Polskie Radio Dzieciom

Podcast Idy Nowakowskiej. Dieta młodej mamy [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 07:00
Autorski podcast poświęcony wczesnemu macierzyństwu jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. Jego autorką jest Ida Nowakowska, tancerka i znana osobowość telewizyjna, a także od kilku dni szczęśliwa mama. Gratulujemy redakcyjnej koleżance synka i zapraszamy do wysłuchania jej najnowszego podcastu, w którym rozmawia o diecie mamy karmiącej, o jej wpływie na brzuszek maleństwa oraz o kłopotach z laktacją w początkowym etapie karmienia.
Ida Nowakowska autorka podcastów dla PRD
Ida Nowakowska autorka podcastów dla PRDFoto: Z prywatnego archiwum Idy Nowakowskiej

Wiele mówi się o korzyściach płynących z karmienia piersią, ale już dużo mniej o tym, jak w praktyczny sposób postępować w pierwszym jego etapie. Co zrobić jeśli ta laktacja tuż po porodzie nie wychodzi i jak mądrze i ze spokojem podejść do tematu diety i laktacji? Te pytania zadaje Ida Nowakowska w swoim najnowszym podcaście, która jako świeżo upieczona mama, boryka się z wieloma dylematami związanymi z laktacją i wpływie diety na brzuszek maleństwa.
Gościem jej programu jest dietetyk, Magdalena Czyrynda-Kolęda. - Patrząc z punktu widzenia mamy i dietetyka, to co może pomóc młodej mamie i ułatwić jej laktację to paradoksalnie wcześniejsze przygotowanie się do posiłków. Nasi bliscy, zamiast dawać nam dobre rady o tym, co można a czego nie powinnyśmy jeść, najbardziej nam pomogą jeśli przygotują zdrowe posiłki i w większej ilości, które będzie można zamrozić. Zdrowa zupa, z której młoda mama będzie można korzystać w pierwszym okresie karmienia piersią, będzie bezcenną pomocą. Magdalena Czyrynda-Koleda dodała, że moment pojawienia się dziecka w domu jest dla rodziców totalną rewolucją, dlatego dobrze jest mieć posiłki przygotowane wcześniej.

--->>>SŁUCHAJ PODCASTU IDY NOWAKOWSKIEJ <<<---

Czy i jak możemy zapobiegać kolkom. Czy mama karmiąca potrzebuje dodatkowych witamin i suplementów. Jak pokonać problemy z laktacją? Jak dbając o odżywienie dziecka nie zapomnieć o zdrowiu mamy? Odpowiedzi na te pytania usłyszeć można w najnowszym podcaście Idy Nowakowskiej. 

Ida Nowakowska przed budynkiem PR_1200.JPG
Dlaczego poród w towarzystwie douli jest zazwyczaj krótszy?

Wiele jest dylematów związanych z okresem ciąży i macierzyństwa, zaś ilość publikacji na ten temat jest tak liczna, że trudno je samodzielnie zweryfikować i wybrać te właściwe. Jak bezpiecznie  przebrnąć przez ten piękny i jednocześnie trudny okres w życiu kobiety i rodziny? Zapraszamy do najnowszych podcastów "Strefa rodzica" przygotowanych przez przyszłą mamę Idę Nowakowską. Podcasty powstały we współpracy z cyfrowym i całodobowym Polskim Radiem Dzieciom.

Ida Nowakowska jest obecnie młodą mamą, która ma wiele pytań dotyczących okresu wczesnego macierzyństwa. Aby znaleźć odpowiedzi, zaprasza do rozmów ekspertów z różnych dziedzin i zadaje im pytania bliskie młodym mamom. W rozmowach z ekspertami chce rozwiać wątpliwości oraz niepokoje i zweryfikować sprzeczne informacje dostępne w sieci. Kierując się sobą i swoim doświadczeniem, chce pomagać mamom takim jak ona, w ich pierwszych macierzyńskich krokach.

W każdą środę pojawia się nowy odcinek podcastu Idy Nowakowskiej. Za tydzień autorka porozmawia o badaniach kontrolnych w czasie ciąży, aż do momentu rozwiązania. Gościem programu będzie Justyna Sztajerowska-Tomaszewska, absolwentka Położnictwa oraz I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii w Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Żelaznej w Warszawie.

Podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez Idę Nowakowską skierowane są głównie do mam i kobiet, które planują macierzyństwo, ale również do obecnych i przyszłych ojców. Każdy odcinek ma charakter interaktywny. W dniu premiery odcinków, na profilu facebookowym Polskiego Radia Dzieciom w komentarzach pod specjalnie przygotowanym, postem można zadawać autorce pytania.  Więcej informacji na www.polskieradiodzieciom.pl

Strefa rodzica podcasty_1200.jpg
Start nowego cyklu podcastów "Strefa rodzica"

Przypominamy, że na platformie podcasty.polskieradio.pl dostępne są również podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Podejmowana w nich problematyka dotyczy m.in. wychowania i rozwoju dziecka. Podcasty przygotowane zostały z udziałem znakomitych ekspertów.

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Przygoda Niepyłki i Apolinki grafika.jpg
Słuchowisko "Przygoda Niepyłki i Apolinki"

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam

Zobacz także
Czytaj także

Prawidłowy rozwój sensoryczny. Jak rodzic może pomóc dziecku?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 23:35
Niemowlęta i małe dzieci rozwijają się stosunkowo szybko i dynamicznie. W związku z tym ważne jest, aby rodzice wiedzieli jak odpowiednio pogłębiać i wzmacniać ich zmysły oraz pielęgnować integrację sensoryczną. Chociaż niektórym mogłoby się wydawać, że zajęcia z tego zakresu są formą terapii dla niektórych dzieci, tak naprawdę są one korzystne dla wszystkich maluchów, o czym w Strefie Rodzice opowiada Aleksandra Charezińska, terapeutka integracji sensorycznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Sprawność fizyczna kobiet w ciąży". Nowy podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 07:55
W bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl jest już dostępny najnowszy, autorski program poświęconego ciąży i macierzyństwu. To trzeci odcinek cyklu, a ich autorką jest Ida Nowakowska - tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna. Premierowe odcinki, przygotowane we współpracy z Polskim Radiem Dzieciom, można usłyszeć w każdą środę. Tematem najnowszego programu jest "Sprawność fizyczna kobiet w ciąży". Czwarty odcinek już w najbliższą środę 5 maja.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego poród w towarzystwie douli jest zazwyczaj krótszy? Podcast Idy Nowakowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 14:37
Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl, jest już dostępny 4 autorski podcast na temat roli douli w okresie ciąży i porodu. Dla Polskiego Radia Dzieciom przygotowała go Ida Nowakowska, tancerka i znana osobowość telewizyjna, a także przyszła mama. Dlaczego poród w towarzystwie douli jest zazwyczaj krótszy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmartwienia młodych rodziców: Zawartość pieluszki dziecka

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 10:37
Narodzinom dziecka towarzyszy nie tylko ogromne szczęście, ale także stres. Młodzi rodzice znajdują się w sytuacji, w której nigdy nie byli i wszystko jest dla nich nowe. Niepokój nie opuszcza także osób doświadczonych w rodzicielstwie. W obydwu przypadkach zamartwiają się oni o stan zdrowia swojego dziecka oraz pilnują, by nic mu się nie stało. Jedną ze wskazówek, która może zwrócić uwagę rodziców i zakomunikować, że konieczna może być wizyta u lekarza jest zawartość pieluszki dziecka.  O tym, na co dokładnie zwrócić uwagę opowiedziała w Strefie Rodzica dr n med. Małgorzata Gołkowska.
rozwiń zwiń