Polskie Radio Dzieciom

Jak kształtować samodzielność dziecka

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 23:57
Jak dostarczyć dzieciom w różnym wieku niezbędnej wiedzy, która przygotuje je na otaczające zagrożenia, zarówno w sferze relacji międzyludzkich, jak i zewnętrzne?
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Zwiększenie poczucia samodzielności w wykonywaniu prostych czynności dnia codziennego (np. zarządzanie własnym czasem) oraz radzenia sobie w sytuacjach potencjalnie stresowych dla dziecka (np. zgubienie się w mieście, zasłabnięcie dorosłej osoby w domu), to elementy mogące okazać się niezbędne w codziennym życiu.

Poczucie pewności siebie wynikającej z posiadanej wiedzy można kształtować, podobnie jak umiejętności współpracy w grupie - także w sytuacjach zagrożenia. 

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Przemysław JakóbczykFundacja Akademia Samodzielności

Rozmawiała: Joanna Ficińska

Data emisji: 09.01.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

Polskie Radio Dzieciom ma profil na Facebooku raz konto na Instagramie - można tam znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych!

Zobacz także
Czytaj także

Jak zmobilizować dzieci do ruchu?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 23:57
Blisko 80 proc. dzieci w Polsce nie wypełnia podstawowych zaleceń WHO dotyczących aktywności fizycznej, według których powinny korzystać z ruchu co najmniej 60 minut każdego dnia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trudne relacje dziecko-rodzic

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 23:57
Odwrócona relacja pomaga wytłumaczyć, dlaczego utrzymujący się negatywny wpływ rodzica działa szkodliwie na zdrowie psychiczne dziecka.
rozwiń zwiń