Polskie Radio Dzieciom

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 11:37
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to miejsce, które przywraca dzieciom dzieciństwo. Znajdują tu opiekę dzieci porzucone i osierocone. Wioski działają jak rodziny zastępcze. Zwykle tymczasowe, bo do czasu aż sytuacja w rodzinie biologicznej się poprawi. Wioski dziecięce współpracują także z rodzinami w trudnej sytuacji w ramach programu SOS Rodzinie. 
Jak wygląda życie w Wiosce dziecięcej w czasie pandemii?
Jak wygląda życie w Wiosce dziecięcej w czasie pandemii?Foto: Shutterstock

Wioski dziecięce są na świecie od siedemdziesięciu lat. W Polsce funkcjonują od 37 lat. Idea wiosek dziecięcych wywodzi się z chęci połączenia dwóch światów - dzieci, które zostały same po drugiej wojnie światowej i kobiet, które były w stanie zapewnić im potrzebną opiekę. Na przestrzeni lat wioski ulegały licznym zmianom. 

Posłuchaj
59:04 2022_01_18 21_00_55_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce

Najważniejsze w pracy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce są dzieci. To ich potrzeby znajdują się w centrum. Zgłoszeń jest jednak coraz więcej, a rodzin zastępczych ciągle za mało. Są dzieci, które na nowy dom czekają miesiącami, a przecież każde dziecko w równym stopniu zasługuje na kochającą rodzinę.

Aby zostać rodziną SOS, należy się przede wszystkim zgłosić. Następnie trzeba przejść testy psychologiczne. Więcej o tym, jak wygląda życie w Wiosce, także w czasie pandemii, opowiedziała w "Strefie Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom Anna Choszcz-Sendrowska . Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Joanna Fifińska
Gość: Anna Choszcz-Sendrowska, rzecznik prasowy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.
Data emisji: 18.01.2022
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj więcej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Jak mężczyzna staje się ojcem? Nowy podcast Idy Nowakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 11:18
Jak dziecko wpływa na relacje pomiędzy rodzicami, i jak mężczyzna staje się ojcem? Czy dzieje się to od razu, czy jest to proces, który wymaga czasu. Te pytanie zadała Ida Nowakowska, autorka podcastu "Strefa rodzica" dla Polskiego Radia Dzieciom. Podcast jest już dostępny na bezpłatnej platformie podcastowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziecięce poczucie własnej wartości. Jak je zbudować?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 15:12
Wielu ludzi zmaga się z niskim poczuciem własnej wartości. Co więcej, często zdanie innych osób na nasz temat sprawia, że nasza wiara w siebie maleje, nawet jeśli się z nim nie zgadzamy. Im dłużej żyjemy w takim przekonaniu, tym więcej pracy musimy później włożyć w podbudowanie samooceny i wiarę w swoje umiejętności i możliwości. Chcąc zadbać o poczucie wartości dzieci i ich rodziców powstała książka "Jesteś ważny, Pinku!", o której w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" opowiedziała jej współautorka, Urszula Młodnicka-Kornaś.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zrozumieć małe dziecko - tak! Ale jak?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 15:34
Czasami zachowanie kilkulatków jest dla nas niezrozumiałe. W lepszym poznaniu ich natury może pomóc książka "Odpoczynek, zabawa, rozwój. Zrozumieć małe dziecko". Opracowana została na podstawie badań naukowych dotyczących dojrzewania dzieci oraz opowiada o rozwoju człowieka. W związku z tym, mimo że treść książki dotyczy małych dzieci, niektóre informacje w niej zawarte odnoszą się także do ogółu ludzi. Jedną z nich mogą być potrzeby, które do końca życia są takie same, ale sposób ich zaspokajania zmienia się na przestrzeni lat. O tym, jak zrozumieć dziecko opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" Joanna Bylinka, psycholożka oraz Dyrektor Regionalny The Neufeld Institute Poland.
rozwiń zwiń