Polskie Radio Dzieciom

Sylwestrowa zabawa w zgodzie ze zwierzętami

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 12:15
Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami. Dniem poprzedzającym wejście w kolejny rok jest Sylwester, który zwykliśmy obchodzić w huczny sposób. Ten huk, o którym mowa, to często bardzo głośny dźwięk petard. Fajerwerki w tak dużym natężeniu, jak w sylwestrową noc, robią krzywdę zwierzakom. 
Zwierzęta domowe bardzo boją się fajerwerków
Zwierzęta domowe bardzo boją się fajerwerkówFoto: shutterstock.com

W drugi dzień świąt Jagienka wybrała się z rodziną na spacer do parku. Opowiedziała też nieco o swoim kotku Lucku, który boi się sylwestrowych wystrzałów. Za fajerwerkami nie przepadają nie tylko dla domowi pupile, ale też zwierzęta, które żyją w lasach i parkach. Takie wystrzały mogą być dla nich szczególnie niebezpieczne. Czego więc nie powinno się robić w czasie zabawy sylwestrowej, żeby wszystkie zwierzaki czuły się komfortowo? Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Posłuchaj
60:33 2021_12_26 12_58_54_RadioDzieciom_Zwierzyniec.mp3 26.01. Sylwester w zgodzie ze zwierzętami

Audycja: Zwierzyniec
Rozmawiał: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 26.12.2021.
Godzina emisji: 13:00
Audycja "Zwierzyniec" w każdą niedzielę w godz. 13.00 - 14.00.

Czytaj także:

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 

 

Zobacz także
Czytaj także

Ile owiec jest na Wyspach Owczych?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 14:45
Wyspy Owcze, które należą do Królestwa Danii składają się z 18 wulkanicznych skrawków lądów, które położone są na północy Atlantyku. O tamtejszej kulturze i życiu na wyspach opowiedziała w "Podwieczorku z Filipem i Lepoldem" w Polskim Radiu Dzieciom, blogerka, autorka przewodników turystycznych, Sabina Poulsen.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zadbać o przedszkolne zwierzątko?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 22:35
Nie tak dawno temu Myszka Fela dostała zaproszenie do jednego z warszawskich przedszkoli. Z grupą dzieci porozmawiała o Królu Króliku, przedszkolnym zwierzątku, który jest wsparciem dla przedszkolaków, kiedy rozstają się z rodzicami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy w Bałtyku pływają rekiny?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 10:00
Prowadzący "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" w PR Dzieciom, postanowili wybrać się na wycieczkę na północ Polski, gdzie o Morzu Bałtyckim opowiedział im Rafał Jankowski, autor książki "Bałtyk". Co ciekawe, w przeszłości zbiornik ten nazywany był jeziorem, ponieważ poruszający się lodowiec spowodował wypiętrzenie lądu, co skutkowało dwukrotnym odcięciem morza do wszechoceanu.
rozwiń zwiń