Polskie Radio

Dlaczego Ameryka tęskni za Obamą? Nowy odcinek podcastu "Świat"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2024 08:54
Amerykanie z coraz większym niesmakiem patrzą na politykę. Z tygodnia na tydzień rośnie liczba osób, które deklarują, że jesienią nie pójdą do wyborów, bo nie podoba im się ani Joe Biden ani Donald Trump. 
Dlaczego Ameryka tęskni za Obamą
Dlaczego Ameryka tęskni za ObamąFoto: Wojciech Cegielski

Wyścig dwóch starszych panów po prezydenturę spowodował, że coraz więcej Amerykanów z tęsknotą patrzy na czasy prezydentury Baracka Obamy. Pierwszy czarnoskóry prezydent wprowadził się do Białego Domu 15 lat temu.

Z nowego odcinka podcastu “Świat” Wojciecha Cegielskiego dowiesz się, jakie były największe sukcesy i największe porażki Obamy. Odpowiadamy też na pytanie, dlaczego to właśnie Obama jest najbardziej niedocenionym prezydentem USA ostatnich dekad.

Kolejne odcinki podcastu udostępniane będą na platformie podcasty.polskieradio.pl , w największych serwisach streamingowych oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Czytaj także

Obama gra w kosza, bo "wierzy w mądrość ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 02:37
Prezydent Barack Obama spędził cały dzień wyborów w swoim rodzinnym Chicago. To właśnie w tym mieście amerykański prezydent ma swój dom i to tutaj rozpoczęła się jego polityczna kariera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wybory prezydenckie w USA. Wojciech Cegielski rozmawia z przyjaciółmi państwa Clinton

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 08:27
Amerykanie wybierają 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kandydatką demokratów jest Hillary Clinton. Z przyjaciółmi państwa Clinton w Little Rock w stanie Arkansas rozmawiał Wojciech Cegielski, specjalny wysłannik Polskiego Radia do Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wybory prezydenckie w USA. Relacje Wojciecha Cegielskiego ze sztabu Demokratów

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 06:24
Amerykanie wybierają nowego prezydenta. W sztabie wyborczym Hillary Clinton jest specjalny wysłannik Polskiego Radia, Wojciech Cegielski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

[S4-18] Dlaczego Ameryka tęskni za Obamą?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2024 10:25
Ameryka na długo zapamięta tamten dzień. 4 listopada 2008 roku wybory prezydenckie w USA wygrał Barack Obama, który tym samym został pierwszym czarnoskórym przywódcą Stanów Zjednoczonych. Od tamtego czasu jednak Ameryka ogromnie się zmieniła. Dzisiaj o Biały Dom walczy dwóch starszych panów, a Amerykanie mają serdecznie dość polityki i z rozrzewnieniem wspominają czasy Obamy. Posłuchaj, a dowiesz się, dlaczego Ameryka najpierw rozczarowała się swoim prezydentem, a teraz znów tęskni za Obamą. Muzyka: Chris Haugen - "Way Out West“ King Canyon - "Ice & Fire“ Nate Blaze - "First Time Experience“ King Canyon - "Mulholland“,
rozwiń zwiń