X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Smakoterapia, czyli zdrowe odżywianie nie tylko jesienią

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 23:55
Późne lato i początek jesieni to idealny czas przygotowanie przetworów. Jabłka, śliwki, gruszki, owoce lasu, dynie i inne warzywa można świetnie wykorzystać. Przetwory zrobione w domowym zaciszu są nie tylko smaczne, ale także doskonale wpisują się w trendy zdrowego odżywiania, także dla osób na diecie bez glutenu. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Swoją przygodę z gotowaniem zaczęła, gdy okazało się, że jej syn mając kilka lat miał poważne problemy zdrowotne i lekarz zalecił dla niego dietę bez glutenu, nabiału i cukru. 10 lat temu nawet w internecie trudno było znaleźć cokolwiek na temat tak restrykcyjnego gotowania, więc Iwona zaczęła sama eksperymentować a swoimi doświadczeniami i pomysłami zaczęła dzielić się na blogu. 

Iwona Zasuwa (autorka bloga Smakoterapia.pl), podpowiada jak przetworzyć sezonowe warzywa i owoce, ta aby ułatwiać sobie pracę w kuchni, a jednocześnie przygotowywać zdrowe posiłki bez glutenu, nabiału i cukru. 

Przetwory owocowe bez cukru? Okazuje się, że można i wszystkie świetnie smakują, także dzieciom.

Posłuchaj

60:11 Dzieci_AAC 2020_09_10-21-00-33_SR_.mp3 10.09.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Iwona Zasuwa - wokalistka, autorka książek o zdrowym odżywianiu.

Rozmawiała: Joanna Ficińska

Data emisji: 10.09.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Samoakceptacja i jej znaczenie w procesie budowania związku

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 23:01
Wiedzę o tym jak kochać podsuwają mass media, powieści i komedie romantyczne, które kształtują wyobrażenia o miłości "idealnej". A z kultury masowej wybrzmiewa pochwała indywidualizmu i samorealizacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka uczenia

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 23:01
Nauczycielka warszawskiego liceum znalazła się w groni 50 najbardziej zaangażowanych nauczycieli na świecie, jako jedyna, do tj pory, Polka. nominowana po raz pierwszy dwa lata, w ubiegłym roku została wyróżniona wraz z ks. Damianem Wyszkiewiczem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Les Femmes - śpiewająco przez życie

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 23:55
Les Femmes to stworzony przez trzy przyjaciółki, niezależny zespół muzyki klasycznej z Trójmiasta. W głównym nurcie zespołu są autorskie kolaże operowe sięgające tradycji pasticcio XVII I XVIII w.
rozwiń zwiń