Polskie Radio Dzieciom

Poznaj tajniki teatru. Ferie w Teatrze Guliwer w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2024 08:00
Studio Polskiego Radia Dzieciom odwiedziła Ania Przygoda, aktorka Teatru Guliwer, aby podzielić się teatralnymi nowinkami na czas ferii. Teatr Guliwer w Warszawie, znany z kolorowego budynku przy ulicy Różanej, to miejsce, które przyciąga wzrok już od progu. A dalej, w innych salach odbywają się zajęcia przygotowane z myślą o dzieciach. To warsztaty podczas których najmłodsi mogą dowiedzieć się więcej o tajnikach teatru, animacji, pracy aktora i interpretacji. 
Ferie w Tatrze Lalek Guliwer w Warszawie
Ferie w Tatrze Lalek Guliwer w WarszawieFoto: Unsplash

Teatr Guliwer to nie tylko miejsce widowisk, ale również głęboki ukłon w kierunku najmłodszej widowni. Podczas ferii zimowych teatr zaprasza między innymi na najnowszą produkcję "Kosmiczny Pokój" (patronat medialny Polskie Radio Dzieciom), która została stworzona we współpracy z dziećmi, to spektakl pełen nieprzewidywalnych zwrotów akcji, które wynikają ze świeżego spojrzenia dzieci na świat teatru. 

Najmłodsi mają również okazję zobaczyć "Calineczkę", inspirowaną baśnią Andersena. Anna Przygoda, odtwórczyni tytułowej Calineczki, zapewniła w rozmowie z Martyną Chuderską, że jest to spektakl pełen emocji i przygód. Spektakl ten dedykowany jest dzieciom od trzeciego roku życia. 

Posłuchaj
15:50 Guliwr - ferie w teatrze.mp3 Ferie w Teatrze Guliwer w Warszawie

 

Podczas tegorocznych ferii zimowych w Teatrze Guliwer zaplanowano zajęcia teatralne, podczas których dzieci mogą zadawać pytania, wyrażać swoje zdanie i poczuć magiczną atmosferę teatru. Więcej w załączonym zapisie audycji.

W każdą środę w czasie ferii zimowych 2024 po godzinie 8.00 zgłębiamy teatralne tajemnice i poszukiwać propozycji, dzięki którym teatr stanie się dla słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom bliski.

Audycja: Ferie w teatrze
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość:  Anna Przygoda - aktorka
Data emisji: 17.01.2024
Godzina emisji: 8.00

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

 

Zobacz także
Czytaj także

"Ferie z Gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom. Gościem była "Hejka tu Lenka"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 19:00
Lenka to najmłodsza polska youtuberka. Zaczęła nagrywać kiedy miała 6 lat. Najpierw oglądała filmiki innych twórców, a potem zapragnęła robić to samo. Tak powstał kanał, który pokochały dzieci. Od czego zaczynała ulubienica słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom? Jak pracuje jej się z rodzicami? Jakie ma pomysły na ferie zimowe? Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video. Do piątku trwają "Ferie z Gwiazdami w PR Dzieciom".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ferie w teatrze z Polskim Radiem Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2024 08:00
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na cykl audycji "Ferie w teatrze". Jak powstają spektakle teatralne? Co kryje się za kulisami? Który spektakl warto zobaczyć podczas tegorocznych ferii zimowych? "Ferie w teatrze" to nie tylko spotkanie ze sztuką, ale też szansa zdobycia zaproszeń na spektakle dla całej rodziny! Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Odjazdowy ekspres zimowy" - Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2024 14:30
Na czas ferii zimowych 2024 Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalną audycję dla dzieci i ich rodziców prezentującą przegląd najciekawszych wydarzeń z różnych zakątków Polski. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się ciekawym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach, rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych i sportowych. Pierwsza audycja z cyklu "Odjazdowy ekspres zimowy" wystartowała we wtorek 16 stycznia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzeum Okręgowe w Suwałkach - miejsce spotkań z kulturą i historią

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2024 15:07
Suwałki, malownicze miasto na północy Polski, otoczone białym puchem śniegu, kryje w sobie bogactwo kultury i historii. Jednym z niezwykłych miejsc, które warto odwiedzić, jest Muzeum Okręgowe w Suwałkach, a o jego atrakcjach i wartościach rozmawiamy z dyrektorem Jerzym Brzozowskim.
rozwiń zwiń