Polskie Radio Dzieciom

Jak spędzić ferie w bibliotece, czyli o propozycjach mokotowskich bibliotek na ferie zimowe

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2024 09:23
W czasie ferii zimowych wiele dzieci szuka alternatywnych form spędzenia czasu wolnego. Jednym z ciekawych miejsc, które oferuje atrakcje dla najmłodszych, jest biblioteka na Mokotowie w Warszawie. Rozmawialiśmy z Panią Tatianą Audycką-Szatrawską z działu promocji mokotowskich bibliotek, która podzieliła się informacjami na temat różnorodnych zajęć dostępnych dla czytelników w tym okresie.
O aktywnościach dla dzieci w bibliotekach na Mokotowie w Warszawie w cyklu Ferie z książką w Polskim Radiu Dzieciom
O aktywnościach dla dzieci w bibliotekach na Mokotowie w Warszawie w cyklu "Ferie z książką" w Polskim Radiu DzieciomFoto: Shutterstock.com/Stokkete

Biblioteki na Mokotowie nie tylko kuszą bogatym księgozbiorem, ale również organizują wiele ciekawych wydarzeń. Choć ferie są czasem odpoczynku, Pani Tatiana podkreśliła, że korzysta z nich intensywnie wiele dzieci. Jest to okazja do zagłębienia się w ulubione tytuły, które w trakcie roku często przegapiane są z powodu obowiązków szkolnych.

Biblioteka nie ogranicza się jedynie do świata książek. Gość Polskiego Radia Dzieciom opowiedziała o zajęciach ruchowych, które organizowane są podczas ferii. - Kombinacja czytania i aktywności fizycznej sprawia, że dzieci mają szansę na rozwijanie się w różnych obszarach - podkreśliła. Programy te obejmują również warsztaty graficzne, gdzie dzieci uczą się techniki kaligrafii, co stanowi fascynującą alternatywę dla tradycyjnego rysowania. 

Posłuchaj
13:42 [DAB]Dzieciom (PCM) 19 styczeń 2024 08_05_36.mp3 Ferie zimowe w mokotowskich bibliotekach w Warszawie_Rozmowa w ramach cyklu "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom

 

Jedną z atrakcji, są zajęcia z gier planszowych. Biblioteki na Mokotowie posiadają imponującą kolekcję gier, które można wypożyczyć na miejscu lub na kilka dni. Dla miłośników planszówek to doskonała okazja, aby przetestować nowe tytuły i spędzić czas w przyjemny sposób.

Multimedialna biblioteka na Tynieckiej oferuje również inne atrakcje, takie jak programowanie czy drukowanie 3D. To miejsce, gdzie można połączyć edukację z rozrywką, co z pewnością przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Biblioteka na Mokotowie stara się być aktywnym centrum kultury, dlatego podczas ferii organizuje nie tylko zajęcia literackie, ale także filmowe. Kino na Tynieckiej to propozycja dla tych, którzy chcą zobaczyć sprawdzone filmy, a także poznać tajniki sztuki filmowej.

Zaangażowanie biblioteki w organizację różnorodnych zajęć podczas ferii pokazuje, że to miejsce nie jest jedynie skarbnicą książek, ale także centrum aktywności kulturalnej i edukacyjnej. Dla mieszkańców Warszawy, zwłaszcza na Mokotowie, biblioteka staje się miejscem, gdzie można spędzić czas w ciekawy i rozwijający sposób, niezależnie od wieku czy zainteresowań.
Więcej w załączonym zapisie audycji.

Audycja: Ferie z Książką
Prowadził: Zbigniew Kozłowski
Gość: Tatiana Audycka-Szatrawska z działu promocji mokotowskich bibliotek
Data emisji: 19.01.2024
Godzina emisji: 8.00

Ferie z książką: jak znaleźć interesujący temat i jak czytać, żeby się nie nudzić? Polskie Radio Dzieciom zaprasza na "Ferie z książką" czyli cykl spotkań z literaturą dziecięcą. W czasie ferii zimowych raz w tygodniu Martyna Chuderska przedstawiać będzie tytuły książek dla dzieci, które zostały docenione zarówno przez dzieci jak i nie tylko. Zapraszamy!

Już po raz drugi w czasie ferii zimowych Polskie Radio Dzieciom zachęcać będzie młodych słuchaczy do czytania książek. Podczas sześciu spotkań w ramach cyklu "Ferie z książką" na miłośników literatury czekać będą wyjątkowe tytuły i wyjątkowi goście. Wśród nich nie zabraknie autorów literatury dziecięcej, ilustratorów i osób pracujących nad powstawaniem książek.

"Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom mają pokazać dzieciom i rodzicom, że czytanie może być prawdziwą przyjemnością, a czas ferii to wymarzona przestrzeń do wypełnienia jej ciekawą literaturą. 


Zobacz także
Czytaj także

Ulubione książki Zosi

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 13:00
"Choć opowiem Ci bajeczkę, bajka będzie długa...".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ferie z książką". Fascynująca historia prania czyli od tary do pralki

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 08:08
Jak wyglądało pranie w dawnych czasach? Do czego służyła kijanka? Kiedy pojawiła się pierwsza pralka automatyczna? Pierwszą ponoć stworzył William Blackstone w roku 1874. Zbudował ją w prezencie urodzinowym dla swojej żony. Jeszcze wtedy nikt nie przeczuwał, że stanie się "żarłoczną maszyną" zjadającą różne części garderoby ze szczególnym upodobaniem do skarpet. Takiego odkrycia dokonała kilka lat temu Justyna Bednarek, z którą spotykaliśmy się w "Poranku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Z krainy złotych pól" - bajki opowiedziane przez bajarzy i opracowane przez pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2023 15:56
W ramach serii wydawniczej "Z krainy złotych pól" ukazują się i będą się ukazywać kolejne bajki dla dzieci. Cykl obejmuje wiele tematów. - Każdy tom poświęcony będzie innemu województwu, stąd też tomów będzie szesnaście. Na razie mamy dwa, pracujemy nad trzecim - zdradził gość Kulturalnej Strefy - Stwierdziliśmy, że ciekawym rozwiązaniem jest angażowanie autorów opracowań literackich oraz ilustratorów związanych z danym regionem. 
rozwiń zwiń