Polskie Radio Dzieciom

Trwają "Ferie z Gwiazdami w PR Dzieciom". Zaprasza Kuba Szmajkowski

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2022 09:50
Na czas ferii zimowych dla województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego Polskie Radio Dzieciom przygotowało akcję "Ferie z Gwiazdami". To cykl 10 spotkań z ulubieńcami najmłodszych słuchaczy PR Dzieciom podczas których opowiadają o swoich pomysłach na ten czas, o swoich życiowych inspiracjach, prezentują ulubione książki i przybliżają swoją twórczość . Za nami spotkania w towarzystwie m.in. Neli Małej Reporterki, Idy Nowakowskiej czy Natalii Sisik. Dziś gościem akcji jest uczestnik polskich preselekcji do Eurowizji 2022 Kuba Szmajkowski. Zapraszamy!
Kuba Szmajkowski zaprasza do wspólnego spędzenia ferii zimowych 2022. Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom
Kuba Szmajkowski zaprasza do wspólnego spędzenia ferii zimowych 2022. "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom"Foto: mat. prom.

Kuba Szmajkowski zdobył popularność jako członek 4Dreamers czyli polskiego boysbandu założonego w 2018 roku. Zespół ten gościł w akcji "Ferie z gwiazdami" w 2021 roku. Jak sam wspomina, czas spędzony z zespołem był bardzo rozwojowy. - Bardzo wiele się nauczyłem, jestem wdzięczny za tę przygodę zarówno chłopakom jak i teamowi, który z nami współpracował. Cieszę się, że zagraliśmy 2 trasy koncertowe, nagraliśmy 2 płyty, byliśmy 2 razy nominowani do Fryderyka więc to był bardzo rozwojowy i intensywny czas.

Czy czas ferii zapowiada się dla wokalisty równie pracowicie? Zobacz video. 

Oprócz Kuby Szmajkowskiego, w tegorocznej, drugiej już akcji "Ferie z Gwiazdami w PR Dzieciom" udział biorą: Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Katarzyna Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomasz Gregorczyk i Lena Pachuc. To ulubieńcy najmłodszych słuchaczy PRD których można usłyszeć na antenie stacji. Wywiady dostępne są także na Facebooku stacji i stronie internetowej.

Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video. Jaka jest ulubiona książka Kuby Szmajkowskiwgo. 

Zapraszamy na zabawę w skojarzenia. 

W poniedziałek 31 stycznia, kiedy rozpoczęły się ferie w województwach: mazowieckim, dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim, Polskie Radio Dzieciom zaprosiło na akcję "Ferie z Gwiazdami". Wywiady z  ulubieńcami najmłodszych słuchaczy można usłyszeć na antenie stacji i zobaczyć na jej Facebooku oraz stronie internetowej.

Zapraszamy do oglądania ostatniego wywiadu video z Kubą Szmajkowskim, w którym ulubieniec słuchaczy PRD podsumował ostatni rok swojej kariery oraz zdradził najbliższe plany na przyszłość.

"Ferie z Gwiazdami" od poniedziałku do piątku w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00), w "Muzycznych Podróżach" (godz.10.00-11.00) oraz w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00-17.00).

Harmonogram "Ferii z Gwiazdami":

31.01. Nela Mała Reporterka – podróżniczka, autorka książek dla dzieci;
1.02. Olek Klembalski –  finalista "The Voice Kids";
2.02. Ida Nowakowska – tancerka, choreografka, dziennikarka;
3.02. Natalia Sisik – influencerka, dziennikarka internetowa, tiktokerka;
4.02. Kuba Szmajkowski – wokalista;
7.02. Katarzyna Łaska – aktorka dubbingowa i musicalowa, wokalistka, głos znany z "Krainy lodu";
8.02. Karolina Olszewska i Natan Grzybowski –  laureaci 1 i 2 miejsca I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja";
9.02. Hejka tu Lenka – youtuberka;
10.02. Tomek Gregorczyk – wokalista;
11.02. Sara James – wokalista, zwyciężczyni 4 edycji "The Voice Kids", reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. 

Podsumowanie akcji na antenie Polskiego Radia Dzieciom 13 lutego przez cały dzień. 

Wywiady z ulubieńcami słuchaczy PR Dzieciom przeprowadzają Weronika i Bartek.

Na czas 6 tygodni ferii zimowych Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalną ofertę skierowaną do dzieci oraz rodziców. Już od poniedziałku 17 stycznia na antenie stacji usłyszeć można przegląd najciekawszych wydarzeń z poszczególnych województw, propozycje aktywności zimowych oraz wiele atrakcji dla najmłodszych. 
Od poniedziałku do piątku w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 9.15) oraz w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 16.15) prezentowane są przeglądy wydarzeń, warsztatów i propozycje wszelkich aktywności przygotowanych dla dzieci na czas ferii w poszczególnych województwach. W "Strefie Rodzica" dziennikarze stacji podpowiedzą, jak zorganizować dziecku ferie wypełnione interesującymi dla niego aktywnościami oraz jak zadbać o jego zdrowie i bezpieczeństwo w tym szczególnym czasie.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

Zobacz także
Czytaj także

"Ferie z Gwiazdami w PRD". Za nami 10 wspaniałych spotkań! [OGLĄDAJ]

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 10:00
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii 2022 wiele atrakcji. Od 31 stycznia do 11 lutego trwała akcja "Ferie z Gwiazdami". Hejka tu Lenka, Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kasia Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomek Gregorczyk to ulubieńcy najmłodszych słuchaczy Polskiego Radio Dzieciom, których można było usłyszeć na antenie PRD. Wywiady dostępne były także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Na słuchaczy czekały wyjątkowe prezenty od Gwiazd!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Olek Klembalski w Polskim Radiu Dzieciom. "Ferie z Gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2022 13:08
Od wczoraj przez najbliższe 2 tygodnie ulubieńcy słuchaczy PR Dzieciom: Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska czy Katarzyna Łaska umilają najmłodszym czas w okresie ferii zimowych. Opowiadają o swoich pomysłach na ten czas, o swoich życiowych inspiracjach, prezentują ulubione książki i przybliżają swoją twórczość. Dziś zapraszamy na spotkania z Olkiem Klembalskim - finalistą "The Voice Kids".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ferie z czasów dzieciństwa Natalii Sisik. Zapraszamy na "Ferie z Gwiazdami w PR Dzieciom"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 15:04
"Ferie z gwiazdami" to propozycja Polskiego Radia Dzieciom na czas wolny od zajęć szkolnych. Jak gwiazdy spędzają ferie? Jak je wspominają? Co jest ich zawodową inspiracją? Na te i wiele innych pytań odpowiadają Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Katarzyna Łaska oraz Natalia Sisik, z którą spotkanie już dziś! Rozmowy z ulubieńcami najmłodszych słuchaczy można usłyszeć na antenie stacji oraz oglądać video wywiady w mediach społecznościowych. Zapraszamy!
rozwiń zwiń