!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Arete Dzieciom! "Mamy Serce dla serca!" – wyjątkowa książka z płytą dla dzieci!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 13:52
Oddajemy do rąk dużych i małych czytelników wyjątkową książkę z płytą, która zawiera ponad dwadzieścia autorskich wierszy Jerzego Struka okraszonych ilustracjami Danuty Kobylackiej oraz 21 najnowszych piosenek w specjalnej muzycznej aranżacji dla dzieci. Naszym celem jest podarować mnóstwo radości i pomóc pomagać Fundacji Mamy Serce, która wspiera małych wojowników z wyjątkowymi serduszkami w walce o ich zdrowie przy Instytucie Kardiologii i Kardiochirurgii "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym ten projekt.
Arete Dzieciom Mamy Serce dla serca Patronat PRD
Arete Dzieciom! "Mamy Serce dla serca!" Patronat PRDFoto: mat. pras.

Impulsem do zainicjowania tego projektu była również wdzięczność dla pracy wybitnychi wspaniałych lekarzy o wielkim sercu i całego personelu, który każdego dnia walczy o uratowanie i zdrowie małych dzieci. Tym bardziej teraz – w czasie przemocy, którą przynosi dramat wojny – chcemy mówić i śpiewać o świecie, w którym walczy się o każde życie, każde serduszko, każdy oddech największych skarbów tego i każdego świata – najmniejszych obywateli Ziemi! 

6 kwietnia po godzinie 10.00 w audycji "Muzyczne podróże" na antenie Polskiego Radia Dzieciom gościliśmy Jerzego Struka odpowiedzialnego za ten projekt. Zapraszamy do wysłuchania załączonej rozmowy. 

Posłuchaj
15:46 6.04. ARETE rozmowa.mp3 ARETE Dzieciom! „Mamy Serce dla serca!” Rozmowa w "Muzycznych podróżach" w PRD

Autorski Projekt "ARETE Dzieciom!" to efekt dwuletniej pracy zespołu i zaproszonych gości, jak również młodziutkich debiutujących wokalistów – Marysi i Kasi, Gosi i Michała oraz Tereski i Józia.

Utwory często bardzo dynamiczne, pełne dobrej energii i budującej treści przeplatają się z chwilą refleksji
i czułości. Wśród piosenek o zdrowiu, szczęściu, pięknym świecie, odwadze i miłości są również utwory o krasnoludkach jak również kołysanka czy utwór świąteczny. Uśmiech na twarz dzieci z pewnością wywoła piosenka "Jesteśmy mali, ale wspaniali!", natomiast rodzice będą mamy nadzieję powracać do utworów "Jesteś dzieckiem!" czy "Dziękuję Ci Mamo, dziękuje Ci Tato!".

Jerzy Struk – autor utworów, lider Zespołu ARETE i pomysłodawca projektu zaprosił do niego profesjonalnych muzyków – niezwykłe małżeństwo znanych artystów Julię Rosińską i Grzegorza Kopalę, który nie tylko  śpiewa gościnnie na płycie, lecz również jest współautorem muzyki i aranżacji do wszystkich kompozycji jak również realizatorem nagrań. Na skrzypcach zagrała współzałożycielka Arete i autorka aranżacji do autorskich płyt zespołu Agnieszka Kargulewicz. W tym premierowym projekcie dla dzieci zaśpiewały również dwie artystki zespołu – Marta Duchant i Katarzyna Kasprzak. Autorką wszystkich pięknych ilustracji oraz opracowania graficznego jest Danuta Kobylacka – z Uniwersytetu Artystycznego
w Poznaniu. Patronat Medialny objęło Polskie Radio Dzieciom. 

Zespół Arete powstał 12 lata temu i wykonuje autorskie kompozycje, do których melodie i teksty tworzy założyciel zespołu Jerzy Struk (poeta, doktor nauk humanistycznych autor książek poetyckich, twórca piosenek, wokalista). Do tej pory zespół nagrał 7 płyt studyjnych w tym 5 autorskich. Są to: Pierwszy Promień (2010), Wędrujemy (2012) Niech życie trwa! (2015) Więcej miłości! (2018) oraz Czas na poetów! (2021) a piosenki zespołu Arete zwyciężały wielokrotnie na listach przebojów. W 2016 roku piosenka "Póki żyjemy zróbmy coś!" wygrała w plebiscycie na przebój roku w radiu RDN. W 2019 roku płyta "Więcej miłości!" została uhonorowana wyróżnieniem FENIKS 2019.

Zespół, który w roku 2020 obchodził 10 lecie pracy artystycznej, zagrał kilkaset koncertów w całej Polsce występując na wielu znanych scenach koncertowych m.in. w Filharmonii Poznańskiej, Sali Ziemi czy dwukrotnie w słynnej Piwnicy pod Baranami. Skład zespołu Arete i artyści współpracujący: Jerzy Struk (śpiew, autor piosenek i kompozycji), Marta Duchant (śpiew), Katarzyna Kasprzak – (śpiew), Agnieszka Kargulewicz (skrzypce i aranżacja), Maria Bogawska (skrzypce), Michał Baranowski – (fortepian, kompozytor, aranżer, adiunkt Akademii Muzycznej w Poznaniu,  Przemysław Hałuszczak – (gitara), oraz Anna Maria Tabaczyńska (flet), Joanna Wójcicka (bębny) i Marek Jakubowski (instrumenty perkusyjne) kompozytor i lider zespołów Trio Marka Jakubowskiego i TATA & Jacek Kotlarski.   


 

                                                                                         

Zobacz także
Czytaj także

Poznajemy różnorodność Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 16:46
W "Muzycznych podróżach" wybraliśmy się do Indonezji, która 17 sierpnia obchodziła Święto Niepodległości. "Jedność w różnorodności" to motto kraju, które podkreśla jego geograficzną, kulturową i muzyczną niejednolitość. Kiedy jest najlepszy czas na zwiedzenie Indonezji i dokąd warto się wybrać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jazzowa podróż przez twórczość Ewy Bem

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 08:00
23 lutego 1951 roku urodziła się Ewa Bem, polska wokalistka jazzowa obracająca się w klimatach popu oraz bluesa. Ewa Bem od lat niezmiennie uznawana jest za pierwszą damę polskiego jazzu. W dorobku artystycznym wokalistki możemy znaleźć płytę „Ten najpiękniejszy świat”, w skład której wchodzą piosenki w całości poświęcone dzieciom w interpretacji Ewy Bem z muzyką Jerzego Wasowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczna podróż do Argentyny. Śladami Astora Piazzolli 

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 18:17
Argentyna to państwo w Ameryce Południowej. Położone jest nad Atlantykiem, od zachodu graniczy z Chile, na północy z Boliwią i Paragwajem, a na północnym-wschodzie z Brazylią i Urugwajem. Nazwa Argentyny pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego srebro i łączy się z nią pewna legenda o górach pełnych srebra. Stolicą Argentyny jest Buenos Aires.
rozwiń zwiń