Polskie Radio Dzieciom

Teatr Groteska w Krakowie zaprasza dzieci na spektakle i warsztaty

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2024 12:02
W krakowskim Teatrze Groteska rozpoczyna się prawdziwa uczta dla miłośników teatru w każdym wieku. Dyrektor tegoż teatru, Karol Suszczyński, w rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom zdradza, że na widzów w czasie ferii zimowych, czeka wiele fascynujących spektakli, które zachwycą zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. - Teatr Groteska to miejsce, które otwiera drzwi do niezwykłych światów teatru dla każdego z nas" usłyszymy w załączonej audycji.
Teatr Groteska w Krakowie zaprasza dzieci na ferie zimowe
Teatr Groteska w Krakowie zaprasza dzieci na ferie zimoweFoto: mat. prom.

Jednym z najnowszych dzieł, które zapiera dech w piersiach, jest "Labirynt w trawie". To laboratorium sensoryczne, które w sposób niezwykle pomysłowy angażuje zmysły najmłodszych widzów, pokazując, że nawet w najmniejszych szczegółach kryje się magia teatru. - Warto czasem zatrzymać się i spojrzeć na świat przez pryzmat tego, co nas otacza na co dzień - przyznał dyrektor Teatru Groteska. 

Posłuchaj
10:43 Groteska.mp3 Teatr Groteska w Krakowie na czas ferii zimowych_Polskie Radio Dzieciom/Ferie w teatrze_14.02.2024

 

Nie tylko najmłodsi mają powody do radości. W repertuarze Teatru Groteska znajdują się także propozycje dla dorosłych. Jednym z nich jest "Szekspir gier", spektakl tańca, który opowiada historię znanych postaci kobiecych z dzieł Szekspira. Gość Polskiego Radia Dzieciom podkreślił, że ta produkcja skupia się na uniwersalnych historiach, które wciąż są aktualne. - Teatr to przestrzeń, w której odnajdujemy się w każdym wieku i doświadczeniu.

Nie tylko spektakle, lecz także warsztaty teatralne stanowią część oferty Teatru Groteska na czas ferii zimowych. Należą do niej także warsztaty, podczas których uczestnicy tworzą własne lalki, ożywiając je za pomocą prostych środków. - To nie tylko nauka, ale również zabawa i twórcze wyrażanie siebie – podkreślił. 

Zachęcając do odwiedzenia Teatru Groteska, dyrektor zaznaczył, że miejsce to oferuje nie tylko niezapomniane widowiska, ale także możliwość głębszego zanurzenia się w świat teatru poprzez różnorodne działania towarzyszące. - Zapraszamy do odkrywania nowych horyzontów teatralnych w Teatrze Groteska, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej w załączonym zapisie rozmowy.

Audycja: Ferie w teatrze
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość:  Karol Suszczyński / Teatr Groteska w Krakowie
Data emisji: 14.02.2024
Godzina emisji: 8.15

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Premiera w Teatrze Groteska. "Wszechświaty mojego taty"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2023 13:29
Czy to prawda, że w całym kosmosie tata najbardziej kocha swoje dziecko? Czy znajdzie je wszędzie, choćby ukryło się w najciemniejszym szałasie albo w trawie… albo w szafie… albo w najdalszym zakątku wszechświata? A raczej – wszechświatów. Bo przecież każdy tata, choć z wierzchu może być brodaty jak żubr, łysy jak księżyc, wysoki jak wieża, kulisty jak planeta, w głębi duszy jest kosmonautą, który przemierza dla swojej córki i razem z nią Wszechświaty Taty. Patronat medialny nad premierą spektaklu "Wszechświaty mojego taty" objęło Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie na czas ferii zimowych

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 17:41
W sercu Rzeszowa, w pobliżu rynku, znajduje się Muzeum Dobranocek. To jedyna tego typu placówka w Polsce, która gromadzi unikatowe zbiory związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, sięgając od najstarszych wieczornych emitowanych w pierwszym programie Telewizji Polskiej. To miejsce powstało dzięki pomysłowi Wojciecha Jamy, który przekazał swoje eksponaty jako dar dla przyszłych pokoleń. O szczegółach oferty dla dzieci na czas ferii opowiedziała Renata Cieplik - kustosz muzeum.
rozwiń zwiń