Polskie Radio
Section05

Ida Nowakowska

Ida Nowakowska-Herndon, tancerka i prezenterka

Profesjonalna tancerka dyplomowana i aktorka, z wykształceniem wyższym jednej z najlepszych uczelni w USA. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Szkoły Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej UCLA w USA, gdzie równolegle studiowała Politologię. Uczęszczała także do Professional PAS w NYC. Była stypendystką School of American Ballet Theater, Steps on Broadway, uczyła się w Joffrey Ballet, Alvin Ailey Ballet. od urodzenia  ma podwójne obywatelstwo: polskie i amerykańskie, jest dwujęzyczna.
Zobacz więcej na temat:  Choinki Jedynki

Rozwój dziecka poprzez zabawę zabawkami. Podcast Idy Nowakowskiej

Jak ważna jest dla dzieci zabawa lalkami, miśkami, zwierzakami. Jakie kompetencje rozwija i dlaczego warto obserwować dzieci podczas tej zabawy? A także czy chłopcy również mogą bawić się lalkami i od kiedy dziecku powinien towarzyszyć bliski, przyjaciel do przytulania? Na te i wiele innych pytań odpowiada gość Idy Nowakowskiej w Polskim Radiu Dzieciom, Marta Żysko-Pałuba - psycholog i terapeuta. Rozmowa jest dostępna na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica radio dla dzieci radio dla rodziców rodzicielstwo wychowanie zabawki zabawa z dzieckiem

Gdy pojawia się rodzeństwo. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Przyjście na świat kolejnego dziecka to bardzo ważny moment dla całej rodziny, również dla najmłodszych jej członków. Istotną rolę odgrywa tutaj odpowiednie przygotowanie dziecka na pojawienie się rodzeństwa. Jak wypracować podstawy działania po pojawieniu się nowego domownika? Jak oswoić dziecko z myślą, że od tej pory jego świat się zmieni? 
Zobacz więcej na temat:  radio dla rodziców radio bez reklam rozwój dziecka rodzicielstwo

Jaką rolę odgrywa ojciec w wychowaniu dziecka? Podcast Idy Nowakowskiej

Na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl jest dostępny podcast Idy Nowakowskiej poświęcony macierzyństwu. Autorka podcastu to znana osobowość telewizyjna, tancerka i aktorka, i jednocześnie mama, która w swoich audycjach rozmawia ze specjalistami o sprawach nurtujących młodych rodziców. W tym odcinku usłyszymy rozmowę z Michałem Zawadką - pisarzem, mówcą i trenerem - na temat roli ojca w życiu dziecka. Czy i dlaczego warto angażować tatę w opiekę nad maleństwem od pierwszych dni jego życia? Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica rodzicielstwo wychowanie

Dzień Matki. Jakie jest moje macierzyństwo? Czy jestem wystarczającą mamą?

Dzień Matki to czas, który może skłonić do refleksji na temat macierzyństwa. Nie tylko tego dnia, ale całemu macierzyństwu towarzyszą przecież pytania: jaką jestem matką? Czy jestem matką wystarczającą? Co robię dla swojego dziecka, a co robię dla siebie? Czy moja kariera zawodowa nie odbywa się kosztem dziecka? O tym w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom mówiła Elżbieta Krokosz z Talent Development Institute zajmująca się rozwojem potencjału ludzi.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica macierzyństwo wychowanie radio dla rodziców Podcast Strefa rodzica Dzień Matki

Czy bycie mamą jest trudne? Rozmowa Idy Nowakowskiej z mamą [PODCAST]

Z okazji Dnia Mamy Polskie Radio Dzieciom przygotowało wyjątkowy podcast, w którym Ida Nowakowska rozmawia ze swoją mamą o tym, jak to jest kiedy mama młodej kobiety dowiaduje się o tym, że zostanie babcią oraz o tym, czy Ida była w dzieciństwie grzeczną dziewczynką. Nie zabraknie też wspomnień o ulubionych zabawach małej Idy oraz rozważań o tym, co jest najważniejsze we właściwym wychowaniu małego człowieka. Zapraszamy na bardzo osobistą rozmowę. [POSŁUCHAJ JUŻ TERAZ]
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica rodzicielstwo Dzień Matki radio dla dzieci radio dla rodziców

Sen dziecka. Jak go regulować? Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Sen dziecka. Co jest w nim najważniejsze, jak go regulować. Na co zwracać uwagę. Gdzie i u kogo szukać pomocy, kiedy maluch jest niewyspany. Jakie czynniki wpływają na zdrowy sen u dziecka. Jaka powinna być długość snu u malucha. W najnowszym podcaście Idy Nowakowskiej usłyszymy rozmowę z ekspertką ds. snu na temat zdrowego i bezpiecznego snu małego dziecka. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Podcast Strefa rodzica Strefa Rodzica zdrowie dziecka

Ogłaszamy wyniki konkursu "Pisankowy zawrót głowy" w Polskim Radiu Dzieciom

Ponad 300 prac spłynęło do redakcji Polskiego Radia Dzieciom w związku z konkursem "Pisankowy zawrót głowy". Dzieci, jak co roku, zaskoczyły kreatywnością, pomysłowością i umiejętnościami. Ten wielkanocny konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 2 do 13 lat, które uwielbiają spędzać czas kreatywnie. Zadaniem było samodzielne wykonanie pisanki. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu!
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci edukacja kultura dla dzieci

Jak rozpoznać otyłość u malucha, jak jej zapobiegać? Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ruch i dieta jest czymś niezwykle ważnym dla każdego z nas, a szczególnie dla dzieci. Kiedy nasz maluszek staje się otyły? Jak mądrze rozszerzać jego dietę, aby nie dopuścić do otyłości oraz wdrożyć u dziecka zdrowe nawyki żywieniowe? Opowiada doktor Joanna Neuhoff-Murawska, dietetyk - nasza radiowa Doktor Witaminka. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica radio dla rodziców zdrowie i dieta

Zdrowie młodej mamy po porodzie. Premiera podcastu Idy Nowakowskiej

Jak w pierwszym roku po porodzie kobieta powinna zadbać o swoje zdrowie. Jakie badania są konieczne, na co zwrócić uwagę podczas karmienia piersią. Czy warto również częściej niż zazwyczaj odwiedzić ginekologa. Jeśli tak to dlaczego? Gościem Idy Nowakowskiej jest Marta Mączka - specjalistka ginekologii i położnictwa. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Podcast Strefa rodzica rodzicielstwo radio dla dzieci radio dla rodziców

Jak zadbać o finansową przyszłość dziecka? Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Co jest ważniejsze i o co należy zadbać myśląc o przyszłości dziecka? Czy będzie to kapitał czy ważniejsza jest odpowiednia edukacja dziecka tu i teraz? Zapraszamy do wysłuchania najnowszego podcastu Idy Nowakowskiej dla Polskiego Radia Dzieciom, w którym autorka rozmawia z Krzysztofem Dreslerem - członkiem Rady EFPA - europejskiego zrzeszenia ekspertów planowania finansowego. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica

Ferie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii 2022 wiele atrakcji. Od 31 stycznia do 11 lutego trwała akcja "Ferie z Gwiazdami". Hejka tu Lenka, Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kasia Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomek Gregorczyk to ulubieńcy najmłodszych słuchaczy Polskiego Radio Dzieciom, których można było usłyszeć na antenie PRD. Wywiady dostępne były także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Na słuchaczy czekały wyjątkowe prezenty od Gwiazd!
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe radio dla dzieci radio dla rodziców radio bez reklam Katarzyna Łaska Sara James Nela Mała Reporterka Hejka tu Lenka

Prawne zagadnienia dla młodych mam. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Jak nie zgubić się w gąszczu zmieniających się przepisów, na jakie przyszła mama powinna szczególnie zwrócić uwagę. Gdzie szukać aktualnych informacji? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała Marzena Pilarz-Herzyk. Autorka bloga Mama Prawniczka gość Idy Nowakowskiej w podcaście "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom. Podcastu posłuchać można korzystając z bezpłatnej platformy podcasty.polskieradio.pl.
Zobacz więcej na temat:  Podcast Strefa rodzica macierzyństwo prawo radio dla rodziców

Sara James gościem "Ferii z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom"

W ostatnim dniu trwania akcji "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom" gościliśmy Sarę James, wokalistkę, zwyciężczynię 4. edycji "The Voice Kids", reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. Tego dnia zaprezentowaliśmy wywiady video, w których Sara opowiedziała miedzy innymi o swych pierwszych wokalnych doświadczeniach. Rozmowy z młodą piosenkarką można było usłyszeć także włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Sara James Ferie zimowe zima dzieci dla dzieci radio bez reklam Hejka tu Lenka radio cyfrowe edukacja eurowizja junior Eurowizja

Wychowanie estetyczne od najmłodszych lat. Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Wychowanie estetyczne, czyli sztuka rozwijania dziecięcej wrażliwości na otaczającą rzeczywistość, było tematem najnowszego podcastu Polskiego Radia Dzieciom. Jak rozbudzić w dziecku wrażliwość na piękno otaczającego go świata, jak pomóc mu rozwijać otwartość na naturę i kształtować w nim dobry gust? O tym w najnowszym podcaście "Strefa rodzica", Ida Nowakowska rozmawiała z Pauliną Gryc, mamą, nianią, autorką pracy dyplomowej nt. wychowania estetycznego.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla rodziców wychowanie kultura dla dzieci Podcast Strefa rodzica

Czas połogu. Jak sobie pomóc? Nowy podcast Idy Nowakowskiej dla PR Dzieciom

Co dzieje się w organizmie kobiety po porodzie, i jak nie zaniedbać samej siebie i swojego zdrowia, kiedy mały człowiek absorbuje całą naszą uwagę. O tym w najnowszych podcaście Polskiego Radia Dzieciom. Gościem Idy Nowakowskiej jest Joanna Piórek - Wojciechowska – fizjoterapeutka. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  poród macierzyństwo zdrowie Podcast Strefa rodzica Strefa Rodzica radio dla rodziców radio bez reklam

"Ferie z Gwiazdami". Ida Nowakowska w Polskim Radiu Dzieciom

Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kuba Szmajkowski, Katarzyna Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomasz Gregorczyk i Lena Pachuc to osoby, które można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w ramach akcji "Ferie z Gwiazdami". Wywiady dostępne są także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Dziś zapraszamy na zabawę z Idą Nowakowską - tancerką, choreografką i dziennikarką. Jakie ma zainteresowania i jak spędza z dzieckiem tegoroczne ferie? Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe radio dla dzieci

Literatura od najmłodszych lat. Podcast Idy Nowakowskiej

Nigdy nie jest na to za wcześnie, żeby zacząć czytać dziecku. Można to robić od momentu jego narodzin, ale też dużo wcześniej. Czytanie dziecku w okresie prenatalnym sprawia, że oswaja się ono z głosem matki i buduje się między nimi silna więź. Jaką literaturę dziecięcą wybrać dla dzieci w różnym wieku, jak ważna w wychowaniu dziecka jest obecność literatury i jak zaszczepić w dziecku zainteresowanie literaturą od najmłodszych lat? O tym w najnowszym podcaście "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, Ida Nowakowska rozmawiała z Gabrielą Dul z Instytutu Książki. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia: podcasty.polskieradio.pl.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica radio dla rodziców radio bez reklam czytanie bajek książki dla dzieci literatura dziecięca książki czas wolny rozwój dziecka rodzicielstwo wychowanie