Opowieści o Stanach. Okiem znanych i nieznanych

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 16:01
Aneta Radziejowska autorka książki "Stany osobne Ameryki. Reportaże z czasu kryzysu" serwuje nam opowieść o Stanach, bez osobistych ocen, wniosków, oddaje głos bohaterom. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/max.ku

wisła 1200 free.jpg
Przygoda z Wisłą wciąż trwa. Na szlaku polskiej rzeki

W Czwórce reportażystka opowie czemu zdecydowała się na taki zabieg. Z jej książki dowiemy się: Co powiedział telewizyjnemu kaznodziei Bóg o COVID-19? Dlaczego działacze społeczni oprotestowali szpitale polowe w Central Parku? Co łączy anioły Ameryki, helpdesk Facebooka i aparaty słuchowe? Który z ważnych polityków w dniu ogłoszenia pandemii rapował jako niedźwiedź? Czy karty do głosowania mogą być w ciąży? Który z wiceprezydentów wyprzedził pomysł YouTube? Czy masz na imię Karen? Czy Czarne Pantery inspirują do sprzątania ulic? Dlaczego Al Gore zamarł po spotkaniu z Autorką tej książki? 

Z autorką "Stany osobne Ameryki. Reportaże z czasu kryzysu" spotka się Szymon Jaworski.

***

Na audycję "Faktofonia" zapraszamy w niedzielę (11.07) po godz. 16.05. Program poprowadzi Szymon Jaworski

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka USA
Czytaj także

Joe Exotic - król tygrysów. Spojrzenie pracownika

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 11:14
Mateusz Gugałka w ogrodzie zoologicznym ekscentrycznego Amerykanina pracował trzy lata. W książce "Król Tygrysów jest nagi. Trzy lata w egzotycznym królestwie Joe Exotica" wraz z Bartoszem Czartoryskim opowiedział o świecie króla tygrysów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Linia kolejowa Chiny - USA. Wizjonerski pomysł z Azji

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 14:55
Dysponujące najbardziej rozbudowanym systemem połączeń kolejowych i najszybszymi pociągami na świecie Chiny ogłosiły, że planują budowę linii kolejowej na trasie Chiny-Rosja-Kanada-USA.
rozwiń zwiń