X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak funkcjonują współczesne mamy?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 06:45
Jedni uważają, że Dzień Mamy jest tak naprawdę każdego dnia, podczas gdy inni celebrują to święto raz do roku. Niezależnie od tego, data 26 maja jest wyjątkowa dla wielu kobiet. Macierzyństwo skrywa w sobie nie tylko blaski, ale też cienie. Jest zarówno pełne szczęśliwych momentów, jak i trosk oraz niepokoju. Dlatego też rola ta skłania nas nierzadko do wielu przemyśleń, które w internecie poruszają instagramerka, Agnieszka Stefaniuk oraz blogerka, Magdalena Kołek, goście "Strefy Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/FamVeld

Upublicznianie wizerunku rodziny może spotkać się z różnymi reakcjami. Niemniej jednak, jest to szansa na stworzenie internetowej społeczności, w której ludzie o podobnych wartościach i przeżyciach mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i pomagać sobie wzajemnie. – Taka myśli mi właśnie pojawiła się, że fajnie by było pokazać, że duża rodzina jest na plus i że też może być wyborem dla kobiety – powiedziała Agnieszka Stefaniuk, która prowadzi profil "familyfunbymum". W przypadku Magdaleny Kołek, autorki bloga "Matka po godzinach", czytelnicy mogą również porównać swoje doświadczenia rodzicielskie oraz odnaleźć jego wspólne elementy. 

Posłuchaj
54:19 26.05.Strefa rodzica 2.mp3 Jak funkcjonują współczesne mamy? (Strefa rodzica/PR Dzieciom)_26.05.2021.

 

Do grona odbiorców należą nie tylko mamy, ale też osoby zainteresowane założeniem rodziny, które dzięki takim grupom stają się bardziej świadome znaczenia rodzicielstwa. Na wspomnianych profilach zainteresowani mogą znaleźć praktyczne porady i  dowiedzieć się np., jak dobrze zorganizować sobie dzień. Poznają także ludzi, których przyciąga podobny światopogląd, dzięki czemu mogą liczyć na przyjazną atmosferę, a także wsparcie od innych.

Mówi się, że macierzyństwo zmienia, lecz rzadko kiedy wspomina się dokładnie, co to znaczy. Niezależnie od wieku i doświadczenia, rola ta jest pełna radości i miłości, a każda z mam jest wyjątkowa.  

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Agata Puścikowska
Gość: Agnieszka Stefaniuk i Magdalena Kołek
Data emisji: 26.05.2021.
Godzina emisji: 22.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Zobacz także

Czytaj także

Rodzicielska bliskość. Na czym polega powrót do korzeni w byciu rodzicem

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 22:29
Na temat funkcjonowania i natury ludzi jest wiele idei. Jedna z nich nosi nazwę kontinuum i mówi o tym, że człowiek przychodzi na świat z wrodzonymi oczekiwaniami, które były kształtowane na przestrzeni dziejów. Dzięki tej koncepcji ponowne uznanie wśród rodziców zyskały chusty oraz nosidła. Co więcej, na przykładzie plemienia Yeguana zauważono, że sposób w jaki wychowuje się dzieci oraz danie im poczucia bliskości wpływa na ich zachowanie w dzieciństwie i późniejszym życiu. Temat ten został omówiony w Strefie Rodzica w rozmowie z Martą Szperlich-Kosmalą, coachem rodzinnym.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podcast Idy Nowakowskiej. Dieta młodej mamy [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 07:00
Autorski podcast poświęcony wczesnemu macierzyństwu jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. Jego autorką jest Ida Nowakowska, tancerka i znana osobowość telewizyjna, a także od kilku dni szczęśliwa mama. Gratulujemy redakcyjnej koleżance synka i zapraszamy do wysłuchania jej najnowszego podcastu, w którym rozmawia o diecie mamy karmiącej, o jej wpływie na brzuszek maleństwa oraz o kłopotach z laktacją w początkowym etapie karmienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy bycie mamą jest trudne? Rozmowa Idy Nowakowskiej z mamą [PODCAST]

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 21:00
Z okazji Dnia Mamy Polskie Radio Dzieciom przygotowało wyjątkowy podcast, w którym Ida Nowakowska rozmawia ze swoją mamą o tym, jak to jest kiedy mama młodej kobiety dowiaduje się o tym, że zostanie babcią oraz o tym, czy Ida była w dzieciństwie grzeczną dziewczynką. Nie zabraknie też wspomnień o ulubionych zabawach małej Idy oraz rozważań o tym, co jest najważniejsze we właściwym wychowaniu małego człowieka. Zapraszamy na bardzo osobistą rozmowę. [POSŁUCHAJ JUŻ TERAZ]
rozwiń zwiń