X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Perseidy - to to samo co "spadające gwiazdy"?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 16:02
W tym wydaniu wakacyjnej audycji "Astrosapiens" powiemy, czym są perseidy i jak je obserwować na nocnym niebie w ciągu nadchodzącego weekendu.
Czy popularne spadające gwiazdy, których wypatrzenie na niebie ma nam przynosić szczęście, to po prostu perseidy?
Czy popularne "spadające gwiazdy", których wypatrzenie na niebie ma nam przynosić szczęście, to po prostu perseidy?Foto: Shutterstock.com/Yuganov Konstantin

Perseidy to jeden z najbardziej regularnych rojów meteorów, którego orbita przecina się każdego roku z ziemską od 17 lipca do 24 sierpnia. Czy to właśnie perseidy widzimy, obserwując "spadające gwiazdy" na letnim niebie?

O tym w piątkowe popołudnie opowie w Czwórce ekspert z Pracowni Komet i Meteorów. W programie wyjaśnimy także m.in., czym różni się meteor od meteorytu. 

***

Na anducję "Astrosapiens" zapraszamy w piątek (11.08) po godz. 15.05. Program poprowadzi Mateusz Borkowicz.

kd/kulTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Woda w kosmosie. Jest jej więcej niż na Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 16:20
- Mówi się, że nasza planeta składa się w większości z wody, ale tak naprawdę na Ziemi nie jest jej wcale aż tak dużo. Gdybyśmy ją całą zebrali, okazałoby się, że jest ona sucha i skalista - mówi Mateusz Borkowicz z Centrum Nauki Kopernik, który w "Stacji Nauka" o wodzie w kosmosie opowiada z okazji obchodzonego 22 marca Światowego Dnia Wody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosmos w pigułce. Kiedy znajdziemy drugą Ziemię?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 15:26
- Co chwilę dowiadujemy się o jakiejś planecie poza Układem Słonecznym. Jest ich już kilka tysięcy, jednak większość z nich to planety gazowe. Tam życia nie znajdziemy, ale warto zwrócić uwagę na ich księżyce - mówi w "Stacji Nauka" Mateusz Borkowicz, astronom z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Saturn. "Po uszach go poznacie"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 16:30
Początek lipca to najlepszy moment, żeby przyjrzeć się Saturnowi. - Żartownisie mówią o nim "władca pierścieni", a ci, którzy pierwsi widzieli go przez teleskop nazwali go... "planetą z uszami" albo "planetą w kapeluszu"- opowiada Mateusz Borkowicz. 
rozwiń zwiń