IV edycja Konferencji Our Future Forum - co się działo?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 18:10
Za nami kolejna konferencja Our Future Forum organizowana przez Our Future Foundation. Fundacja pomaga młodym ludziom w rekrutacji na światowe uczelnie i wyborze wymarzonej ścieżki. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki.
Podczas konferencji dla studentów wiele można się dowiedzieć.
Podczas konferencji dla studentów wiele można się dowiedzieć. Foto: shutterstock/Matej Kastelic

IV edycja Our Future Forum odbyła się 23 listopada w Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. To jednodniowe wydarzenie skierowane do młodych ludzi, na które składają się panele z ekspertami, warsztaty z liderami biznesu oraz networking w gronie studentów zagranicznych uczelni.


Wszystko o studiach za granicą

- Największą zaletą tej konferencji jest networking. Można poznać niesamowitych ludzi, którzy mają pomysł na siebie, plany, ambicje, chcą coś osiągnąć i zmieniać ten świat - mówi jedna z uczestniczek forum. - To jest wielka zaleta. Również program, panele i dyskusje są bardzo rozwijające. Polecam każdemu.

Na Our Future Forum można było spotkać także mentorów, czyli tych, którzy studiowali albo w dalszym ciągu studiują na zagranicznych uczelniach i mogą o nich opowiedzieć. - Jeżeli chodzi o bycie mentorem, to koncept jest prosty - pomagamy ambitnym ludziom z Polski dostawać się na zagraniczne uczelnie, dodatkowo pomagamy im w zdobyciu finansowania - opowiada Tymoteusz Goździk, student ekonomii na University of Warwick w Wielkiej Brytanii. - Moja uczelnia jest jedną z najlepszych w UK, jeżeli chodzi o ekonomię. Nie jest bardzo droga i oferuje dużo stypendiów. Po brexicie koszty utrzymania wzrosły, więc uczelnia cieszy się dużym powodzeniem.


Nauka dla ucznia

System nauczania w szkołach wyższych w Wielkiej Brytanii różni się od naszego. Oprócz głównego przedmiotu studiów wybiera się także kierunki, które są interesujące dla studenta. Jak podkreśla rozmówca Weroniki Puszkar, tok nauki układany jest indywidualnie, a nauka jest przede wszystkim dla ucznia. Na uczelniach również funkcjonuje wiele kół naukowych, gdzie studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania.

Źr. Youtube/Aftermovie - III Edycja Our Future Forum

Nic więc dziwnego, że zagraniczne studia i tego typu konferencje cieszą się dużą popularnością. - Co roku otrzymujemy bardzo dużo aplikacji od zdolnych młodych ludzi, którzy mogą pochwalić się nie tylko doskonałymi wynikami w nauce - opowiada Dawid Malinowski, członek rady Fundacji. - Także wyróżniają się osiągnięciami takimi jak wygrane olimpiady czy konkursy. Już są członkami, którzy są aktywni w swoich regionach. Jako osoba, która uczestniczy w procesie rekrutacji, duży nacisk kładę na to, aby nasi stypendyści mogli pokazać coś, co robią poza nauką.  


Posłuchaj
05:07 Czwórka/Dajesz radę IV edycja Konferencji Our Future Forum 24.11.2022.mp3 W audycji mówimy o IV edycji Konferencji Our Future Forum (Dajesz radę/Czwórka)

 

Our Future Foundation skupia młodych Polaków będących absolwentami oraz studentami najlepszych uczelni świata, łączy także polskich nastolatków z liderami biznesu, nauki, a także polityki. W wydarzeniu w Warszawie wzięło udział blisko tysiąc osób.


Zobacz także:


***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Mateusz Kulik

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 24.11.2022

Godz. emisji: 14.15


aw/mat.pras/kor


Czytaj także

Obrona pracy dyplomowej - jak to zrobić w dobie pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 19:09
Większość z nas pisze swoją pracę dyplomową w kilka miesięcy, innym udaje się w kilka tygodni. Już w poprzednim semestrze, przez lockdown, sytuacja była utrudniona, a w tym - będzie podobnie. Jak sobie radzić? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Finanse - na jaką pomoc mogą liczyć studenci?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 19:05
Stancja, akademik, dojazdy, pomoce naukowe i życie towarzyskie - mimo że publiczne uczelnie są bezpłatne, to życie studenta kosztuje. Zaglądamy do kieszeni polskiego żaka i sprawdzamy, na jakie wsparcie może liczyć.
rozwiń zwiń