X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dzieciństwo ucznia po szkole - czas wolny czy ciężka praca

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 10:00
Skończyły się wakacje i zaczął się rok szkolny czyli czas zajęć dodatkowych. Jest to czas w którym rodzice zamieniają się w szoferów, a dzieci pracują nierzadko dłużej niż sami rodzice. Najpierw zajęcia w szkole, a po nich jeszcze zajęcia dodatkowe i odrabianie lekcji. Co zrobić żeby ten czas dobrze przetrwać? O tym w rozmowie z ekspertami w studiu Polskiego Radia Dzieciom w audycji „Strefa rodzica”.
Audio
  • Jak mądrze zaplanować czas wolny dziecka po szkole? (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Zajęć dodatkowych dzieci mają bez liku. Ledwo zdążą zjeść, a już pędzą do kolejnych obowiązków. Strategii działania w tej kwestii jest zapewne kilka. Można na przykład grać na przetrwanie, ale można też czasem z pewnych zajęć zrezygnować. Co rodzic może zrobić, żeby nie ulec presji, że każdą chwilę musi zainwestować w rozmów dziecka i jednocześnie jak mądrze zaplanować kwestię zajęć dodatkowych, żeby nie przegapić czasu w którym dzieci chętniej i efektywniej uczą się nowych rzeczy.

Gośćmi "Strefy rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom były Elżbieta Manthej blog Juniorowo.pl, Ewa Świerżewska Qulturka.pl i Hanna Romanowicz - psycholog.

Rozmawiał z nimi Mikołaj Foks.

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 22.00 do 23.00.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Majsterkowanie i inne aktywności z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 10:39
 Majsterkowanie jako forma kreatywnego spędzenia czasu i sposób na naukę powraca do łask. Rozwija nie tylko motorykę małą dziecka, ale także jego kompetencje i umiejętności psychofizyczne. Dużo dobrego kryje się pod tym hasłem. Co zatem można zmajsterkować, jak to zrobić i gdzie? O tym w bieżącym wydaniu audycji „Strefa rodzica”, którą poprowadził Mikołaj Foks.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego klaps nie jest środkiem wychowawczym

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 09:00
Najczęstsze przypadki bicia zdarzają się w sytuacji nieposłuszeństwa dzieci. Dorośli bywają bezradni i nie radzą sobie z własną złością. Wielu dorosłym brak świadomości z czego wynika bicie, niektórzy w dobrej wierze wymierzają w ten sposób kary. Tak głęboko tkwi w nas przekaz od pokoleń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak tuż za blokiem znaleźć dzikie ostępy - mikro wyprawy

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 09:00
Brak czasu, pieniędzy i pomysłu. To główne wymówki przed zorganizowaniem rodzinnej wyprawy. Okazuje się, że fascynujące miejsca można znaleźć tuż za blokiem. By je poznać nie trzeba ani pieniędzy, ani wiele czasu. Oto kilka wskazówek ja je odkryć.  
rozwiń zwiń