X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak współcześni ojcowie ćwiczą uważność i hartują męstwo? Forum Tato.Net

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 16:38
Kiedy znajdujemy się w nieznanej wcześniej sytuacji, nie do końca wiemy co robić i jak się zachować. Podobnie jest wtedy, gdy zostajemy ojcem i musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Szukamy wówczas informacji i wzorców w różnych miejscach oraz czerpiemy wiedzę od osób z otoczenia. Ojcostwo wymaga czasem łączenia także bycia czułym i zdecydowanym, wrażliwym oraz pewnym siebie. Nie bez znaczenia są także uważność oraz męstwo, czyli hasło tegorocznej XIII edycji Międzynarodowego Forum Tato.Net, o którym w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" opowiedzieli Jarek Kania z Ojcowskiej Strony Mocy, Michał Alicki znany jako Tata Szef oraz Krystian Hanke z Projektu Tatowanie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Rolą ojca jest nie tylko opieka i wychowanie dziecka, ale też opisywanie mu rzeczywistości, jej tłumaczenie oraz prowadzenie przez świat już od najmłodszych lat. Tak więc zarówno obecność mamy, jak i taty jest tak samo ważna w życiu dziecka. – [Tata] jest bardzo potrzebny, bo wnosi zupełnie inny ładunek i emocji i spojrzenia na świat i doświadczeń do wychowywania dzieci – powiedział Krystian Hanke.  

Posłuchaj
58:59 2021_11_08 21_00_16_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 8 listopada godz. 21:00

W ostatnich latach można było zauważyć wzrost liczby ojców, którzy udzielają się w internecie, a także większą liczbę książek i publikacji związanych z ojcostwem. Wynika to m.in. z faktu obecnej u mężczyzn potrzeby podzielenia się z innymi własnymi doświadczeniami, przemyśleniami a nawet radami. Prowadzenie blogów czy podcastów to dla wielu ojców także sposób na uporządkowanie myśli oraz pewnego rodzaju pamiętnik, do którego można zajrzeć i zobaczyć, jak na przestrzeni lat zmieniliśmy się jako tata, gdyż rodzicielstwo to ciągły proces. Tworzenie ojcowskiej społeczności czy bycie jej członkiem stanowi także źródło wzajemnej inspiracji oraz informacji. 

Posłuchaj
59:38 2021_11_08 21_59_54_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 8 listopada godz. 22:00

Istota ojcostwa została zauważona przez Forum Tato.Net, które pokazuje, że głos ojców też jest ważny i pełnią oni istotną rolę w wychowaniu dzieci. – Tato.Net jasno mówi: chcemy się uczyć efektywnego ojcostwa. Chcemy się uczyć tego ojcostwa, żeby wejść na ten wyższy poziom – skomentował Michał Alicki. Jest to możliwe m.in. dzięki przygotowanym warsztatom, np. "7 Sekretów Efektywnego Ojcostwa" czy "Tato i Córka". Oprócz tego można wziąć udział w panelach dyskusyjnych i forum, które są zorganizowane według potrzeb oraz zainteresowań ojców. Jednak spotkania te to nie tylko czas nauki, ale też nawiązywania znajomości z ludźmi pełnymi pasji oraz doświadczeń rodzicielskich. Wszystkich obecnych na Forum Tato.Net łączy wspólny cel, jakim jest bycie dobrym ojcem, przez co na spotkaniach czuć niezwykłą wspólnotę ojcostwa oraz wzajemne wsparcie. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja: Strefa rodzica
Prowadził: Marcin Perfuński  
Gość: Jarek Kania / Ojcowska Strony Mocy, Michał Alicki/ Tata Szef, Krystian Hanke / Projekt Tatowanie
Data emisji: 8.11.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także

Czytaj także

Pochwały mówione z automatu. Jak wpływają na dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 10:25
Sposób w jaki reagujemy na sukcesy i porażki dziecka kształtuje jego tożsamość i osobowość. Pochwały jednak często mogą mieć ukryte znaczenie lub zaraz po nich może nastąpić krytyka. W związku z tym aprobaty czy komplementy nie zawsze spełniają swoją rolę, przez co nie są w pełni korzystne dla malucha. Jak inaczej można zatem wyrazić podziw i zadowolenie wobec dziecka? W Strefie Rodzica porozmawialiśmy o tym z Sylwią Włodarską, mediatorką w nurcie Porozumienia bez Przemocy oraz trenerką empatycznej komunikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zbudować bezpieczną relację z dzieckiem? Rodzic "Gotowy do użycia"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 11:03
Bycie rodzicem jest nieustannym doświadczeniem budowania wzajemnej relacji z dzieckiem. Co więcej, osoby młodsze potrzebują pomocy dorosłych na wielu płaszczyznach. Świadomość, że rodzic jest obecny w ich życiu, towarzyszy im oraz jest gotowy do kontaktu z nimi jest dla dzieci ogromnym wsparciem. Tak więc pojęcie rodzica obecnego, czyli "gotowego do użycia" i emocjonalnie dostępnego jest najzdrowszą formą rodzicielskiej relacji, o czym w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedziała Marta Szperlich Kosmala - Boska Nioska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strefa rodzica". Wychowanie dziecka w pojedynkę

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 13:41
Wychowywanie dzieci w pojedynkę stawia przed rodzicem wiele dodatkowych wyzwań m.in. ze względu na to, że za organizację ich czasu, wakacji i opiekę nad nimi odpowiedzialna jest jedna osoba. Przychodzą jednak takie momenty, jak np. trwająca obecnie pandemia, kiedy zadanie to jest jeszcze trudniejsze. Dlatego też dobrze jest mieć wsparcie osób najbliższych, o czym w "Strefie Rodzica" opowiedział Błażej Kukla, tata samotnie wychowujący dwie córeczki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecięce poczucie własnej wartości. Jak je zbudować?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 15:12
Wielu ludzi zmaga się z niskim poczuciem własnej wartości. Co więcej, często zdanie innych osób na nasz temat sprawia, że nasza wiara w siebie maleje, nawet jeśli się z nim nie zgadzamy. Im dłużej żyjemy w takim przekonaniu, tym więcej pracy musimy później włożyć w podbudowanie samooceny i wiarę w swoje umiejętności i możliwości. Chcąc zadbać o poczucie wartości dzieci i ich rodziców powstała książka "Jesteś ważny, Pinku!", o której w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" opowiedziała jej współautorka, Urszula Młodnicka-Kornaś.
rozwiń zwiń