X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Podcast Idy Nowakowskiej. Dieta młodej mamy [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 07:00
Autorski podcast poświęcony wczesnemu macierzyństwu jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. Jego autorką jest Ida Nowakowska, tancerka i znana osobowość telewizyjna, a także od kilku dni szczęśliwa mama. Gratulujemy redakcyjnej koleżance synka i zapraszamy do wysłuchania jej najnowszego podcastu, w którym rozmawia o diecie mamy karmiącej, o jej wpływie na brzuszek maleństwa oraz o kłopotach z laktacją w początkowym etapie karmienia.
Ida Nowakowska autorka podcastów dla PRD
Ida Nowakowska autorka podcastów dla PRDFoto: Z prywatnego archiwum Idy Nowakowskiej

Wiele mówi się o korzyściach płynących z karmienia piersią, ale już dużo mniej o tym, jak w praktyczny sposób postępować w pierwszym jego etapie. Co zrobić jeśli ta laktacja tuż po porodzie nie wychodzi i jak mądrze i ze spokojem podejść do tematu diety i laktacji? Te pytania zadaje Ida Nowakowska w swoim najnowszym podcaście, która jako świeżo upieczona mama, boryka się z wieloma dylematami związanymi z laktacją i wpływie diety na brzuszek maleństwa.
Gościem jej programu jest dietetyk, Magdalena Czyrynda-Kolęda. - Patrząc z punktu widzenia mamy i dietetyka, to co może pomóc młodej mamie i ułatwić jej laktację to paradoksalnie wcześniejsze przygotowanie się do posiłków. Nasi bliscy, zamiast dawać nam dobre rady o tym, co można a czego nie powinnyśmy jeść, najbardziej nam pomogą jeśli przygotują zdrowe posiłki i w większej ilości, które będzie można zamrozić. Zdrowa zupa, z której młoda mama będzie można korzystać w pierwszym okresie karmienia piersią, będzie bezcenną pomocą. Magdalena Czyrynda-Koleda dodała, że moment pojawienia się dziecka w domu jest dla rodziców totalną rewolucją, dlatego dobrze jest mieć posiłki przygotowane wcześniej.

--->>>SŁUCHAJ PODCASTU IDY NOWAKOWSKIEJ <<<---

Czy i jak możemy zapobiegać kolkom. Czy mama karmiąca potrzebuje dodatkowych witamin i suplementów. Jak pokonać problemy z laktacją? Jak dbając o odżywienie dziecka nie zapomnieć o zdrowiu mamy? Odpowiedzi na te pytania usłyszeć można w najnowszym podcaście Idy Nowakowskiej. 

Ida Nowakowska przed budynkiem PR_1200.JPG
Dlaczego poród w towarzystwie douli jest zazwyczaj krótszy?

Wiele jest dylematów związanych z okresem ciąży i macierzyństwa, zaś ilość publikacji na ten temat jest tak liczna, że trudno je samodzielnie zweryfikować i wybrać te właściwe. Jak bezpiecznie  przebrnąć przez ten piękny i jednocześnie trudny okres w życiu kobiety i rodziny? Zapraszamy do najnowszych podcastów "Strefa rodzica" przygotowanych przez przyszłą mamę Idę Nowakowską. Podcasty powstały we współpracy z cyfrowym i całodobowym Polskim Radiem Dzieciom.

Ida Nowakowska jest obecnie młodą mamą, która ma wiele pytań dotyczących okresu wczesnego macierzyństwa. Aby znaleźć odpowiedzi, zaprasza do rozmów ekspertów z różnych dziedzin i zadaje im pytania bliskie młodym mamom. W rozmowach z ekspertami chce rozwiać wątpliwości oraz niepokoje i zweryfikować sprzeczne informacje dostępne w sieci. Kierując się sobą i swoim doświadczeniem, chce pomagać mamom takim jak ona, w ich pierwszych macierzyńskich krokach.

W każdą środę pojawia się nowy odcinek podcastu Idy Nowakowskiej. Za tydzień autorka porozmawia o badaniach kontrolnych w czasie ciąży, aż do momentu rozwiązania. Gościem programu będzie Justyna Sztajerowska-Tomaszewska, absolwentka Położnictwa oraz I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii w Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Żelaznej w Warszawie.

Podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez Idę Nowakowską skierowane są głównie do mam i kobiet, które planują macierzyństwo, ale również do obecnych i przyszłych ojców. Każdy odcinek ma charakter interaktywny. W dniu premiery odcinków, na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom w komentarzach pod specjalnie przygotowanym, postem można zadawać autorce pytania.  Więcej informacji na www.polskieradiodzieciom.pl

Strefa rodzica podcasty_1200.jpg
Start nowego cyklu podcastów "Strefa rodzica"

Przypominamy, że na platformie podcasty.polskieradio.pl dostępne są również podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Podejmowana w nich problematyka dotyczy m.in. wychowania i rozwoju dziecka. Podcasty przygotowane zostały z udziałem znakomitych ekspertów.

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Przygoda Niepyłki i Apolinki grafika.jpg
Słuchowisko "Przygoda Niepyłki i Apolinki"

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam

Zobacz także

Czytaj także

Prawidłowy rozwój sensoryczny. Jak rodzic może pomóc dziecku?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 23:35
Niemowlęta i małe dzieci rozwijają się stosunkowo szybko i dynamicznie. W związku z tym ważne jest, aby rodzice wiedzieli jak odpowiednio pogłębiać i wzmacniać ich zmysły oraz pielęgnować integrację sensoryczną. Chociaż niektórym mogłoby się wydawać, że zajęcia z tego zakresu są formą terapii dla niektórych dzieci, tak naprawdę są one korzystne dla wszystkich maluchów, o czym w Strefie Rodzice opowiada Aleksandra Charezińska, terapeutka integracji sensorycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sprawność fizyczna kobiet w ciąży". Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 07:55
W bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl jest już dostępny najnowszy, autorski program poświęconego ciąży i macierzyństwu. To trzeci odcinek cyklu, a ich autorką jest Ida Nowakowska - tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna. Premierowe odcinki, przygotowane we współpracy z Polskim Radiem Dzieciom, można usłyszeć w każdą środę. Tematem najnowszego programu jest "Sprawność fizyczna kobiet w ciąży". Czwarty odcinek już w najbliższą środę 5 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego poród w towarzystwie douli jest zazwyczaj krótszy? Podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 14:37
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl, jest już dostępny 4 autorski podcast na temat roli douli w okresie ciąży i porodu. Dla Polskiego Radia Dzieciom przygotowała go Ida Nowakowska, tancerka i znana osobowość telewizyjna, a także przyszła mama. Dlaczego poród w towarzystwie douli jest zazwyczaj krótszy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmartwienia młodych rodziców: Zawartość pieluszki dziecka

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 10:37
Narodzinom dziecka towarzyszy nie tylko ogromne szczęście, ale także stres. Młodzi rodzice znajdują się w sytuacji, w której nigdy nie byli i wszystko jest dla nich nowe. Niepokój nie opuszcza także osób doświadczonych w rodzicielstwie. W obydwu przypadkach zamartwiają się oni o stan zdrowia swojego dziecka oraz pilnują, by nic mu się nie stało. Jedną ze wskazówek, która może zwrócić uwagę rodziców i zakomunikować, że konieczna może być wizyta u lekarza jest zawartość pieluszki dziecka.  O tym, na co dokładnie zwrócić uwagę opowiedziała w Strefie Rodzica dr n med. Małgorzata Gołkowska.
rozwiń zwiń