Polskie Radio Dzieciom

Dlaczego się śmiejemy i uśmiechamy?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 18:00
Mówi się, że śmiech to zdrowie, a świat z uśmiechem na twarzy od razu nabiera barw, dlatego warto się uśmiechać! Jest ku temu wiele powodów, tylko trzeba je zauważyć. Tak naprawdę uśmiech na naszej twarzy może wywołać bardzo wiele rzeczy. Jak myślicie, co możecie zrobić, żeby Wasi bliscy także się uśmiechnęli? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Olesia Bilkei/Shutterstock

Jeśli w naszej okolicy pojawi się ktoś miły albo przytrafi nam się coś bardzo miłego, istnieje spore prawdopodobieństwo, że się uśmiechniemy, ale właściwie dlaczego tak się dzieje? O tych mechanizmach, które powodują, że na twarzy człowieka gości uśmiech, możecie posłuchać w audycji Poranek na antenie Polskiego Radia Dzieciom. 

Posłuchaj
119:14 2022_07_22 08_00_02_RadioDzieciom_Poranek.mp3 Poranek w Polskim Radiu Dzieciom 22 lipca godz. 08:00

Tym, co często wywołuje uśmiech na twarzy jest dobra zabawa, a także opowiadanie dowcipów czy łaskotanie. Nie można pominąć oczywiście jedzenia pysznych potraw. Tym razem w Poranku pojawiły się podpowiedzi dotyczące tego, co można wyczarować z czereśni. Jesteście ciekawi, jak przyrządzić ciasto z czereśniami? Jeśli tak, to koniecznie posłuchajcie załączonej audycji! 

Audycja: Poranek
Prowadzi: Patryk Bartoszewski
Data emisji: 22.07.2022
Godzina emisji: 08:00

Czytaj dalej:
Poranek PRD w wakacyjnym miasteczku
Pierwsza wyprawa na biegun południowy

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Pierwsza wyprawa na biegun południowy

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 13:02
14 grudnia 1911 roku wyprawa dowodzona przez Norwega Roalda Amundsena dotarła jako pierwsza w historii na biegun południowy. Wybierzemy się tam i my i sprawdzimy co na tym biegunie możemy zobaczyć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poranek PRD w wakacyjnym miasteczku

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2022 10:10
Jesteście w stanie wyobrazić sobie wakacyjne miasteczko idealne? Jaką miałoby nazwę i jak wyglądałby jago herb? A czy zastanawialiście się kiedyś, co oznaczają poszczególne nazwy ulic? Warto zwrócić na nie uwagę, gdyż wiele z nich mówi nam o historii danego miasta.
rozwiń zwiń