Rok Rzeki Wisły. Tak bawiliśmy się w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 20:30
Tego lata z okazji Roku Rzeki Wisły Czwórka zaprasza na plenerowe audycje i koncerty pod hasłem "Od Ujścia do Źródła". - W Cudzie nad Wisłą w Warszawie odkrywamy tajemnice Królowej Polskich Rzek - zapowiada Patryk Kuniszewicz.
Audio
  • Od ujścia do źródła - odkrywamy tajemnice Wisły (Czwórka)
  • Od ujścia do źródła - tak było w Cudzie nad Wisłą w Warszawie (Czwórka)
Muzyczną gwiazdą w Cudzie nad Wisłą byli Pablopavo i Ludziki (na zdjęciu)
Muzyczną gwiazdą w Cudzie nad Wisłą byli Pablopavo i Ludziki (na zdjęciu)Foto: Czwórka/Michał Piwowarek
Sprawdź też:
wisła 1200.jpg
Rok Rzeki Wisły. Za nami pierwszy przystanek w Gdańsku

Gospodarz plenerowej audycji Patryk Kuniszewicz zaprosił do rozmowy Roberta Jankowskiego ze Społecznego Komitetu Obchodów Roku Rzeki Wisły. Marta Tarnawska-Banaszek przybliżyła słuchaczom Projekt Muzea Szlaku Wisły i wydarzenia związane z Rokiem Wisły na Zamku Królewskim w Warszawie. Dodatkowo w programie nie zabrakło informacji o nadwiślańskich bulwarach i Dzielnicy Wisła, turystyce i ekologii.

Posłuchaj też:
koncert LUC Rebel Babel Ensemle 663.jpg
Rok Rzeki Wisły. Koncert: L.U.C & Rebel Babel Ensemble

W audycji zagościli również pasjonaci sportu. Piotr Gajgier zabrał Patryka Kuniszewicza na spływ Wisłą kajakiem, zaś Michael Nowicki podzielił się wrażeniami ze swojego 12-dniowego biegu od Krakowa do Gdańska, wzdłuż nurtu Królowej Polskich Rzek.

***

"Od Ujścia do Źródła" to letni cykl audycji i koncertów plenerowych Czwórki organizowany z okazji Roku Rzeki Wisły. Celem inicjatywy jest promocja naturalnego i turystycznego obszaru Królowej Polskich Rzek oraz miast wykorzystujących jej dziedzictwo. W ramach akcji "Od Ujścia do Źródła" stacja odwiedza: Gdańsk (9.06. - Moloteka), Warszawę (7.07. - Cud nad Wisłą) oraz Kraków (14.08. - Forum Przestrzenie). Projekt jest współfinansowany przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny (FINA).

***

Tytuł audycji: "Od Ujścia do Źródła"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 7.07.2017

Godzina emisji: 18.08

kul


Czytaj także

"Kiedyś Wisła była internetem i autostradą"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 14:20
- W folklorze spławiających się Wisłą flisaków zafascynowała mnie, m.in., ich charakterystyczna "lingua franca", czyli swoisty język, którym mogli się porozumiewać. W warunkach polskich chodziło przede wszystkim o mieszanie się folkloru różnych ziem - tłumaczył w Czwórce Grzegorz "Świtza" Świtalski z zespołu Hambawenah.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kajakiem po Wiśle - od źródeł do ujścia

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 16:33
- Mój pomysł związany jest z obchodami Roku Rzeki Wisły. Pochodzę z powiatu otwockiego obok Warszawy i chcę promować zarówno powiat, jak i moją gminę Karczew - mówił w Czwórce Piotr Gajgier, nauczyciel historii, który 25 czerwca rusza na spływ królową polskich rzek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bezpiecznie kajakiem po Wiśle. Trzeba czytać wodę

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 16:28
- "Czytać wodę" to znaczy zwracać uwagę na widoczne na jej powierzchni pofałdowania i wiry - tłumaczył w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem Piotr Gajgier, nauczyciel historii z Otwocka, który z okazji Roku Rzeki Wisły samotnie pokonuje kajakiem wodny szlak Królowej Polskich Rzek. 
rozwiń zwiń