Polskie Radio Dzieciom

Jak wybrać idealną książkę dla dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 23:11
Czy obecna klęska urodzaju na rynku wydawniczym to błogosławieństwo czy przekleństwo dla rodziców? No i czy wraz z rosnącą liczbą książek dla dzieci nie obniża się ich jakość? 
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Marcin Perfuński rozmawia z blogerami, którzy na co dzień zajmują się recenzowaniem książek.

Gośćmi audycji są: Anna Oka z bloga Zabawkator, Małgorzata Śmiechowicz z bloga Matczyne Fanaberie oraz Kamil Świątkowski z bloga przykominku.com.

Data emisji: 08.04.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także
Czytaj także

Storytelling, czyli jak dobrze opowiadać historie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 23:55
Storytelling to, najkrócej mówiąc, sztuka świadomego budowania relacji, poprzez oddziaływanie na wyobraźnię i emocje słuchacza za pomocą opowieści „z życia wziętych” i metafor. Jest najskuteczniejszym narzędziem komunikacji człowieka od 100 tysięcy lat, w przywództwie i zarządzaniu stosowanym od kilku tysięcy lat, w content marketingu już od ponad 120 lat. Jak nauczyć się opowiadania historii?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zachęcić dzieci do czytania książek?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 23:11
Czytanie pobudza wyobraźnię,  wzbogaca słownictwo i wiedzę dziecka, wpływa na rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka. Jak w świecie komunikacji obrazkowej pełnym technologicznych nowinek zachęcić dziecko do lektury?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filmowe Czytanki - dla maluszków, tych starszych i całkiem dorosłych…

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 19:11
Kino Atlantic oraz Wydawnictwo Nasza Ksiegarnia zapraszają na cykliczne spotkania z filmem i książką na Chmielną 33 w Warszawie. Będa zabawy, warsztaty, prezentacje, projekcje, rozmowy i wiele innych niespodzianek!
rozwiń zwiń