Studia 2020, czyli edukacja zdalna

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 11:58
Zapraszamy na pierwszą odsłonę nowej audycji "Strefa studenta". Sprawdzimy, z czym zmagać się muszą tegoroczni żacy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/stockfour

Uczelnie podjęły już decyzje o tym jak będzie wyglądał najbliższy rok akademicki. Na każdym uniwersytecie inaczej. Na wielu z nich nauka przez semestr zimowy będzie zdalna, na większości jednak będzie miała tryb mieszany. Co to w praktyce oznacza? Czy teraz uczelnie po miesiącach doświadczeń są lepiej przygotowane na naukę na odległość? Jak widzą to starsi studenci? I jak odnajdą się pierwszoroczniaki? 

Czytaj także:

Na te pytania poszukamy odpowiedzi wraz z gośćmi Czwórki. ​Do programu zaprosimy tych, którzy studiują już jakiś czas - przeżyli też studiowanie zdalne i tych, dla których to całkowita nowość.

W programie sprawdzimy także, jak wyglądała inauguracja roku akademickiego w tym roku. Czy pierwszoroczniaki pojawili się osobiście, czy wszystko miało charakter online?

***

Na audycję "Strefa studenta" zapraszamy we wtorek (06.10) po godz. 14.05. Program poprowadzi Weronika Puszkar.

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy studia magisterskie są nam potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:11
W Europie funkcjonuje trójstopniowy system edukacji wyższej. Polskimi odpowiednikami są studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Nie wszyscy studenci decydują się jednak na kontynuację studiów i zdarza się, że kończą je po trzech latach, na licencjacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus na studiach. Jak sobie radziliśmy i co będzie dalej?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 11:04
- Gdy zamknięto uniwersytet dostaliśmy maila z informacją, że teraz będziemy pracować online - wspominała Katarzyna Król, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. - Wszystkim, zarówno wykładowcom jak i studentom zależało na tym, by zrealizować maksymalnie dużo materiału.
rozwiń zwiń