Polskie Radio Dzieciom

Arete Dzieciom! "Mamy Serce dla serca!" – wyjątkowa książka z płytą dla dzieci!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 13:52
Oddajemy do rąk dużych i małych czytelników wyjątkową książkę z płytą, która zawiera ponad dwadzieścia autorskich wierszy Jerzego Struka okraszonych ilustracjami Danuty Kobylackiej oraz 21 najnowszych piosenek w specjalnej muzycznej aranżacji dla dzieci. Naszym celem jest podarować mnóstwo radości i pomóc pomagać Fundacji Mamy Serce, która wspiera małych wojowników z wyjątkowymi serduszkami w walce o ich zdrowie przy Instytucie Kardiologii i Kardiochirurgii "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym ten projekt.
Arete Dzieciom Mamy Serce dla serca Patronat PRD
Arete Dzieciom! "Mamy Serce dla serca!" Patronat PRDFoto: mat. pras.

Impulsem do zainicjowania tego projektu była również wdzięczność dla pracy wybitnychi wspaniałych lekarzy o wielkim sercu i całego personelu, który każdego dnia walczy o uratowanie i zdrowie małych dzieci. Tym bardziej teraz – w czasie przemocy, którą przynosi dramat wojny – chcemy mówić i śpiewać o świecie, w którym walczy się o każde życie, każde serduszko, każdy oddech największych skarbów tego i każdego świata – najmniejszych obywateli Ziemi! 

6 kwietnia po godzinie 10.00 w audycji "Muzyczne podróże" na antenie Polskiego Radia Dzieciom gościliśmy Jerzego Struka odpowiedzialnego za ten projekt. Zapraszamy do wysłuchania załączonej rozmowy. 

Posłuchaj
15:46 6.04. ARETE rozmowa.mp3 ARETE Dzieciom! „Mamy Serce dla serca!” Rozmowa w "Muzycznych podróżach" w PRD

Autorski Projekt "ARETE Dzieciom!" to efekt dwuletniej pracy zespołu i zaproszonych gości, jak również młodziutkich debiutujących wokalistów – Marysi i Kasi, Gosi i Michała oraz Tereski i Józia.

Utwory często bardzo dynamiczne, pełne dobrej energii i budującej treści przeplatają się z chwilą refleksji
i czułości. Wśród piosenek o zdrowiu, szczęściu, pięknym świecie, odwadze i miłości są również utwory o krasnoludkach jak również kołysanka czy utwór świąteczny. Uśmiech na twarz dzieci z pewnością wywoła piosenka "Jesteśmy mali, ale wspaniali!", natomiast rodzice będą mamy nadzieję powracać do utworów "Jesteś dzieckiem!" czy "Dziękuję Ci Mamo, dziękuje Ci Tato!".

Jerzy Struk – autor utworów, lider Zespołu ARETE i pomysłodawca projektu zaprosił do niego profesjonalnych muzyków – niezwykłe małżeństwo znanych artystów Julię Rosińską i Grzegorza Kopalę, który nie tylko  śpiewa gościnnie na płycie, lecz również jest współautorem muzyki i aranżacji do wszystkich kompozycji jak również realizatorem nagrań. Na skrzypcach zagrała współzałożycielka Arete i autorka aranżacji do autorskich płyt zespołu Agnieszka Kargulewicz. W tym premierowym projekcie dla dzieci zaśpiewały również dwie artystki zespołu – Marta Duchant i Katarzyna Kasprzak. Autorką wszystkich pięknych ilustracji oraz opracowania graficznego jest Danuta Kobylacka – z Uniwersytetu Artystycznego
w Poznaniu. Patronat Medialny objęło Polskie Radio Dzieciom. 

Zespół Arete powstał 12 lata temu i wykonuje autorskie kompozycje, do których melodie i teksty tworzy założyciel zespołu Jerzy Struk (poeta, doktor nauk humanistycznych autor książek poetyckich, twórca piosenek, wokalista). Do tej pory zespół nagrał 7 płyt studyjnych w tym 5 autorskich. Są to: Pierwszy Promień (2010), Wędrujemy (2012) Niech życie trwa! (2015) Więcej miłości! (2018) oraz Czas na poetów! (2021) a piosenki zespołu Arete zwyciężały wielokrotnie na listach przebojów. W 2016 roku piosenka "Póki żyjemy zróbmy coś!" wygrała w plebiscycie na przebój roku w radiu RDN. W 2019 roku płyta "Więcej miłości!" została uhonorowana wyróżnieniem FENIKS 2019.

Zespół, który w roku 2020 obchodził 10 lecie pracy artystycznej, zagrał kilkaset koncertów w całej Polsce występując na wielu znanych scenach koncertowych m.in. w Filharmonii Poznańskiej, Sali Ziemi czy dwukrotnie w słynnej Piwnicy pod Baranami. Skład zespołu Arete i artyści współpracujący: Jerzy Struk (śpiew, autor piosenek i kompozycji), Marta Duchant (śpiew), Katarzyna Kasprzak – (śpiew), Agnieszka Kargulewicz (skrzypce i aranżacja), Maria Bogawska (skrzypce), Michał Baranowski – (fortepian, kompozytor, aranżer, adiunkt Akademii Muzycznej w Poznaniu,  Przemysław Hałuszczak – (gitara), oraz Anna Maria Tabaczyńska (flet), Joanna Wójcicka (bębny) i Marek Jakubowski (instrumenty perkusyjne) kompozytor i lider zespołów Trio Marka Jakubowskiego i TATA & Jacek Kotlarski.   


 

                                                                                         

Zobacz także
Czytaj także

Poznajemy różnorodność Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 16:46
W "Muzycznych podróżach" wybraliśmy się do Indonezji, która 17 sierpnia obchodziła Święto Niepodległości. "Jedność w różnorodności" to motto kraju, które podkreśla jego geograficzną, kulturową i muzyczną niejednolitość. Kiedy jest najlepszy czas na zwiedzenie Indonezji i dokąd warto się wybrać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jazzowa podróż przez twórczość Ewy Bem

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 08:00
23 lutego 1951 roku urodziła się Ewa Bem, polska wokalistka jazzowa obracająca się w klimatach popu oraz bluesa. Ewa Bem od lat niezmiennie uznawana jest za pierwszą damę polskiego jazzu. W dorobku artystycznym wokalistki możemy znaleźć płytę „Ten najpiękniejszy świat”, w skład której wchodzą piosenki w całości poświęcone dzieciom w interpretacji Ewy Bem z muzyką Jerzego Wasowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczna podróż do Argentyny. Śladami Astora Piazzolli 

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 18:17
Argentyna to państwo w Ameryce Południowej. Położone jest nad Atlantykiem, od zachodu graniczy z Chile, na północy z Boliwią i Paragwajem, a na północnym-wschodzie z Brazylią i Urugwajem. Nazwa Argentyny pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego srebro i łączy się z nią pewna legenda o górach pełnych srebra. Stolicą Argentyny jest Buenos Aires.
rozwiń zwiń