Polskie Radio Dzieciom

"Polskie Symbole Narodowe w naszym życiu". Zabawa plastyczna w PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 11:46
Każde państwo ma własne symbole. Są one związane z tradycją i historią kraju. Symbole te towarzyszą nam podczas ważnych narodowych wydarzeń i świąt. Jakie symbole narodowe znają słuchacze Polskiego Radia Dzieciom i w jaki sposób chcieliby je przedstawić? 11 listopada Polskie Radio Dzieciom ogłosiło zabawę "Polskie symbole narodowe w naszym życiu". W sobotę 13 listopada poznaliśmy zwycięskie prace.
Trwa zabawa w PR Dzieciom Polskie Symbole Narodowe w naszym życiu.
Trwa zabawa w PR Dzieciom "Polskie Symbole Narodowe w naszym życiu".Foto: PR

11 listopada to bardzo ważna data w kalendarzu. Święto odzyskania przez Polskę Niepodległości. W naszych miastach, miasteczkach i wioskach zobaczyć można mnóstwo wywieszonych flag zaś w szkołach i przedszkolach, w ostatnich dniach, odbywały się uroczystości podczas których dzieci prezentowały wiersze i piosenki patriotyczne. 

Polskie Radio Dzieciom także włączyło się w obchody tego święta i zaprosiło słuchaczy do rodzinnej zabawy "Polskie Symbole Narodowe w naszym życiu". Zabawa polegała na  wykonaniu, dowolną techniką, pracy plastycznej przedstawiającej Polskie symbole narodowe.
Zdjęcie wykonanej pracy należało wysyłać w formie komentarza, pod postem w naszych mediach społecznościowych.
Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace! Zapraszamy do oglądania !

Podsumowanie zabawy odbyło się w sobotę 13 listopada o godzinie 15.00 w audycji Dawno, dawno temu w Polskim Radiu Dzieciom.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

11 listopada to także dzień, w którym PR Dzieciom przypomniało najważniejsze piosenki patriotyczne. W 2018 i 2019 roku w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbyły się koncerty "Oczami Dziecka - Niepodległość". Na scenie wystąpili młodzi laureaci I i II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej "Płytoteka”, Chór Akademii Teatru Muzycznego oraz Chór z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 i nr 3 w Warszawie. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Strefa rodzica”. Jak rozmawiać by być rozumianym?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 16:00
Niewątpliwie komunikacja jest kluczowym elementem każdej relacji. Czasem jednak trudno jest nam się porozumieć z drugą osobą lub zrozumieć, jakie przesłanie kryje się za daną wiadomością. Wynika to m.in. z niepoprawnego lub nieumiejętnego słuchania lub wypowiadania słów w sposób niejasny. O tym, jak prowadzić dialog, by był on zrozumiały dla każdego opowiedziały w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom współautorki kart Jupitajnia, Agata Waligórska, ekspertka ds. komunikacji oraz Karolina Dymkowska Kleina, psycholożka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowość w PR Dzieciom. "Jestem, więc myślę" - audycja filozoficzna dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 08:10
– Co tydzień dzieci będą miały okazję zmierzyć się z pytaniami o naturze filozoficznej i posłuchać, jak odpowiadają na nie ich rówieśnicy– mówi Magdalena Glapińska, która zaprasza w każdą środę na nową audycję Polskiego Radia Dzieciom "Jestem, więc myślę". Jej premierowy odcinek już 20 października o godzinie 17.15.
rozwiń zwiń