Polskie Radio Dzieciom

Myszka Fela jedzie do Amsterdamu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 11:56
Myszka Fela to zwierzak o wielu zainteresowaniach. Ostatnio zaczęło się zastanawiać, jak wygląda życie podróżnika, dlatego postanowiła wyruszyć za granicę. Spakowała wszystkie rzeczy i udała się w podróż samochodem z Zosią i jej rodziną do Holandii.
Myszka Fela
Myszka FelaFoto: Pixabay

Droga do Amsterdamu prowadziła przez Niemcy, o czym informowały m.in. czarno-białe słupki przy drodze, które w Polsce są w kolorze biało-czerwonym. Oprócz tego, było tam więcej wiatraków, które produkują prąd oraz zobaczyć można było inne rejestracje samochodów.

Oficjalnym językiem Holandii jest holenderski, chociaż większość osób zna także angielski. Dawno temu, kiedy w kraju panował kryzys ludzie nie mieli pieniędzy, aby jeździć samochodami, więc przemieszczali się za pomocą rowerów. Efektem tego było wybudowanie wielu ścieżek rowerowych, co sprawiło, że jazda na rowerze stała się jeszcze bardziej popularna. Dziś kraj ten słynie z ich ogromnej liczby, a także specjalnych parkingów rowerowych, które mogą mieć nawet kilka pięter. 

Posłuchaj
58:31 2021_08_31 11_00_09_RadioDzieciom_Myszka_Fela_Reporterka.mp3 Myszka Fela Reporterka 31 sierpnia godz. 11:00

Jako że w Amsterdamie jest dużo kanałów, Zosia postanowiła udać się na wycieczkę łódką. Przy okazji mogła pooglądać tamtejsze domy, które są nierzadko wąskie i połączone ze sobą. Mają także duże okna i haki na szczytach, aby móc do nich przymocować linę i opuścić na dół meble w trakcie przeprowadzki.

Następnie Zosia opowiedziała Myszce o wyjściu do jednego z ok. 50 muzeów w Amsterdamie, w którym dostała specjalną książeczkę z różnymi zadaniami związanymi ze zwiedzaniem wystawy. Mogła podziwiać również prace Vincenta van Gogha, niezwykłego malarza. W związku z tym, że jego styl malowania był ówcześnie inny, pomimo ogromnego talentu, prace artysty zyskały sławę dopiero po jego śmierci. Dziś wystawiane są w największych muzeach na świecie, a jednym z najbardziej znanych obrazów malarza jest dzieło przedstawiające słoneczniki. 

Audycja: Myszka Fela Reporterka 

Prowadzi: Ewa Gorzelak
Data audycji: 31.08.2021.
Godzina: 11.00

Myszka Fela Reporterka w każdy wtorek na antenie Polskiego Radia Dzieciom od 11.00 do 12.00.

O audycji: Poznajcie Myszkę Felę. Może i jest mała, ale wszędzie jej pełno. Odkąd pierwszy raz zetknęła się z radiem, marzyła że kiedyś też zostanie reporterką! I wiecie co? Marzenia się spełniają!!! Fela jest gotowa do wielu poświęceń, aby poznać dziecięcy świat, dziecięce pasje i zainteresowania. Niejednokrotnie wpada przez to w tarapaty. Ale wychodząc z założenia, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem, każda nawet najdziwniejsza przygoda naprowadza ją na trop dziecka mogącego poszerzyć jej i słuchaczy wiedzę o przeróżnych dziecięcych hobby!

Zanurzcie się w ten świat razem z Felą Reporterką - może przy okazji sami odkryjecie własne marzenia…

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

**
Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców.
Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Znaczenie poprawnej wymowy i głosu w pracy reportera

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 21:44
W kolejnej części instruktaży "Jak zostać reporterem" gościem audycji była Kornelka. Opowiadała ona o jednym z najtrudniejszych i najważniejszych zadań w tym zawodzie. Mowa o tym, jak odpowiednio używać swojego głosu, by każdy mógł nas zrozumieć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Skarbonka". Podróż do Antwerpii - ośrodka szlifowania diamentów

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 14:50
Zbliża się koniec wakacji, wiec dziś wybierzemy się w niedaleką podróż do Belgii, odwiedzimy serce Unii Europejskiej w Brukseli oraz zajrzymy do Antwerpii największego na świecie ośrodka szlifowania diamentów.
rozwiń zwiń