Lato z Radiem Festiwal. Czwórka w Pucku - tak było!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 18:10
19 i 20 lipca w Pucku odbyła się kolejna odsłona Lato z Radiem Festiwal. Na scenie pojawili się m.in. Daria Zawiałow i Kapela ze Wsi Warszawa. W Pucku nie zabrakło też dziennikarzy Czwórki.
Audio
  • Jesteśmy w Pucku. Festiwal Lato z Radiem 2019 - cz. 1. (PlenAir/Czwórka)
  • Jesteśmy w Pucku. Festiwal Lato z Radiem 2019 - cz. 2. (PlenAir/Czwórka)
Dziennikarze Czwórki na molo w Pucku
Dziennikarze Czwórki na molo w PuckuFoto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Naszą stację reprezentowali m.in. Weronika Puszkar, Justyna Tylczyńska, Marta Hoppe, Mateusz Tomaszuk, Damian Sikorski oraz Kuba Marcinowicz, który prowadził "PlenAir".

Wraz z naszym gościem Marzeną Okońską, instruktorem windsurfingu, opowiadaliśmy o warunkach, jakie są w Pucku na naukę żeglowania na desce. Stawialiśmy pierwsze kroki w tym sporcie i na sucho przygotowaliśmy się do pływania. 

Do naszego studia na molo wpadł także Kuba Mielewczyk - rodowity pucczanin, który opowiadał nie tylko o samym Pucku i miejscach, które są warte zobaczenia, ale także o grupie teatralnej, którą założył. Wieko od trumny, bo tak się nazywa ten amatorski teatr, nie raz wystawiał przedstawienia na puckim rynku, dzięki czemu jest jednym z najbardziej znanych studenckich teatrów w tym mieście.

Czytaj także
Lato z radiem czwórka kulik 1200.jpg
Festiwal Lato z Radiem - Czwórka w Zakopanem!

W naszej plenerowej audycji pojawił się też wątek języka kaszubskiego, naszym gościem był Adóm Hébel, dziennikarz i artistã kaszëbsczégò "Kabaretu Kùńda", a także współzałożyciel Klubu Młodych Kaszubów "Óska".​


Kuba Marcinowicz na molo w Pucku/fot.Sebastian Gołos/Polskie Radio Kuba Marcinowicz na molo w Pucku/fot.Sebastian Gołos/Polskie Radio

Dwugodzinny "PlenAir" spędziliśmy nie tylko na molo, przeniesliśmy się również na wodę, by przetestować łódź motorową. A w strefie dla słuchaczy była oczywiście fotobudka, trick - board, gry zręcznościowe, zabawy w alkogoglach, a także nauka na sucho stawiania pierwszych kroków na desce windsurfingowej.

Natomiast w piątek (19.07) zapraszaliśmy na program "Festiwal Lato z Radiem", w ramach którego odbyła się transmisja koncertu Kapela ze Wsi Warszawa z Pucka. POSŁUCHAJ NAGRANIA KONCERTU >>>


Partnerzy Lato z Radiem Festiwal 2019 Partnerzy Lato z Radiem Festiwal 2019

mat. prasowe/kul/kd


Czytaj także

Festiwal Lato z Radiem - w Zakopanem. Działo się w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 14:28
W sobotę czekaliśmy na Was przy oczku wodnym na Krupówkach. Sprawdźcie, jak było!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Wiśniewski: ja sobie nie wyobrażałem wakacji bez "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 10:32
- Moi rodzice są fanami Programu 1 Polskiego Radia. Ja sobie nie wyobrażałem wakacji bez "Lata z Radiem" - powiedział w "Sygnałach dnia" prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. 
rozwiń zwiń