X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Radiowy Kurier Fryderyka", czyli muzyczne układanki dla smyka

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 11:11
W sobotę 15 grudnia miało miejsce czwarte spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie. Celem "Radiowego Kuriera Fryderyka" jest promocja wśród najmłodszych słuchaczy wiedzy na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości oraz odkrywanie przed dziećmi tajemnic pracy dziennikarza radiowego.
Radiowy Kurier Fryderyka
Radiowy Kurier FryderykaFoto: PRD

Spotkanie w Salach Redutowych Opery Narodowej poprowadził Krystian Tyrański – autor audycji „Mali Strażnicy Dzikiego Królestwa”, która emitowana jest w każdą sobotę na antenie Polskiego Radia Dzieciom o godzinie 17.00.

W programie zaplanowano m.in. interaktywną i multimedialną zabawę pt. „Dzika odyseja – niezapomniane safari do polskich parków narodowych”. Nie zabrakło też wielu innych atrakcji: prezentacji gry na bębnie w takt poloneza g-mol F. Chopina oraz nauki rytmu i przygodowej piosenki.

Gra na bębnach przeplatana była filmowymi prezentacjami zwierząt mieszkających w polskich parkach narodowych: historią wilka, który chciał zostać aktorem i historią rysicy, która chciała zostać operatorką kamery. Zaprezentowana została także misja strażników dzikiego królestwa – pracowników parków narodowych.

Spotkanie uświetnił koncert pianistki Weroniki Chodakowskiej, na co dzień aktywnie biorącej udział w wielu wydarzeniach dla dzieci i młodzieży w Żelazowej Woli. Artystka zagrała świąteczny utwór Fryderyka Chopina.

Stałym punktem „Radiowego Kuriera Fryderyka” jest warsztat pracy dziennikarza i reportera radiowego. W słuchawkach na uszach i z mikrofonem w ręku, mali uczestnicy wydarzenia rozmawiali z reporterem i dziennikarzem Polskiego Radia Dzieciom o formach radiowej wypowiedzi.

Spotkania z cyklu sobotnich poranków dla dzieci w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej prowadzą głównie dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom. Znane osobowości tego całodobowego programu przy udziale publiczności realizują tematy nawiązujące do charakterystyki audycji Polskiego Radia Dzieciom, w tym m.in. do „Rytmiki” (wspólna zabawa muzyczna), „Muzycznych Podróży” (spotkania z instrumentem), „Warsztatu Małego Artysty” (plastyczne i aktorskie animacje), „Mini Eureki” (ciekawostki naukowe) i wielu innych.

Spotkania z cyklu „Radiowy Kurier Fryderyka”, czyli muzyczne układanki dla smyka, odbywają się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. 

Na kolejne spotkania zapraszamy 26 stycznia, 2 lutego, 23 marca, 13 kwietnia, 11 maja i 15 czerwca.

Inicjatywa adresowana jest do dzieci od 5. do 10. roku życia.

Radiowy Kurier Fryderyka Radiowy Kurier Fryderyka

Zapraszamy serdecznie!             

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Słodkie kolędowanie" z Polskim Radiem Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 05:01
„Słodkie kolędowanie” to kolejny świąteczny projekt cyfrowej anteny Polskiego Radia. Tym razem radiowo i uroczyście było we wtorek 18 grudnia w „Małej Warszawie” – centrum kulturalnym warszawskiej Pragi. W programie wspólne słuchanie kolęd, warsztaty radiowe i pieczenie pierników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta Bożego Narodzenia i Sylwester z Polskim Radiem Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 07:01
Wszyscy, i mali, i starsi, niecierpliwie czekają na te wyjątkowe Święta. Polskie Radio Dzieciom przygotowało na nadchodzące dni wiele specjalnych audycji, które pozwolą słuchaczom poczuć świąteczną atmosferę.
rozwiń zwiń
Zobacz także