X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dziecko bezpieczne w sieci

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 23:55
Edukacja zdalna przyczyniła się do tego, że dzieci spędzają przed ekranami komputerów więcej czasu niż kiedykolwiek przedtem, i to przy pełnej aprobacie, czy wręcz zachęcie rodziców. Oznacza to także, że częściej narażone są na związane z tym niebezpieczeństwa. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Dostęp do internetu to oczywiste korzyści, ale także mniej znane zagrożenia, tym bardziej że sami rodzice mogą nie zdawać sobie sprawy z pułapek, jakie czekają w sieci. 

We wtorek 9 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Porozmawiamy o bezpieczeństwie dzieci w sieci oraz o zbliżającej się darmowej konferencji temu poświęconej, organizowanej w ramach programu Asy Internetu.

Asy Internetu to ogólnopolski, bezpłatny, program edukacyjny dla szkół podstawowych. Bierze w nim udział już 1000 nauczycieli i nauczycielek, którzy do przygody z Asami Internetu zaprosili blisko 70 tys. uczniów i uczennic. W Asach uczymy o mądrej i odpowiedzialnej obecności w sieci w oparciu o wartości takie jak: rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga.

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Joanna Stompel – trenerka i coach. Pracuje w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie prowadzi sesje coachingu kariery oraz warsztaty umiejętności miękkich, oraz Kamil Paździor - doktor historii i nauczyciel, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, moderator w programie Szkoła z Klasą 2.0.

Posłuchaj

59:48 Dzieci_AAC 2021_02_08-21-00-07_SR1_PER_.mp3 8.02.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Audycję przygotował i prowadził Marcin Perfuński

Data emisji: 8.02.2021

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Zdrowie psychiczne uczniów oczami nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 23:22
Z jakimi problemami najczęściej borykają się uczniowie? Czy kadra nauczycielska jest w stanie im pomóc w razie problemów? Jakie procedury w tym zakresie istnieją w placówkach edukacyjnych, i jak z tym wszystkim czują się sami nauczyciele?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grajmy w szachy!

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 11:11
Serial "Gambit królowej" rozkręcił na nowo na całym świecie modę na szachy. Czy ta królewska gra może również być grą dla dzieci? Jaki wpływ mają szachy na naukę strategii, logicznego myślenia i matematyki?
rozwiń zwiń