!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

"Ferie z gwiazdami". W Polskim Radiu Dzieciom Katarzyna Łaska

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2022 13:20
Trwa drugi tydzień akcji "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom". To propozycja na czas wolny od zajęć szkolnych. Jak gwiazdy spędzają ferie? Jak je wspominają? Co jest ich zawodową inspiracją? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała dziś Katarzyna Łaska, aktorka dubbingowa i musicalowa, wokalistka, głos znany z "Krainy lodu". Zapraszamy!
Katarzyna Łaska zaprasza do wspólnego spędzenia ferii zimowych 2022. Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom
Katarzyna Łaska zaprasza do wspólnego spędzenia ferii zimowych 2022. "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom"Foto: mat. prom.

"Ferie z gwiazdami" umilają dzieciom czas w okresie wolnym od zajęć szkolnych. Wywiady z gwiazdami można usłyszeć na antenie stacji oraz obejrzeć je w mediach społecznościowych w wersji video. O swoich feriach, ale także życiowych i zawodowych inspiracjach opowiadają m.in. Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska czy Natalia Sisik. Jak swoje ferie wspomina Katarzyna Łaska? Zobacz video. 

Katarzyna Łaska użyczyła głosu do ponad 500 projektów w tym seriali, filmów animowanych, gier komputerowych. Jak sama zdradziła, dubbing to ciężka praca, tu bardzo ważna jest doskonała dykcja. Przed rozpoczęciem nagrań trzeba bardzo dużo ćwiczyć. Przed nagrywaniem śpiewu trzeba się rozśpiewać zaś przed dubbingiem rozgrzać aparat mowy. Idąc do studia nagraniowego trzeba być przygotowanym na to, że zagra się wszystko, bo nawet lampa czy pufa mogą być postacią w bajce. 

Jaka jest ulubiona książka Katarzyny Łaski? Zobacz video. 

Jej praca z dubbingiem rozpoczęła się od roli papugi w serialu lalkowym "Fraglesy", potem pojawiły się kolejne projekty m.in.
"Wojownicze Żółwie Ninja" - jedna z generałów;
"Barbie w Wigilijnej opowieści" - Młoda Katherine;
"Madagaskar 2";
"Pokémon: Giratina i Strażnik Nieba" – Shun;
"Tom i Jerry: Robin Hood i jego Księżna Mysz" – Marion.

W Polskim Radiu Dzieciom zapraszamy na zabawę w skojarzenia. 

Największą popularność przyniósł Katarzynie Łasce film "Kraina lodu" w którym zaśpiewała jako Elsa piosenki "Mam tę moc" (w 2013 r.) i "Chcę uwierzyć snom" (w 2019 r.). Wykonała je w polskiej wersji językowej.
Zobacz video w którym nasza dzisiejsza gwiazda opowiada o swojej pracy.

"Ferie z Gwiazdami" od poniedziałku do piątku w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00), w "Muzycznych Podróżach" (godz.10.00-11.00) oraz w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00-17.00).

Harmonogram "Ferii z Gwiazdami":

31.01. Nela Mała Reporterka – podróżniczka, autorka książek dla dzieci;
1.02. Olek Klembalski –  finalista "The Voice Kids";
2.02. Ida Nowakowska – tancerka, choreografka, dziennikarka;
3.02. Natalia Sisik – influencerka, dziennikarka internetowa, tiktokerka;
4.02. Kuba Szmajkowski – wokalista;
7.02. Katarzyna Łaska – aktorka dubbingowa i musicalowa, wokalistka, głos znany z "Krainy lodu";
8.02. Karolina Olszewska i Natan Grzybowski –  laureaci 1 i 2 miejsca I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja";
9.02. Hejka tu Lenka – youtuberka;
10.02. Tomek Gregorczyk – wokalista;
11.02. Sara James – wokalista, zwyciężczyni 4 edycji "The Voice Kids", reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. 

Podsumowanie akcji na antenie Polskiego Radia Dzieciom 13 lutego przez cały dzień. 

Wywiady z ulubieńcami słuchaczy PR Dzieciom przeprowadzają Weronika i Bartek.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Nela Mała Reporterka w Polskim Radiu Dzieciom. "Ferie z Gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 21:12
Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kuba Szmajkowski, Katarzyna Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomasz Gregorczyk i Lena Pachuc to osoby, które można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w ramach akcji "Ferie z Gwiazdami". Wywiady dostępne są także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Zabawę zaczęliśmy z Nelą Małą Reporterką. Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ferie z czasów dzieciństwa Natalii Sisik. Zapraszamy na "Ferie z Gwiazdami w PR Dzieciom"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 15:04
"Ferie z gwiazdami" to propozycja Polskiego Radia Dzieciom na czas wolny od zajęć szkolnych. Jak gwiazdy spędzają ferie? Jak je wspominają? Co jest ich zawodową inspiracją? Na te i wiele innych pytań odpowiadają Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Katarzyna Łaska oraz Natalia Sisik, z którą spotkanie już dziś! Rozmowy z ulubieńcami najmłodszych słuchaczy można usłyszeć na antenie stacji oraz oglądać video wywiady w mediach społecznościowych. Zapraszamy!
rozwiń zwiń