Polskie Radio Dzieciom

Dlaczego warto grać na perkusji? Zapraszamy do Szkoły Muzycznej I stopnia

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2024 07:00
Dlaczego warto dołączyć do grona Placówek Ambasadorskich Polskiego Radia Dzieciom? A choćby po to, aby promować zdolnych uczniów i ich niezwykłych nauczycieli, którzy z oddaniem i wielką pasją prowadzą uzdolnione dzieci po muzycznych szlakach. Zapraszamy Szkoły Muzycznej I stopnia przy ul. Niepołomickiej w Warszawie oraz na spotkanie z Heleną i jej nauczycielką Agnieszką Maślanką.
Placówki Ambasadorskie PRD
Placówki Ambasadorskie PRDFoto: New Africa/Shutterstock

Tydzień temu usłyszeliście jak uczniowie szkoły muzycznej I stopnia przy ulicy Niepołomickiej w Warszawie opowiadali o instrumentach na jakich grają. Tym razem opowiedziała o nich jeszcze trochę Helena, która chodzi do VII klasy i gra na perkusji w tamtejszym zespole.

Jak zaznaczyła Helena perkusja to nie tylko bębny i talerze. - Dzięki temu, że wybrałam perkusję mogę się uczyć grać także na innych instrumentach takich jak ksylofon, kotły czy wibrafon. To jest też sposób aby czasem się wyżyć i rozładować nadmiar energii, więc chociaż chciałam kiedyś grać na gitarze, to teraz nie zamieniłabym perkusji na nic innego - podkreśliła Helena. 

Uczestnicząc w lekcji razem z naszą reporterką Julią Rozbiecką mogliśmy się także dowiedzieć na czym polega strojenie trąbki. Opowiedziała o tym nauczycielka Agnieszka Maślanka. Na koniec zaś wszystkie instrumenty zagrały razem.

Posłuchaj
02:15 placówki muzyczne 13.03.mp3 Placówki Ambasadorskie PRD

Szkoły i przedszkola należące do Placówek Ambasadorskich Polskiego Radia Dzieciom można znaleźć na terenie całego kraju. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie coś się dzieje i warto powiedzieć o tym na naszej antenie. Nasi dziennikarze pojawiają się tam z mikrofonem lub dzięki połączeniom telefonicznym i internetowym.

Ważnym elementem naszych działań jest współpraca ze szkołami muzycznymi, które regularnie odwiedzamy z mikrofonem Polskiego Radia Dzieciom. Podczas spotkań z dziećmi uzdolnionymi muzycznie nie tylko prezentujemy ich postępy, ale także opowiadamy o poszczególnych instrumentach, trudnościach, z jakimi uczniowie zmagają się w czasie nauki gry, oraz marzeniach, jakie czekają na spełnienie. Stałą częścią audycji są także rozmowy z nauczycielami, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z nauką gry na wybranych instrumentach.


Audycja: "Muzyczne placówki ambasadorskie"
Reporterka: Julia Rozbiecka
Data emisji: 13.03.2024
Godzina emisji: 10.45

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i rodziców.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Małe instrumenty, które można zabrać ze sobą na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2023 13:44
Już niemowlaki mają okazję testować instrumenty, jakimi są grzechotki, które wydają dźwięki za sprawą potrząsania. Każdy przedmiot, który może wydać z siebie dźwięk jest instrumentem.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Po co muzyce rytm? Rozmowa z nauczycielką gry na gitarze klasycznej

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2023 13:55
Gitara klasyczna to wspaniały instrument strunowy. Strun jest sześć i współcześnie są zrobione z nylonu. Struna na dole jest najcieńsza, a na górze - najgrubsza! Kiedy wymyślono gitarę, i co trzeba umieć, żeby pięknie na niej zagrać? Wie to nauczycielka muzyki jednej z placówek Ambasadorskich Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauka gry na gitarze klasycznej - Placówki Ambasadorskie w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2023 14:13
Zuzia Kowalewska chodzi do piątej klasy w Warszawskiej Szkole Muzycznej. Co o gitarze i grze na instrumentach strunowych sądzi Zuzia? Czy nauka gry na tym instrumencie to dla niej trudne wyzwanie? Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczne placówki ambasadorskie - szkolny koncert kolęd i pastorałek

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2023 15:51
Polskie Radio Dzieciom odwiedziło Warszawską Szkołę Muzyczną, gdzie odbył się uroczysty koncert śpiewania kolęd i pastorałek. Na miejscu była Julia Rozbiecka, reporterka stacji, która przysłuchiwała grze na instrumentach, a także śpiewanym przez dzieci kolędom. Zapraszamy do wysłuchania fragmentów koncertu i rozmów z dziećmi.
rozwiń zwiń