Zrobili instrumenty ze... śmieci i ruszają na pobój Europy

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2013 10:00
- Ludzie patrzyli jak gramy na śmieciach i pukali się w głowę, teraz ruszamy w trasę po Włoszech - członkowie zespołu Recycling Band, opowiadają, dlaczego kawałek deski jest lepszy od gitary.
Audio

Recycling Band to czterech muzyków, którzy tak bardzo chcieli grać, że zamiast czekać z kupnem drogich instrumentów, postanowili sami skonstruować swój sprzęt... z rzeczy znalezionych na śmietniku. Goście Czwórki przyznają, że teraz nie wyobrażają sobie grania na konwencjonalnych instrumentach. Jednak pomysł, żeby wykorzystać śmieci wziął się właśnie z braku  tradycyjnego sprzętu. - Zawsze chcieliśmy robić swoją muzykę, ale nie było na stać na przykład na gitarę, a wiadomo, że śmieci nic nie kosztują - mówią. - W pewnym momencie okazało się że te instrumenty mają świetne brzmienie. Kiedy na koncertach Kamil gra na strunie przymocowanej do kawałka deski,  ludzie szaleją- opowiada Piotr Bolanowski.

Członkowie zespołu, zdają swoje sprawę, że granie na tak nietypowych instrumentach wiąże się z ograniczeniami, jednak dzięki temu wypracowali sobie swój własny styl. - Nie da się grać używając tylko takiego sprzętu. Korzystamy też z elektroniki, dzięki temu możemy łączy ze sobą różne gatunki - wyjaśnia Kamil Kędzierski.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat zespołu Recycling Band posłuchaj całej rozmowy.

Zapraszają Olga Mickiewicz i Kamil Jasieński

(sz)

Czytaj także

Kupujemy mniej płyt, ale słuchamy więcej dobrej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 08:19
Dziewczyna zwierza się koleżance: "Skandal, wczoraj wyjątkowo musiałam zapłacić za bilet na koncert, bo muzycy chcieli coś zjeść". Wisielczy humor dobrze oddaje to, z czym mamy do czynienia na naszym rynku płytowym. Czy to początek końca, a może jest światełko w tunelu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy grozi ci śmierć z przepracowania?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2013 18:00
W języku japońskim zjawisko to nazywa się karoshi. Kogo może dosięgnąć w Polsce?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Uniqplan - brzmią jak z Wysp Brytyjskich

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 13:20
Wiele osób uważa, że Uniqplan to zespół zagraniczny. Tymczasem chłopaki pochodzą z Polski i nie wstydzą się tego.
rozwiń zwiń