X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

XII Dzień Dziecka w Żelazowej Woli

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 14:51
W "Poranku" odwiedziliśmy Dom Urodzenia Fryderyka Chopina z okazji XII Dnia Dziecka w Żelazowej Woli. W odkrywaniu bogatego świata sztuki i ogrodu uczestnikom Dnia Dziecka towarzyszył Frycek z najnowszej publikacji NIFC dla dzieci, której premiera miała miejsce w trakcie wydarzenia. Więcej o XII Dniu Dziecka w Żelazowej Woli mówił rzecznik prasowy NIFC, Aleksander Laskowski, gość czwartkowej audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom.
Audio
  • Aleksander Laskowski o XII Dniu Dziecka w Żelazowej Woli (Polskie Radio Dzieciom)
XII Dzień Dziecka w Żelazowej Woli
XII Dzień Dziecka w Żelazowej WoliFoto: materiały promocyjne

Mała maskotka symbolizująca postać kompozytora, znalazła się w kilku miejscach parku, symbolicznie podkreślając temat: Fryderyka, młodego chłopca, od dzieciństwa wrażliwego na piękno i chętnie zgłębiającego świat sztuki.

W różnych przestrzeniach parku spotkaliśmy się z przedstawicielami rozmaitych zawodów artystycznych bliskich kompozytorowi, a także weźmiemy udział w grze terenowej.

Posłuchaj rozmowy o XII Dniu Dziecka w Żelazowej Woli w "Poranku" w Polskim Radiu Dzieciom. Gościem Martyny Chuderskiej był Aleksander Laskowski, rzecznik prasowy NIFC.

Posłuchaj
04:26 Dzieci_AAC 2021_06_10-09-14-37.mp3 Aleksander Laskowski o XII Dniu Dziecka w Żelazowej Woli (Polskie Radio Dzieciom)

Zapoznaniu z muzyką ludową towarzyszył pokaz podstawowych figur wybranych tańców z komentarzem dotyczącym instrumentów, z którymi na wsi miał okazję zetknąć się Fryderyk oraz zabawą rodem z XIX-tego wieku. 

Obejrzeliśmy teatr marionetek z kompozytorem i kilkorgiem jego najbliższych przyjaciół w rolach głównych oraz poznaliśmy kulisy tworzenia teatralnych rekwizytów.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym XII Dnia Dziecka w Żelazowej Woli.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz więcej na temat: patronat Polskiego Radia Dzieciom
Zobacz także

Czytaj także

Premiera "Pippi Långstrump" w teatrze Andersena w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 15:00
Na pewno znacie i lubicie tę historię nawet, jeśli jesteście już całkiem duzi. Pippi Langstrumpf to dziewczynka, która mieszka sobie w Willi Śmiesznotce razem z koniem Alfonso i Panem Nillsonem -  małpką kapucynką, ma walizkę pełną złotych monet i… - co jest marzeniem wielu dzieci - wcale nie chodzi do szkoły.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Smog nas zje". Multimedialne słuchowisko edukacyjne dla dzieci. Dziś premiera!

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 15:46
"Smog nas zje" to edukacyjne, multimedialne słuchowisko muzyczne, którego akcja rozgrywa się w Łodzi. Powstało na podstawie bajki Marty Fox, autorki ponad 40 książek, która nazwana jest objawieniem polskiej powieści młodzieżowej. Pisarka stworzy adaptację, która będzie rodzajem teatru radiowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zwierzyniec królewski. Wilkoń na Wawelu". Posłuchaj audycji PRD

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 23:02
Już niebawem w Zamku Królewskim na Wawelu i jego oddziałach zagoszczą dzieła Józefa Wilkonia - wybitnego polskiego artysty, przedstawiciela tzw. polskiej szkoły ilustracji, a także rzeźbiarza – którego twórczość zdominowały właśnie przedstawienia zwierząt. W "Poranku" Polskiego Radia Dzieciom o wystawie opowiedziała jej kuratorka, Bogumiła Wiśniewska. 
rozwiń zwiń