Polskie Radio Dzieciom

Feliks Matecki od przedszkola do aktorstwa. Trwają "Ferie z gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 19:45
Miał zaledwie cztery lata gdy pojawił się na planie filmowym serialu "M jak Miłość". Wspierany przez rodziców w nauce pierwszych ról, szybko oswoił się z wymaganiami aktorskiego rzemiosła. O swoich krokach w świecie projektów filmowych i telewizyjnych, Feliks Matecki opowiedział w audycji "Ferie z gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom. W rozmowie nie zabrakło wątku dotyczącego głównej roli w filmie fabularnym "Orlęta - Grodno 1939". Po szczegóły zapraszamy poniżej. 
Feliks Matecki o pracy w serialu M jak Miłość i filmie Orlęta - Grodno 1939 opowiedział w audycji Polskiego Radia Dzieciom
Feliks Matecki o pracy w serialu "M jak Miłość" i filmie "Orlęta - Grodno 1939" opowiedział w audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: Przemysław Chmielewski/Polskie Radio

- Na początku rodzice czytali mi sceny. Pamiętam jak zamykaliśmy się w pokoju na dwadzieścia minut, żeby przeczytać te teksty od początku, nauczyć się ich i utrwalić. na początku zapamiętywałem tekst bardziej ze słuchu – powiedział Feliks Matecki dodając, że najtrudniejsze były dla niego sceny, w których musiał zagrać płacz. 

Posłuchaj
18:10 Ferie z gwiazdami - Marcel.mp3 Feliks Matecki o pracy aktora i wyzwaniach od czasów przedszkola_Ferie z gwiazdami/PRD_1.02.2024

Pierwszą rolą w karierze Feliksa Mateckiego było wcielenie się w postać Wojtusia Chodakowskiego w serialu "M jak Miłość". Aktor miał wtedy zaledwie cztery lata. Potem pojawiały się kolejne projekty filmowe i telewizyjne. Od dziecka po wczesną młodość udowadniał, że nie tylko utrzymuje swoją pozycję w branży, ale również stale się rozwija. Jak przyznał w audycji Polskiego Radia Dzieciom, wiele miał okresów pełnych wyzwań i lekcji, ale pojawiło się też mnóstwo fascynujących doświadczeń, które co podkreślił, ukształtowały go jako aktora. 

Feliks Matecki o pracy w serialu "M jak Miłość" i filmie "Orlęta - Grodno 1939" opowiedział w audycji Polskiego Radia Dzieciom Feliks Matecki o pracy w serialu "M jak Miłość" i filmie "Orlęta - Grodno 1939" opowiedział w audycji Polskiego Radia Dzieciom

Przełomowym momentem w karierze Feliksa Mateckiego był udział w filmie fabularnym "Orlęta - Grodno 1939". To w tej produkcji otrzymał szansę zaprezentowania swojego talentu w roli głównej. Młody aktor opowiedział o przygotowaniach do tej roli, ale także o fizycznych i psychicznych wyzwaniach, jakie niesie ze sobą aktorstwo. O szczegółach w załączonym zapisie audycji.

Audycja: Ferie z gwiazdami
Prowadził: Justyna Majchrzak
Gość: Feliks Matecki
Data emisji: 1.02.2024
Godzina emisji: 15.35

Opis cyklu "Ferie z gwiazdami"
Ferie to czas, na który czeka każdy z nas! Jesteście ciekawi, co wówczas porabiają Wasi idole? Jeśli tak, to wspaniale się składa, ponieważ postanowiliśmy ich o to zapytać. Co podczas tegorocznej przerwy zimowej planują młode gwiazdy? Czy są wśród nich miłośnicy sportów zimowych? Jak wyglądałyby ich wymarzone ferie? Na te i wiele innych pytań, związanych z zimowymi wakacjami, usłyszycie odpowiedzi w każdy czwartek o godzinie 15.35.

Przypominamy także o trwającej akcji "Z głową w górach". Kolejną miejscowością, którą odwiedzamy na zimowej trasie w ramach akcji "Z głową w górach" są Ustrzyki Dolne! W sobotę będzie można nas spotkać przy Stacji Narciarskiej "Gromadzyń", gdzie czekać będą dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom oraz Jedynki i Trójki. To już piąty, z ośmiu przystanków zimowej akcji i z pewnością nie zabraknie wielu atrakcji. Na słuchaczy czekają m.in. bezpłatne wejściówki na stok. 

W sobotę, od godz. 12.00 zapraszamy na specjalne wydanie plenerowej audycji prosto z Ustrzyk. To okazja do wzięcia udziału w audycji i porozmawiania o feriach i sportach zimowych, ale także do otrzymania voucherów w formie kodów na tamtejsze skipassy. Można z nich skorzystać do końca sezonu narciarskiego 2024. O szczegóły należy pytać dziennikarzy PR Dzieciom obecnych w Ustrzykach.

Zobacz także
Czytaj także

Maja Krzyżewska w Polskim Radiu Dzieciom. Ferie, muzyka i wiele więcej...

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2024 21:57
W Polskim Radiu Dzieciom zagościła Maja Krzyżewska, młoda artystka, której talent zaowocował udziałem w Eurowizji Junior w 2023 roku. W audycji "Ferie z gwiazdami", Maja podzieliła się nie tylko swoimi pasjami muzycznymi, ale również planami na nadchodzące ferie oraz wspomnieniami z rodzinnych spotkań.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiktoria Nakielska, zwyciężczyni "You Can Dance. Nowa Generacja", o feriach i nowych wyzwaniach

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2024 13:26
Wiktoria Nakielska, zwyciężczyni programu "You Can Dance. Nowa Generacja", nie tylko podbiła serca widzów swoim talentem tanecznym, ale również stała się źródłem inspiracji dla młodych ludzi. W rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom powiedziała, że swoją przygodę z tańcem rozpoczęła już w wieku trzech lat i ten rozwój ciągle trwa. Obecnie skupia się na przygotowaniach do marcowych Mistrzostw Polski Modern. Jak spędza tegoroczne ferie zimowe i jakie ma podejście do pojawiających się wyzwań?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Radiowe figliki Kulfona i Moniki". Ferie - czas zimowej laby

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2024 07:01
Kulfon i Monika rozmawiają z dziećmi o feriach - tymi, które już były, trwają, będą. Czy dwa tygodnie to dużo, czy mało - czym można to zmierzyć? Posłuchajcie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aktywne ferie zimowe w Łodzi, Gdańsku i Lublinie? O wszystkim w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 15:09
Zimowe "Poranki w Polskim Radiu Dzieciom" nabierają tempa, a wraz z nimi rozkwita bogata oferta aktywności dla dzieci, młodzieży i rodzin na czas ferii zimowych. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się interesującym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych, sportowych i nie tylko. Co ciekawego mają do zaoferowania Gdański Ośrodek Sportu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie? Po szczegóły zapraszamy poniżej.
rozwiń zwiń