Polskie Radio

2,5 miliona osób śledziło XVIII Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 05:59
Ponad 630 godzin transmisji, audycji, komentarzy i rozmów na antenach Polskiego Radia poświęconych XVIII Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznemu im. Fryderyka Chopina. Program 2 Polskiego Radia jako współorganizator oraz Polskie Radio i Polskie Radio Chopin jako patron medialny wydarzenia był jednym z głównych nadawców informacji dotyczących Konkursu.
Bruce (Xiaoyu) Liu
Bruce (Xiaoyu) LiuFoto: Wojciech Grzędziński/NIFC

Czytaj też>>>Ogromna popularność Konkursu Chopinowskiego w Polskim Radiu. Agnieszka Kamińska: zasługa doskonałej pracy zespołu<<<

konkurs chopinowski nagrodzeni pap 1200.jpg
Zwycięzcy XVIII Konkursu Chopinowskiego

Polskie Radio, wypełniając misję nadawcy publicznego, relacjonuje i komentuje najistotniejsze wydarzenia życia kulturalnego. Konkurs Chopinowski jest najważniejszym przedsięwzięciem muzycznym w Polsce i jednym z najważniejszych na świecie. Obok olbrzymiej roli, jaką pełni w popularyzacji muzyki Chopina oraz polskiej kultury, odkrywa również największe talenty pianistyczne, zapewniając muzykom najskuteczniejszy start w międzynarodowej karierze.

Źródło - serwis YouTube.com - oficjalny kanał Dwójki Polskiego Radia 

czytaj więcej
Krzysztof Czabański PAP 1200.jpg
Krzysztof Czabański: prawdziwa uczta dla ucha i ducha

Konkurs był omawiany na wszystkich dziewięciu antenach Polskiego Radia przez 630 godzin

Konkurs Chopinowski, prawdziwe święto pianistów, był omawiany na wszystkich dziewięciu antenach Polskiego Radia łącznie przez  630 godzin! Odbiorcy Programu 2, współorganizatora wydarzenia, mogli codziennie w czasie trwania Konkursu usłyszeć transmisje występów, wywiady z uczestnikami oraz komentarze ekspertów prosto ze specjalnego studia w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Portal Polskiego Radia  przygotował i uruchomił specjalny serwis, na którym systematycznie pojawiały się wywiady, relacje i najnowsze aktualności z wydarzenia. W dniu ogłoszenia wyników Konkursu strona internetowa Polskiego Radia została odwiedzona przez niemal 50 tys. użytkowników.

Konkurs Chopinowski 1200 pap.jpg
Podsumowanie XVIII Konkursu Chopinowskiego

W czasie trwania Konkursu strony Programu 2 oraz Polskiego Radia Chopin na Facebooku zostały wyświetlone przez ponad 2,5 mln odbiorców, którzy śledzili najnowsze doniesienia i aktualności oraz oglądali wywiady z pianistami.

Kanały YouTube Programu 2 oraz Polskiego Radia Chopin odnotowały niemal 1,5 mln wyświetleń internautów.

Źródło - serwis YouTube.com - oficjalny kanał Dwójki Polskiego Radia 

Program 2 Polskiego Radia był współorganizatorem, a Polskie Radio i Polskie Radio Chopin - patronem medialnym XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który odbył się w dn. 2-23.10.2021 r.

Źródło - serwis YouTube.com - oficjalny kanał Polskiego Radia Chopin 

mat. pras. /rk

Czytaj także

Szklener o Konkursie Chopinowskim: poziom jest niezwykle wysoki

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 11:00
9 Polaków, 8 Japończyków, 7 Chińczyków i 5 Włochów, a poza tym reprezentanci Kanady, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii i Łotwy - łącznie 45 osób przeszło do drugiego etapu XVIII Konkursu Chopinowskiego. - Jurorzy zdecydowali się zakwalifikować aż o 5 osób więcej niż wynosi sugestia regulaminowa - mówił dyrektor NIFC, dr Artur Szklener.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojciech Grzędziński: staramy się być jak najbardziej niewidoczni

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 17:00
- Muzyka jest dla mnie bardzo ważna, nadaje blask życiu, wyraża i rozładowuje emocje, przenosi w przestrzenie wyobraźni. Ale żeby dobrze sfotografować muszę się wyłączyć, dla mnie najważniejsze jest to, co nietypowe - mówił na antenie Dwójki Wojciech Grzędziński, fotograf XVIII Konkursu Chopinowskego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert Laureatów XVIII Konkursu Chopinowskiego [OGLĄDAJ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 23:00
W czwartek (21.10), dzień po ogłoszeniu werdyktu jury XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie wystąpili z krótkimi recitalami wszyscy laureaci. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konkurs Chopinowski. "Trzech pianistów miało identyczną punktację"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 15:30
- Po pierwszym rankingu okazało się, że doszło do bardzo nietypowego układu, jeśli chodzi o liczbę punktów. Trzech pianistów miało dosłownie identyczną punktację i jury bardzo długo debatowało nad tym, czy jest możliwe, żeby trzy osoby dostały ex aequo tę samą nagrodę, a byłaby to dosyć wysoka nagroda - relacjonował w "Poranku Dwójki" Artur Szklener, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bruce (Xiaoyu) Liu i Eva Gevorgian grają Chopina w sali NOSPR [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 09:00
Zapraszamy do obejrzenia nadzwyczajnego koncertu laureata I nagrody i finalistki XVIII Konkursu Chopinowskiego: Bruce (Xiaoyu) Liu i Eva Gevorgian zagrali 26 października w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
rozwiń zwiń