Polskie Radio Dzieciom

Puszystość, tajemniczość, a może spokój? Za co dzieciaki kochają koty?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 15:54
Jeden poleciał w kosmos, inny chodził w butach. Koty są bohaterami nie tylko w kosmosie, czy w bajkach, ale w naszym życiu. I chociaż są to indywidualiści, chodzący własnymi ścieżkami to i tak rządzą światem! W najbliższej audycji "Dzieciaki kochają zwierzaki" opowiemy o miękkim i kosmatym świecie mruczków. 
Zapraszamy do kociego świata
Zapraszamy do kociego świataFoto: Shutterstock

Skoro w opinii wielu ludzi dzielimy się na tych, którzy kochają psy i tych którzy takim uczuciem obdarzają koty, to pora zagłębić się w miękki i puszysty świat mruczków. 

Za co lubimy koty, a za co one lubią nas? Czy każdy kot jest inny, a może ich charakter jest jednak podobny? W audycji Dzieciaki kochają zwierzaki zapraszamy na spotkanie z wielbicielką i znawczynią kotów Anną Pawlicką prowadząca koci azyl i kawiarnię. Naszego gościa zapytamy nie tylko o metody na zdobycie zaufania naszego kota, ale poprosimy ją także o garść porad na temat pielęgnacji.

Zapraszamy do Polskiego Radia Dzieciom w niedzielę 14 kwietnia o godz. 18.00.


Audycja: Dzieciaki kochają zwierzaki
Prowadzi: Marta Kawalec
Gość: Anna Pawlicka
Data emisji: 14.04.2024
Godzina audycji: 18.00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Szafiry, rubiny, diamenty, ale także złoto i gips. Co warto wiedzieć o minerałach w dniu ich święta?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2024 17:30
Mogą być wszędzie, w naszym domu, na placu zabaw, w muzeum, kopalni, a nawet na ulicy. Minerały, bo o nich mowa, były tematem rozmowy Martyny Chuderskiej i jej gościa Karoliny Wojnickiej – mineraloga z Muzeum Geologicznego w Warszawie . Okazją do rozmowy było dzisiejsze święto "Dzień Minerałów". Jak je odróżnić i właściwie nazwać? Czy może nam w tym pomóc nasz zmysł smaku i węchu? Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co warto wiedzieć o szczurach? Ciekawostki prosto ze świata gryzoni

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 13:48
Chociaż szczury cieszą się wyjątkowo złą sławą, to obwiniane ich za spowodowanie historycznych epidemii groźnych chorób zakaźnych nie jest do końca słusznym zarzutem, o czym przekonują naukowcy. Ich badania pokazują też jak ciekawy jest szczurzy świat i umiejętności jego przedstawicieli! Odwiedziliśmy go w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historyczny "instagram" bogatych ludzi - czyli skąd wzięły się domki dla lalek?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2024 16:54
Chociaż w Polsce klimat wojennej zawieruchy nie sprzyjał tworzeniu domków dla lalek, to za granicą były one jak portal społecznościowy dla bogatych ludzi. - Jeżeli ktoś miał letnią rezydencję, do której nie mógł zaprosić wszystkich, zamawiał ją sobie w miniaturze i stawiał w swoim domu w głównym salonie. W ten sposób wszyscy goście mogli ją podziwiać - wyjaśniła początki tworzenia miniaturowych domków Aneta Popiel-Machnicka, założycielka Warszawskiego Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek oraz pomysłodawczyni Międzynarodowego Dnia Domków Lalek.
rozwiń zwiń