X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak odnaleźć się w ojcostwie? XIII Międzynarodowe Forum Tato.Net

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 23:22
W ostatnich latach zaczęło powstawać coraz więcej poradników, blogów czy podcastów na temat ojcostwa, które wspierają mężczyzn w rodzicielstwie. Takie działania prowadzi również Inicjatywa Tato.Net, m.in. poprzez organizowanie Międzynarodowych Forum o tym samym tytule. Temat tegorocznej edycji, jakim jest "Uważność i Męstwo" przybliżył w "Strefie Rodzica" Dariusz Cupiał, pomysłodawca i koordynator programu Inicjatywa Tato.Net.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: George Rudy/Shuterstock

Każdy tata zmaga się z różnymi wyzwaniami, które mogą się od siebie różnić. Dla jednych mężczyzn może to być choroba dziecka, podczas gdy dla innych trudność w znalezieniu balansu między pracą, a rodziną. Niemniej jednak, zaobserwować można rosnącą świadomość ojców na temat ich roli oraz istoty sposobu podchodzenia do zadań związanych z ojcostwem.

W tym roku odbywa się już XIII Edycja Międzynarodowego Forum Tato.Net, w którym udział bierze kilkaset osób, w tym także wykładowcy z różnych państw. – Taka wizja przyświeca inicjatywie,  odkrywać ojcostwo – podkreślił Dariusz Cupiał. Dlatego też podczas forum temat ten jest omawiany z różnych perspektyw, a goście są zarówno uczniami, wykładowcami, jak i słuchaczami. 

Posłuchaj
58:46 2021_11_12 21_00_19_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 12 listopada godz. 21:00

- Specyfiką Tato.Net jest budowanie społeczności, gdzie mężczyźni, niezależnie od swojego stażu i sytuacji mogą się spotkać, by się wzajemnie inspirować, ubogacać, wzmacniać się – skomentował Dariusz Cupiał. Oprócz tego, Tato.Net prowadzi różne badania i przygotowuje raporty dotyczące kondycji ojców i rodzin. 

Posłuchaj
58:57 2021_11_12 22_00_21_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 12 listopada godz. 22:00

"Uważność i Męstwo", czyli tegoroczny temat Forum jest niezwykle ważnym zagadnieniem w ojcostwie. Uważność pozwala być lepszym tatą, ale też zadbać o swoje zdrowie i kondycję, co również wpływa na relacje z dzieckiem. Z kolei męstwo to umiejętność przekraczania siebie, co może objawiać się m.in. w codziennej trosce o bliskich. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Strefa rodzica
Prowadził: Mikołaj Foks  
Gość: Dariusz Cupiał,
Data emisji: 12.11.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Jak zmienia się życie seksualne po narodzinach dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 16:32
W życiu są takie etapy, które wpływają na nasze podejście do seksualności oraz rzutują na libido. Jednym z takich momentów są narodziny dziecka, które zmieniają życie seksualne rodziców. Chociaż jest to typowe dla tego okresu i wynika m.in. z natury człowieka, możemy starać się poprawić tę sferę życia. O współżyciu seksualnym między rodzicami po przyjściu na świat dziecka opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" Aleksandra Przekwas, Panna Oksytocyna, położna i seksuolożka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak współcześni ojcowie ćwiczą uważność i hartują męstwo? Forum Tato.Net

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 16:38
Kiedy znajdujemy się w nieznanej wcześniej sytuacji, nie do końca wiemy co robić i jak się zachować. Podobnie jest wtedy, gdy zostajemy ojcem i musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Szukamy wówczas informacji i wzorców w różnych miejscach oraz czerpiemy wiedzę od osób z otoczenia. Ojcostwo wymaga czasem łączenia także bycia czułym i zdecydowanym, wrażliwym oraz pewnym siebie. Nie bez znaczenia są także uważność oraz męstwo, czyli hasło tegorocznej XIII edycji Międzynarodowego Forum Tato.Net, o którym w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" opowiedzieli Jarek Kania z Ojcowskiej Strony Mocy, Michał Alicki znany jako Tata Szef oraz Krystian Hanke z Projektu Tatowanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie ojców o uważności i męstwie, czyli XIII Forum Tato.Net

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 16:52
Goście z Polski i świata, setki ojców i niewyczerpane źródło inspiracji. Organizatorzy i uczestnicy zgodnie przyznają, że Międzynarodowe Forum Tato.Net to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju. Forum odbędzie się po raz XIII, w sobotę 13 XI w Łochowie k. Warszawy. Temat spotkania to "UWAŻNOŚĆ & MĘSTWO. Walcz o tu i teraz!" Dzień wcześniej podczas uroczystej Gali MAX zostaną wręczone wyjątkowe nagrody – Statuetki MAX przyznawane w trzech kategoriach: ojciec, dzieło, instytucja. 
rozwiń zwiń