X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

20 września Dzień Przedszkolaka. Najlepsze życzenia od Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 14:19
Z okazji "Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka" Polskie Radio Dzieciom składa wszystkim przedszkolakom najpiękniejsze życzenia! Wasze sprawy, Drogie Dzieci, są dla nas niezwykle ważne. Z myślą o Was planujemy każdy nasz radiowy dzień. Rozmowy, piosenki, bajki, eksperymenty, lekcje języków obcych i wiele innych ciekawostek, tworzymy właśnie z myślą o Was! Wszystkiego Najlepszego!
Polskie Radio Dzieciom składa najlepsze życzenia wszystkim Przedszkolakom z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.
Polskie Radio Dzieciom składa najlepsze życzenia wszystkim Przedszkolakom z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Foto: Polskie Radio

– Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka wymyślono po to, aby podkreślić, jak ważna jest edukacja w przedszkolu. To edukacja, która odbywa się głównie poprzez zabawę. Tego dnia w większości placówek odbywają się specjalne wydarzenia. To również dzień, w którym Rzecznik Praw Dziecka wystosowuje specjalny list do wszystkich polskich przedszkolaków. Pisze w nim o poszanowaniu ich praw, o tym dlaczego prawa dzieci są takie ważne i przypomina tym samym dorosłym, że prawa dzieci trzeba szanować i o dzieci dbać – powiedziała Martyna Chuderska w piątkowym "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom.


Polskie Radio Dzieciom składa najlepsze życzenia wszystkim Przedszkolakom z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Polskie Radio Dzieciom składa najlepsze życzenia wszystkim Przedszkolakom z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Przedszkolaki, to co ich dotyczy, ich wielkie radości, ale także smutki, ich przygody i zwykłe codzienne sprawy, są dla Polskiego Radia Dzieciom niezwykle istotne. Codziennie już od 7.00 na antenie stacji prowadzone są rozmowy z przedszkolakami, w których odpowiadamy na liczne, nurtujące je pytania. Dzieci opowiadają o swoich wyzwaniach, sukcesach i przeżyciach, które w codziennym życiu przedszkolaka nie brakuje. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. 
Polskie Radio Dzieciom wspiera rozwój wyobraźni u dzieci. Niektóre audycje przenoszą najmłodszych słuchaczy w niezwykły świat w towarzystwie prawdziwie bajkowych postaci m.in. Misia Michasia, Smoka Adasia, Królika Filipa, Lwa Leopolda Grzywy, Detektywa Maurycego Śladka, Kaczki Siłaczki i Kucharza Bulgota. 


Posłuchaj
59:23 18.09. Poranek z Misiem.mp3 Rozmowy Martyny Chuderskej i Misia Michasia z przedszkolakami (Poranek/Polskie Radio Dzieciom)_18.09.2020.

 

Z myślą o przedszkolakach Polskie Radio Dzieciom stworzyło projekt "Placówki ambasadorskie". Jeszcze do momentu pojawienia się pandemii reporterzy stacji odwiedzali placówki szkolne i przedszkolne, żeby porozmawiać z przedszkolakami, i uczniami o ich zainteresowaniach, codziennych sprawach i świecie, które je otacza. Obecnie z myślą o przedszkolakach i uczniach stacja przygotowała konkurs "O czym one mówią?" Jest to dźwiękowa zabawa Polskiego Radia Dzieciom, kierowana do Placówek Ambasadorskich Polskiego Radia Dzieciom. Co tydzień w konkursie tym do wygrania jest radioodbiornik DAB+! 

Każde przedszkole i szkoła podstawowa (kl.1-3) może dołączyć do grona "Placówek Ambasadorskich". Wystarczy skontaktować się z nami pod adresem ambasadorzy@polskieradio.pl.

Polskie Radio Dzieciom każdego tygodnia emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

joZobacz także

Czytaj także

Rola przedszkola w życiu dziecka

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 23:59
Rodzice często zwracają baczną uwagę na wybór szkoły dla swoich podopiecznych. Jednak najszybszy rozwój dziecka dokonuje się wcześniej, od trzeciego roku życia. Jak ważne jest przedszkole dla dziecka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom wspiera przedszkola

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 17:03
Edukacja muzyczna, plastyczna, przyrodnicza, ekologiczna i matematyczna to tylko część oferty, jaką Polskie Radio Dzieciom od ponad 5 lat oferuje swoim słuchaczom. Wychowawcy przedszkolni, rodzice i opiekunowie mogą czerpać z szerokiego wyboru audycji realizowanych zgodnie z rytmem dnia przedszkolaka. Ramówka stacji realizuje zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ta stacja radiowa nie nadaje reklam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozkochać dziecko w języku polskim - tak! Ale jak?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 11:00
Rodzice często powtarzają dzieciom "odłóż telefon, weź książkę"! Ale czy to działa? Nie! Efekt bywa wręcz odwrotny od zamierzonego. Książka staje się w tym przypadku w oczach dziecka wrogiem tego, czym aktualnie jest zachwycone. A przecież książka nie jest wrogiem smartfona i ma swoje miejsce w życiu dziecka, podobnie jak swoje miejsce ma smartfon i inne nowe technologie. Jak rozkochać dziecko w książce i sprawić by stało się ciekawym świata molem książkowym?
rozwiń zwiń