Polskie Radio Dzieciom

Macierzyństwo DDA i DDD. Rozmowa z Ewą Podsiadły - Nabitą w butelkę

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2022 12:51
Sytuacja w domu może mieć odzwierciedlenie w codzienności dziecka poza domem. W przypadku Ewy Podsiadły, gościni "Strefy Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, zmiana była diametralna. Zmiana z dziewczynki, która zawsze była miła, uśmiechnięta i serdeczna, nie miała problemów w szkole i była jedną z lepszych uczennic. 
Sytuacja w domu może mieć odzwierciedlenie w codzienności dziecka poza domem
Sytuacja w domu może mieć odzwierciedlenie w codzienności dziecka poza domemFoto: Shutterstock

- Z poukładanego dziecka stałam się nieznośna, pyskata, robiłam wszystko na przekór, przestałam się uczyć - wspomina Ewa Podsiadły. Dopiero po latach Ewa zrozumiała, że zmiana w jej zachowaniu była spowodowana tym, co działo się w domu - jako młoda osoba odreagowywała w ten sposób lęk, stres, niepewność i smutek, które przyszły z dnia na dzień i odbywały się niezależnie od niej. Wiele lat trwała praca nad sobą i okres "zdrowienia". W końcu Ewa sama została mamą. 

Posłuchaj
59:35 2022_02_02 21_00_08_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jaki wpływ ma syndrom DDA na bycie rodzicem? Cz.1

Początkowo Ewa była mamą nadopiekuńczą, która ciągle nie czuła się dość dobra. Z czasem zrozumiała, że nie może wiecznie chować dziecka przed światem i powinna nauczyć je w tym świecie funkcjonować. Obecnie jest mamą dwóch synów, a na swoim instagramowym profilu dzieli się z obserwatorami przemyśleniami i poradami dotyczącymi macierzyństwa DDA i DDD. Właścicielka profilu Nabita w butelkę pojawiła się w "Strefie Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Posłuchaj
58:46 2022_02_02 22_00_11_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Jaki wpływ ma syndrom DDA na bycie rodzicem? Cz.2

 

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Aleksandra Jasińska
Gość: Ewa Podsiadły, autorka instagramowego profilu Nabita w butelkę
Data emisji: 2.02.2022
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Przypominamy, że na platformie podcasty.polskieradio.pl dostępne są również podcasty "Strefa rodzica" przygotowane przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Podejmowana w nich problematyka dotyczy m.in. wychowania i rozwoju dziecka. Podcasty przygotowane zostały z udziałem znakomitych ekspertów. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Jak zbudować bezpieczną relację z dzieckiem? Rodzic "Gotowy do użycia"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 11:03
Bycie rodzicem jest nieustannym doświadczeniem budowania wzajemnej relacji z dzieckiem. Co więcej, osoby młodsze potrzebują pomocy dorosłych na wielu płaszczyznach. Świadomość, że rodzic jest obecny w ich życiu, towarzyszy im oraz jest gotowy do kontaktu z nimi jest dla dzieci ogromnym wsparciem. Tak więc pojęcie rodzica obecnego, czyli "gotowego do użycia" i emocjonalnie dostępnego jest najzdrowszą formą rodzicielskiej relacji, o czym w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedziała Marta Szperlich Kosmala - Boska Nioska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wspierać mocne strony dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 10:50
Każde dziecko ma mocne strony, o których czasami może nawet nie wiedzieć. W ich odkrywaniu, rozwijaniu i wzmacnianiu towarzyszą rodzice, których wsparcie może także pomóc najmłodszym w radzeniu sobie z trudnościami. Oprócz tego, do podbudowywania mocnych stron u dzieci wykorzystać można również bajki, o czym w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom mówiła Ilona Kostecka, autorka książki  "Matylda Odważna i Pralkowy Potwór".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 11:37
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to miejsce, które przywraca dzieciom dzieciństwo. Znajdują tu opiekę dzieci porzucone i osierocone. Wioski działają jak rodziny zastępcze. Zwykle tymczasowe, bo do czasu aż sytuacja w rodzinie biologicznej się poprawi. Wioski dziecięce współpracują także z rodzinami w trudnej sytuacji w ramach programu SOS Rodzinie. 
rozwiń zwiń