Polskie Radio

"To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka". Wyjątkowy koncert Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 12:12
Polskie Radio zaprasza na niezwykłe muzyczne widowisko, podczas którego Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz znani soliści wykonają utwory Krzysztofa Krawczyka. Nie zabraknie wspomnień o artyście, a także archiwalnych nagrań. Koncert odbędzie się w niedzielę 20 czerwca o godz. 20.00 w studiu im. Witolda Lutosławskiego. Transmisja na antenie Programu 1 Polskiego Radia, Facebooku oraz stronie internetowej stacji, a także na portalu polskieradio.pl oraz kanale YouTube.
Koncert odbędzie się w niedzielę 20 czerwca o godz. 20.00 w studiu im. Witolda Lutosławskiego
Koncert odbędzie się w niedzielę 20 czerwca o godz. 20.00 w studiu im. Witolda LutosławskiegoFoto: PR

Wyjątkowy koncert "To, co najpiękniejsze – pamięci Krzysztofa Krawczyka" otworzy Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, która zagra najsłynniejsze piosenki artysty w aranżacji Wojciecha Kostrzewy. Będą to między innymi „Parostatek”, „Byle było tak”, czy „Rysunek na szkle”. Retransmisja tej części koncertu w Programie 2 Polskiego Radia.


Czytaj też
Piosenki Krawczyka 1200.png
"Piosenki Krzysztofa Krawczyka". Nowy kanał muzyczny Polskiego Radia

W drugiej części wydarzenia Orkiestra Polskiego Radia, zespół pod dyrekcją Grzegorza Urbana oraz soliści przypomną kolejne utwory Krzysztofa Krawczyka, takie jak „Trudno tak”, „Chciałem być”, czy „Za tobą pójdę jak na bal”. Wystąpią Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Igor Herbut.

W trakcie koncertu Krzysztofa Krawczyka wspominać będą: wieloletnia dziennikarka Programu 1 Maria Szabłowska, Andrzej Korzyński – wybitny kompozytor muzyki filmowej, autor wielu przebojów, szef Studia Rytm w Programie I w latach 60-tych oraz Wojciech Trzciński – kompozytor, aranżer, autor wielu hitów artysty, m.in.: „Pamiętam ciebie z tamtych lat”, „Byle było tak”, „Jak minął dzień”. Pojawi się także głos Krzysztofa Krawczyka z wywiadów z bogatego archiwum Polskiego Radia.

czytaj więcej
Krzysztof Krawczyk Forum 1200.jpg
Wspominamy Krzysztofa Krawczyka. "Odchodzą najlepsi, ale pozostają ich dzieła"

Cykl koncertów "To, co najpiękniejsze", pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych, realizowany jest w Polskim Radiu od jesieni 2017 roku. Jego celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców poszukujących kontaktu z wartościową muzyką i kulturą wysoką.

  • Niedziela, 20 czerwca, godz. 20.00.
  • Retransmisja I części koncertu: poniedziałek, 21 czerwca, godz. 13.00, Program II.

***

Polskie Radio, jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikację i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata, udostępnia serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Czytaj także

"Pozostanie w naszych głowach i myślach". Artyści o legendzie polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 16:55
W wieku 74 lat niespodziewanie odszedł od nas Krzysztof Krawczyk, którego piosenki od lat kochała cała Polska. - Jego utwory są największą wartością, ale myślę o nim również jako o człowieku, którego ilekroć spotykałem, to zawsze widziałem jego uśmiech, przychylność i otwartość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Piaseczny. Jak inni artyści wspominają legendę polskiej sceny muzycznej?
rozwiń zwiń