X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Do jakiej szkoły wracają uczniowie?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 23:55
Wielu rodziców, zwłaszcza tych, których dzieci uczestniczą w edukacji wczesnoszkolnej, nurtuje pytanie, jak będzie wyglądał edukacja w po tak długim czasie. Czy będzie to po prostu powrót do szkoły takiej, jaką znaliśmy przed marcem ubiegłego roku?
Od poniedziałku 18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół podstawowych specjalnych. Powrót będzie odbywał się w reżimie sanitarnym
Od poniedziałku 18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół podstawowych specjalnych. Powrót będzie odbywał się w reżimie sanitarnymFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Klasy 1-3 szkół wróciły do szkół. Nauka w domach była wyzwaniem zarówno dla nauczycieli, rodziców, jak i dzieci, zmieniło się tak wiele, że może teraz powinniśmy mówić nie o powrocie do szkoły, ale o zupełnie nowym otwarciu w edukacji?

Jak ten czas zmienił szkołę, dzieci i rodziców? Czy szkolną normalność trzeba na nowo odbudować? Jak wspierać dzieci w czasach pandemii?

Na te pytania odpowiadają goście "Strefy rodzica"

Wojciech Gawlik z Fundacji Edu-klaster i Katarzyna Cieciura, dyrektorka publicznej szkoły niesamorządowej z Krakowa

Posłuchaj
59:12 Dzieci_AAC 2021_01_18-21-00-35_SR_mp3 Wojciech Gawlik, Katarzyna Cieciura, (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Marta Florkiewicz-Borkowska, nauczycielka roku 2017

Posłuchaj
58:54 Dzieci_AAC 2021_01_18-22-01-08_SR_mp3 Marta Florkiewicz-Borkowska (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)

Audycję przygotował i prowadził Marcin Perfuński

Data emisji: 18.01.2021

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o szczepionce przeciw COVID19

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 23:55
Szczepionka powstała w bardzo szybkim tempie i może się okazać skuteczną bronią w walce z pandemię. Co powinniśmy o niej wiedzieć? Jak i kiedy będzie można się zaszczepić? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recepta na szczęśliwe dzieciństwo

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 08:05
Wysłanie dziecka do przedszkola wydaje się oczywistością. Ale czy naprawdę musimy nasze dziecko do niego posyłać? Czy robimy to dla dobra dziecka, swojego, czy jest to po prostu swoista tradycja, którą trudno kwestionować? Czy przedszkole jest naszemu dziecku potrzebne? A jeśli uznamy, że tak, to jak przygotować do tego momentu zarówno dziecko, jak i.. siebie?
rozwiń zwiń