Polskie Radio Dzieciom

Dziękujemy za przysłane kartki walentynkowe! Dedykacje usłyszymy w audycjach PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2024 13:16
Z okazji Święta Zakochanych, Polskie Radio Dzieciom zaplanowało szereg atrakcji – między innymi specjalne audycje związane ze Świętem Zakochanych, Dziecięcy Koncert Życzeń, a także wyjątkową zabawę, która polegała na wykonaniu kartki walentynkowej z życzeniami dla najbliższych. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone i opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom oraz w mediach społecznościowych stacji. Tego dnia w audycji "Poranek" porozmawiamy o uczuciach z Grzegorzem Kasdepke. Zapraszamy!
Muzyczne dedykacje z okazji Walentynek od 10.00 w Polskim Radiu Dzieciom
Muzyczne dedykacje z okazji Walentynek od 10.00 w Polskim Radiu Dzieciom!Foto: PR

Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom spłynęło mnóstwo kartek walentynkowych wykonanych przez dzieci. Są wśród nich kartki zawierające czułe słowa skierowane m.in. do rodziców i innych członków rodziny. Sfotografowane prace  przysłane zostały na adres walentynki@polskieradio.pl i dziś w audycjach stacji odczytane będą życzenia, które napisały dzieci.

Oto lista nagrodzonych w zabawie walentynkowej Polskiego Radia Dzieciom

Marcelinka
Bartek
Klara
Maja
Antosia

Autorzy zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami, a ich kartki walentynkowe zostaną opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom oraz w mediach społecznościowych stacji. 
Dziękujemy pięknie za udział w zabawie walentynkowej i gratulujemy autorom wyróżnionych prac!

Grzegorz Kasdepke o uczuciach

Dziś 14 lutego od godziny 7.00 w audycji "Poranek w Polskim Radiu Dzieciom" rozmawiać będziemy o uczuciach. Czy uczucia to to samo co emocje? Jakie znamy uczucia, jak je dzielimy i do jakich zaliczamy miłość? Jak rozumieją pojęcie miłości nasi słuchacze i kogo kochają najmocniej na świecie? W rozważaniach na temat uczuć pomoże nam gość Grzegorz Kasdepke, autor m.in. "Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami". 

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie.
Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom: 22 645 20 55


To nie koniec walentynkowych atrakcji. W godz. 10.00 – 11.00 na antenie  Polskiego Radia Dzieciom zaplanowana jest audycja specjalna "Dziecięcy Koncert Życzeń", która będzie okazją do złożenia muzycznej dedykacji swoim ukochanym osobom – zgłoszenia będą przyjmowane pod numerem: 22 645 20 55 oraz pod adresem mailowym: dzieci@polskieradio.pl.

Walentynkowe życzenia będą również przekazywane w audycji "Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom" od godz. 15.00. 

W przeddzień Walentynek, 13 lutego na antenie Polskiego Radia Dzieciom w audycji "Strefa rodzica" można było posłuchać rozmów z ekspertami, którzy opowiedzieli m.in. o wpływie miłości na rozwój społeczny, intelektualny i zdrowotny dziecka. Rozmawialiśmy o miłości, ale nie o tej dotyczącej par, lecz tej, która dotyczy małych ludzi. W pierwszej godzinie Joanna Ficińska rozmawiała z psychologiem Martą Bąkowską, dziecięcym psychologiem klinicznym, specjalistą psychologii klinicznej dzieci i młodzieży w Zakładzie Psychologii Zdrowia Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia o tym, jak ewoluuje miłość dziecka, przez jakie fazy przechodzi i w jaki sposób się objawia.

W drugiej godzinie audycji gościliśmy Lucynę Kicińską, wieloletnią szefową telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, a także pedagogiem i ekspertką Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Zastanawialiśmy się nad tym, jak duży wpływ uczucie miłości ma na dzieci i ich rozwój. Uczucie, które same odczuwają, ale też to które je otacza w domu rodzinnym. Na co należy zwrócić uwagę i jak dbać o to, aby dziecko właściwie rozumiało miłość, nie myliło jej z innymi emocjami i wiedziało jak zareagować, kiedy ktoś mógłby chcieć jej nadużyć.

Posłuchaj
102:45 [DAB]Dzieciom (PCM) 13 luty 2024 21_00_07.mp3 O wpływie miłości na rozwój społeczny, intelektualny i zdrowotny dziecka w audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom_13.02.2024.
***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje premierowe audycje w tym m.in. edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.
Stacja nie emituj reklam!

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

feri
Zobacz także
Czytaj także

Maja Krzyżewska w Polskim Radiu Dzieciom. Ferie, muzyka i wiele więcej...

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2024 21:57
W Polskim Radiu Dzieciom zagościła Maja Krzyżewska, młoda artystka, której talent zaowocował udziałem w Eurowizji Junior w 2023 roku. W audycji "Ferie z gwiazdami", Maja podzieliła się nie tylko swoimi pasjami muzycznymi, ale również planami na nadchodzące ferie oraz wspomnieniami z rodzinnych spotkań.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Radiowe figliki Kulfona i Moniki". Ferie - czas zimowej laby

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2024 07:01
Kulfon i Monika rozmawiają z dziećmi o feriach - tymi, które już były, trwają, będą. Czy dwa tygodnie to dużo, czy mało - czym można to zmierzyć? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Feliks Matecki od przedszkola do aktorstwa. Trwają "Ferie z gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 19:45
Miał zaledwie cztery lata gdy pojawił się na planie filmowym serialu "M jak Miłość". Wspierany przez rodziców w nauce pierwszych ról, szybko oswoił się z wymaganiami aktorskiego rzemiosła. O swoich krokach w świecie projektów filmowych i telewizyjnych, Feliks Matecki opowiedział w audycji "Ferie z gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom. W rozmowie nie zabrakło wątku dotyczącego głównej roli w filmie fabularnym "Orlęta - Grodno 1939". Po szczegóły zapraszamy poniżej. 
rozwiń zwiń