Polskie Radio Dzieciom

Jak radzić sobie z emocjami?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 23:57
Poznawanie własnych uczuć i radzenie sobie z nimi jest nie lada wyzwaniem. Szczególnie złość bywa tą "trudną emocją", niełatwą do zrozumienia i kontrolowania.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Goście audycji: Małgorzata Gizak, coach rodzicielski, autorka książki "Poznajmy się, mam na imię złość" pierwszej z serii książek o emocjach oraz Marzena Martyniak, specjalistka zajmującej się psychologią dziecięcą, założycielka Instytutu Rozwoju Emocji i przedszkola Kraina Emocji.

Rozmawiała Joanna Ficińska.

Data emisji: 10.10.2019

Godzina emisji: 18:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Grzeczne i niegrzeczne maluchy czyli jak zdefiniować grzeczność i co z tego wynika?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 23:57
Czy maluch roczny, półtoraroczny może być grzeczny lub niegrzeczny? Jak zrozumieć, o co chodzi dziecku? Poznajmy krainę dziecięcych emocji, reakcji i lęków. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy niemowlęta i małe dzieci potrafią manipulować płaczem?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 23:57
Im szybciej matka reagowała na płacz dziecka, niezależnie od tego, czy jej działania przynosiły zamierzony efekt, tym mniej dzieci płakały w przyszłości. To mówią badania, a co mówią przekonania? Czy nadal słyszycie "zostaw, musi się sam uspokoić"? Albo "ona tobą manipuluje!", "zaraz wejdzie ci na głowę"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziecięcy bunt

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 23:57
Porozmawiajmy o problemie złości i buntu dziecięcego - jak sobie radzić z emocjami dziecięcymi, w tym ze złością? Czy bunt jest niezbędnym etapem w kształtowaniu się osobowości dziecka?
rozwiń zwiń