Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom świętuje 9. urodziny w rytmach muzyki!

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2024 09:10
Polskie Radio Dzieciom świętuje swoje 9. urodziny. Świętować będziemy przez cały tydzień i to koncertowo! Od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 18:00 wysłuchać będzie można specjalnych koncertów, które Polskie Radio Dzieciom zorganizowało przez te 9 lat. Będzie to m.in. koncert Majki Jeżowskiej, Joszka Brody oraz laureatów konkursu Talentów PRD "Głosem Dziecka". Zapraszamy! Dla dzieci dzwoniących do studia przewidziano upominki Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy!
9. Urodziny Polskiego Radia Dzieciom. Świętujemy je koncertowo
9. Urodziny Polskiego Radia Dzieciom. Świętujemy je koncertowo!Foto: PR

W tym roku Polskie Radio Dzieciom będzie świętowało swoje urodziny koncertowo. Zwieńczeniem ich muzycznej oprawy będzie "Piegowaty koncert", który odbędzie się 6 kwietnia, o godz. 12.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Transmisja koncertu na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

A wcześniej, już od poniedziałku, 1 kwietnia do piątku o godz. 18.00 emitujemy specjalne koncerty, które dotychczas zorganizowało Polskie Radio Dzieciom, m.in. koncert "Głosem Dziecka", podczas którego wystąpili laureaci Konkursu Talentów Polskiego Radia Dzieciom, koncert Joszka Brody czy Majki Jeżowskiej. W dniu urodzin nie zabrakło również audycji pełnych niespodzianek i upominków: w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 8.00)  oraz w  "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00).

1 kwietnia, Polskie Radio Dzieciom wspólnie z Radiowym Centrum Kultury Ludowej, które obchodzi 30. urodziny (tego dnia co radiowa Trójka 62.) razem świętowaliśmy w audycji "Źródełko", podczas której Piotr Dorosz opowiedział m. in. o historii redakcji.

W czwartek, 4 kwietnia w specjalnym wydaniu "TOP Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom" (godz. 15.00-18.00) prezentowane będą piosenki najdłużej goszczące na szczycie "Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom". W audycji nie zabraknie także wspomnień, emocjonujących momentów oraz rozmów z młodymi artystami. 

Zapraszamy wszystkich słuchaczy, aby spędzili ten wyjątkowy czas razem z nami.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego  stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Wielka miłość małych ludzi. Jak nauczyć dzieci właściwego rozumienia uczuć?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 13:44
Jak wyglądają "objawy" miłości i przywiązania u dziecka, które rozwija się w zdrowy i właściwy sposób? Na co należy zwrócić uwagę i jak dbać o to, aby dziecko właściwie rozumiało miłość, nie myliło jej z innymi emocjami i wiedziało jak zareagować, kiedy ktoś mógłby chcieć jej nadużyć? Gośćmi Joanny Ficińskiej była psycholog Marta Bąkowska z Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" oraz Lucyna Kicińska, wieloletnia szefowa telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zapraszamy do lektury i do wysłuchania audycji!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hipopotamy i piranie. Niespodziewane partnerstwo w środowisku wodnym

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 16:51
W świecie przyrody czasami zdarzają się zaskakujące kombinacje. Jednym z takich niezwykłych partnerstw jest wspólne występowanie hipopotamów i piranii w jednym basenie w przestrzeni ogrodu zoologicznego. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to dwie zupełnie różne grupy zwierząt, związane z odmiennymi środowiskami życia, to okazuje się, że w niektórych przypadkach mogą dzielić przestrzeń i tworzyć niezwykłe symbiozy. W Dniu Hipopotama w Polskim Radiu Dzieciom przyglądamy się życiu i obyczajom tych niezwykłych zwierząt.
rozwiń zwiń