Polskie Radio Dzieciom

Karolina Olszewska i Natan Grzybowski w akcji "Ferie z Gwiazdami w PRD"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 15:00
Wtorkowe spotkanie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom pełne było rozmów o tańcu i dziecięcych pasjach. Gośćmi "Ferii z Gwiazdami" tego dnia (08.02) Karolina Olszewska i Natan Grzybowski, laureaci 1 i 2 miejsca I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja". - To była prawdziwa przygoda życia. Fajne było to, że mogliśmy to wszystko zobaczyć z innej strony niż widzowie to oglądali – powiedział Natan Grzybowski dodając, że treningi i przygotowania do występu trwały po wiele godzin, 7 dni w tygodniu. - To była naprawdę ciężka praca, ale też naprawdę super przygoda. Co ten program zmienił w ich życiu?
Karolina Olszewska i Natan Grzybowski zapraszają do wspólnego spędzenia ferii zimowych 2022. Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom
Karolina Olszewska i Natan Grzybowski zapraszają do wspólnego spędzenia ferii zimowych 2022. "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom"Foto: mat. prom.

- Dla mnie ten program to była niesamowita przygoda i bardzo się cieszę, że mogłam w nim być - zdradziła Karolina Olszewska. - To była tak naprawdę szkoła życia. Fajnie, że mogliśmy spróbować prawdziwego życia tanecznego. Ten program dał mi możliwość spróbowania innych styli tanecznych, ale też pracowania z innymi choreografami - podsumowała gość Polskiego Radia Dzieciom. 

Czy tegoroczne ferie zapowiadają się u młodych tancerzy równie pracowicie?
Kliknij i oglądaj video

"Ferie z gwiazdami" to wywiady, które usłyszeć można na antenie całodobowego PRD. Od poniedziałku do piątku w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00), w "Muzycznych Podróżach" (godz.10.00-11.00) oraz w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00-17.00). 

Które książki Karolina Olszewska i Natan Grzybowski lubią najbardziej, a po które nigdy drugi raz nie sięgną? Zobacz video.

Wywiady z gwiazdami można obejrzeć w mediach społecznościowych w wersji video. Gośćmi tegorocznej, drugiej już akcji, przygotowanej na czas ferii zimowych z myślą o najmłodszych słuchaczach stacji, były m.in. Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska czy Kasia Łaska. Dziś gościmy laureatów I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja", Karolinę Olszewską i Natana Grzybowskiego.
Zapraszamy na grę w skojarzenia. 

Jak Karolina Olszewska i Natan Grzybowski wspominają początki swojej kariery oraz co dało im uczestnictwo w programie "You Can Dance - Nowa Generacja"? Zobacz video.

Zapraszamy do słuchania audycji Polskiego Radia Dzieciom oraz śledzenia strony internetowej stacji i mediów społecznościowych.

Harmonogram "Ferii z Gwiazdami":

31.01. Nela Mała Reporterka – podróżniczka, autorka książek dla dzieci;
1.02. Olek Klembalski –  finalista "The Voice Kids";
2.02. Ida Nowakowska – tancerka, choreografka, dziennikarka;
3.02. Natalia Sisik – influencerka, dziennikarka internetowa, tiktokerka;
4.02. Kuba Szmajkowski – wokalista;
7.02. Katarzyna Łaska – aktorka dubbingowa i musicalowa, wokalistka, głos znany z "Krainy lodu";
8.02. Karolina Olszewska i Natan Grzybowski –  laureaci 1 i 2 miejsca I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja";
9.02. Hejka tu Lenka – youtuberka;
10.02. Tomek Gregorczyk – wokalista;
11.02. Sara James – wokalista, zwyciężczyni 4 edycji "The Voice Kids", reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. 

Podsumowanie akcji na antenie Polskiego Radia Dzieciom 13 lutego przez cały dzień. 

Wywiady z ulubieńcami słuchaczy PR Dzieciom przeprowadzają Weronika i Bartek.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: ferie zimowe 2022

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 13:20
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii 2022 specjalną ofertę skierowaną do dzieci oraz rodziców. Już od poniedziałku 17 stycznia na antenie stacji usłyszeć można przegląd najciekawszych wydarzeń z poszczególnych województw, propozycje aktywności zimowych oraz wiele atrakcji dla najmłodszych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nela Mała Reporterka w Polskim Radiu Dzieciom. "Ferie z Gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 21:12
Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kuba Szmajkowski, Katarzyna Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomasz Gregorczyk i Lena Pachuc to osoby, które można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w ramach akcji "Ferie z Gwiazdami". Wywiady dostępne są także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Zabawę zaczęliśmy z Nelą Małą Reporterką. Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ferie z Gwiazdami w PRD". Za nami 10 wspaniałych spotkań! [OGLĄDAJ]

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 10:00
Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii 2022 wiele atrakcji. Od 31 stycznia do 11 lutego trwała akcja "Ferie z Gwiazdami". Hejka tu Lenka, Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kasia Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomek Gregorczyk to ulubieńcy najmłodszych słuchaczy Polskiego Radio Dzieciom, których można było usłyszeć na antenie PRD. Wywiady dostępne były także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Na słuchaczy czekały wyjątkowe prezenty od Gwiazd!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ferie zimowe – pomysły na czas spędzony z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 17:01
Ferie zimowe to czas, na który czeka wielu uczniów. Czy przerwa od szkoły oznacza, że przez dwa tygodnie nie powinno się zaglądać do książek? A może dobrze byłoby powtórzyć materiał przed powrotem do zajęć? Lepiej odpoczywać w domu, czy spędzić wolny czas w sposób aktywny, decydując się na rozwijanie umiejętności sportowych?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Audycja "Popołudnik" o tym jak nie zmarznąć zimą

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2022 18:50
Ciepło zimą znajdziemy w wielu miejscach - poczynając od dalekich podróży do ciepłych krajów, kończąc na czytaniu książki siedząc pod ciepłym kocem i popijając herbatę. Możemy ogrzewać się w saunach, termach, a w przypadku nagłego zmarznięcia zastosować ogrzewacze lub termostaty. Ale to nie wszystko.
rozwiń zwiń