Polskie Radio

Wojtek Cugowski na Scenie Muzycznej Polskiego Radia. Zobacz koncert WIDEO!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 16:44
Scena Muzyczna Polskiego Radia rozpoczęła swą działalność od mocnego akordu: w sylwestrową noc na jej inaugurację w radiowym studiu S3 wystąpili: Wojtek Cugowski z zespołem, Jarecki, Małgorzata Ostrowska, Lanberry, Izabela Trojanowska, grupa Łąki Łan i Kamp! To była prawdziwa muzyczna i wizualna uczta dla słuchaczy w każdym wieku.
Wojciech Cugowski
Wojciech CugowskiFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

ZOBACZ KONCERT WOJTKA CUGOWSKIEGO:

Źródło: YouTube Polskiego Radia

W związku z panującą pandemią i wprowadzonymi obostrzeniami, w tym roku noc sylwestrowa nie była taka, jak zwykle. Brak możliwości udziału w dużych wydarzeniach kulturalnych, nie była jednak żadną przeszkodą w obcowaniu ze znakomitą muzyką i zabawą w doborowym towarzystwie. Polskie Radio przygotowało wiele różnorodnych propozycji, a dostęp do nich był możliwy na falach radiowych, w internecie, dzięki technologii DAB+ i w aplikacji Polskiego Radia.

Koncertowy Sylwester Polskiego Radia to była niepowtarzalna szansa na umożliwienie słuchaczom kontaktu z artystami i bezpłatny udział w wielkim wydarzeniu muzycznym. Przedsięwzięcie było również inauguracją Sceny Muzycznej Polskiego Radia - nowego cyklu multimedialnych koncertów z internetowym udziałem publiczności.

Wojtek Cugowski muzyczną karierę zaczynał 1991 roku w zespole Tipsy Train. 6 lat późnej, w 1997 roku zagrał pierwszy akustyczny koncert ze swoim bratem Piotrem. Jednak prawdziwe początki zespołu Bracia datują się na 2001 rok.

Występ Wojciecha Cugowskiego z zespołem Występ Wojciecha Cugowskiego z zespołem

W 2007 roku zespół wygrał TOPTrendy na festiwalu w Sopocie oraz zajął drugie miejsce w opolskim konkursie Premier.

6 listopada 2020 roku premierę miał pierwszy singiel Wojtka Cugowskiego pod tytułem „Nie czekaj na znak”. Jest on zapowiedzią solowej płyty, która ma się ukazać w tym roku.

    • O nowej płycie Wojtka Cugowskiego czytaj TUTAJ

sponsor sponsor

Czytaj także

Koncertowy Sylwester Polskiego Radia. Zobacz WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 14:00
Za nami Koncertowy Sylwester Polskiego Radia! Na ten wyjątkowy wieczór przygotowaliśmy propozycje dla miłośników różnych gatunków muzycznych. Radiowa impreza to koncerty gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, ale także muzyka poważna w sylwestrowym koncercie Filharmonii Narodowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Nowy Rok z Trójką. Koncert zespołu Luxtorpeda na zakończenie 2020

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 00:20
To była prawdziwa muzyczna uczta: premierowy koncert poznańskiej grupy Luxtorpeda zakończył w Trójce ostatnie godziny 2020 roku. Muzycy zaprezentowali utwory z najnowszej, wydanej na początku października 2020 roku, płyty "Anno Domini MMXX", jak i starsze dokonania. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncertowy Sylwester Polskiego Radia. Tak zagrały gwiazdy polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 01:08
Klasyka muzyki pop, rock i inne brzmienia - można je było usłyszeć podczas multimedialnego Koncertowego Sylwestra Polskiego Radia. To aż 6 godzin muzyki w wykonaniu gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Wydarzenie zainaugurowało Scenę Muzyczną Polskiego Radia, czyli nowy cykl koncertów z internetowym udziałem publiczności.
rozwiń zwiń