X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Muzyka w filmach i bajkach świątecznych

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 09:00
W "Muzycznych podróżach" na antenie Polskiego Radia Dzieciom usłyszymy muzykę filmową znaną z ekranów kin i telewizorów, a także z bajek o tematyce świątecznej. W poniedziałkowym wydaniu audycji Martyna Sojka opowiedziała także ciekawostki związane z tą muzyką.
Kadr z filmu Kevin sam w domu 2
Kadr z filmu Kevin sam w domu 2Foto: EAST News

Posłuchaj
59:11 21.12. Muzyczne podróże.mp3 Muzyka w filmach i bajkach świątecznych (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom)_21.12.2020.

 

Wśród prezentowanych utworów zabrzmiała m.in. muzyka z filmu "Express polarny" i "Kevin sam w domu". - Do muzyki Kevin sam w domu, główny utwór z początku filmu, jest analogią do "Trepaka", czyli Tańca Rosyjskiego Piotra Czajkowskiego z Baletu "Dziadek do orzechów". Podczas audycji zaprezentowałam słuchaczom oba te utwory, żeby dzieci usłyszały podobieństwo, pomimo różnych epok.
Zapraszamy także na codzienny cykl "Rytmika".

Do usłyszenia w poniedziałek 21 grudnia od 10.00 do 11.00.

Audycja: Muzyczne podróże
Prowadzi: Martyna Sojka
Data emisji: 20.12.2020
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo


Zobacz także

Czytaj także

Muzyczna podróż do Hogwartu

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 17:08
Podobno szkoła czarodziejstwa Hogwart mieści się w zamku zbudowanym pod koniec wczesnego średniowiecza, w 993 roku, przez czarodzieja architekta oraz czterech najsłynniejszych czarodziejów wszech czasów. Jest tam Komnata Tajemnic, komnaty Kamienia Filozoficznego, a także liczne lochy. Poruszanie się po całym zamku wymaga nadzwyczajnych zdolności!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z wizytą u Kubusia Puchatka. Piosenki ze Stumilowego Lasu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 14:56
Kubuś Puchatek, słynny bohater książki Alana Alexandra'a, za sześć lat będzie obchodzić swoje stulecie. Uczestnikami przygód Kubusia w Stumilowym Lesie są też inne zwierzęta, przyjaciele Krzysia, ulubieńcy wielu dzieci na całym świecie. Prosiaczek, Królik, Mama Kangurzyca ze swoim Maleństwem i oczywiście nieco marudny Kłapouchy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dźwięki z krainy lodu na Islandii

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 17:00
To co przyciąga turystów do tego kraju to na przykład fontanny gorącej wody, które wybijają z zimnej polarnej ziemi. Islandia leżąca pod kołem polarnym to kraj kontrastów - choćby takich, że są dni, że jest tam ciemno, a owiec jest dwa razy więcej, niż ludzi!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna podróż do Kraju Wschodzącego Słońca

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 10:00
Japonię nazywa się Krajem Kwitnącej Wiśni, choć Chińczycy mówili, że to także Kraj Wschodzącego Słońca. Słynie też z rycerzy zwanych samurajami i - co może dla nas dziwne - z czarnych kotów, przynoszących szczęście. Tyle wiemy o kraju tym na co dzień. A jak brzmi japońska muzyka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poematy symfoniczne i uwertury. Magiczny świat muzyki programowej

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 12:15
Czy w muzyce słychać tylko muzykę? Jeśli słuchamy utworu orkiestrowego słyszymy przecież muzykę, ale gdy się w nią wsłuchamy, to w muzyce słychać też często treści poza muzyczne. Jakie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Georges Méliès - czarodziej kina

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 15:00
Ponad 150 lat temu, 8 grudnia 1861 roku, w Paryżu, urodził się Georges Melies - który tworzył pierwsze filmy. Jak rozpoczęła się jego przygoda z filmem? Zapraszamy w podróż po muzycznym świecie filmu.
rozwiń zwiń