Szansa na zaplanowanie kariery zawodowej - Inżynierskie Targi Pracy PW

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 20:20
Studenci i absolwenci kierunków inżynierskich już niedługo będą mogli wziąć udział w Inżynierskich Targach Pracy, które odbędą się na Politechnice Warszawskiej. To szansa na znalezienie pierwszej pracy, praktyk lub stażu. 
Targi studenckie są doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą rekrutacyjną firm
Targi studenckie są doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą rekrutacyjną firmFoto: shutterstock/Hadrian

To już 29. edycja Inżynierskich Targów Pracy organizowanych na Politechnice Warszawskiej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14 i 15 marca. Studio Czwórki odwiedziły współorganizatorki wydarzenia Wiktoria Kaszelny i Alex Szulc, studentki ze Stowarzyszenia Studentów BEST Warsaw.


Poznaj ofertę firm

- Targi to niecodzienna okazja, żeby poznać oferty pracy, praktyk i staży w firmach z branży technicznej, a tym samym rozpocząć lub rozwijać karierę zawodową. Taka formuła pozwala studentom i absolwentom uczelni technicznych na mniej formalne zapoznanie się z ofertą rekrutacyjną firm - mówią studentki. - Można otrzymać informacje o oczekiwaniach poszczególnych firm na dane stanowiska, ale także jest to szansa na zapoznanie się z firmą. Jest bardziej swobodnie niż na prawdziwej rozmowie o pracę.

Udział w wydarzeniu zapowiedziało blisko 80 firm, które przedstawią swoją ofertę. Można się spodziewać przedstawicieli wielu branż technicznych, więc, jak zapewniają rozmówczynie Weroniki Puszkar, każdy znajdzie coś dla siebie. W specjalnie przygotowanym katalogu targowym będą umieszczone m.in. informacje o profilu poszukiwanych kandydatów ze wskazaniem wydziałów, z których studenci szczególnie są pożądani na danym stanowisku.


CV to podstawa

- Na targi warto przygotować swoje CV. Można je będzie zostawić na stoiskach poszczególnych firm. Także będzie możliwość wgrania ich do bazy firmy poszukującej pracowników - mówią studentki. - Dobrze przygotować kilka wersji CV dostosowanych profilem do stanowisk, na które będziemy chcieli aplikować, i firm.  


Na miejscu będzie także dostępny punkt Biura Karier Politechniki Warszawskiej, w którym można będzie skonsultować CV. Tam też można liczyć na fachowe wskazówki, jak powinno być ono skonstruowane i co powinno zawierać.


Posłuchaj
10:52 Czwórka/Strefa Studenta - Inżynierskie Targi Pracy 07.03.2023.mp3 W audycji mówimy o 29. Inżynierskich Targach Pracy na Politechnice Warszawskiej (Strefa Studenta/Czwórka)

 

W ramach targów odbywać się będą także liczne warsztaty. - Można będzie wziąć udział w blisko 20 prelekcjach związanych z kompetencjami miękkimi i bardziej technicznymi - zapowiadają gościnie Czwórki. - Dzięki nim można będzie zdobyć kompetencje pomocne przy stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy, a także sprawdzić swoje umiejętności. Już można się na nie zapisywać.

 

***

Tytuł audycji: Strefa studenta

Prowadzi: Weronika Puszkar 

Goście: Wiktoria Kaszelny, Alex Szulc (BEST Polska)

Data emisji: 07.03.2023

Godz. emisji: 14.15

aw

Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcesz studiować na zagranicznej uczelni? Sprawdź, jak aplikować

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 13:57
- To ostatni moment, żeby aplikować na zagraniczne uczelnie. Niektóre z nich zamykają możliwość składania dokumentów jeszcze w styczniu - przekonywała Olga Pomorska z Elab Education Laboratory.
rozwiń zwiń