Polskie Radio Dzieciom

Kariera wokalna. Jak postawić pierwsze kroki?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 17:58
Swoją kreatywność i wrażliwość można wyrażać na wiele sposób, np. wokalnie. Jak się okazuje, śpiewać może każdy, nawet jeśli na początku wydaje się, że dana osoba nie ma do tego talentu. W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" Adrianna Maja Kućmierz,  aktorka i wokalistka opowiedziała jak kształcić swój głos, jeśli marzymy o zostaniu piosenkarzem lub piosenkarką.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W śpiewaniu ważne jest odpowiednie przygotowanie wokalne, dzięki któremu będziemy mogli popracować m.in. nad dobrą emisją głosu. Podczas nauki śpiewu korzystne jest, aby towarzyszyła nam osoba doświadczona, która pokaże ćwiczenia bezpieczne dla głosu oraz takie, których nie można stosować przed jego mutacją. W przeciwnym razie nieprawidłowe kształcenie może skutkować pojawieniem się guzków wokalnych lub nieszczelnością strun głosowych. 

Posłuchaj
58:30 2021_05_20 18_00_17_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Kariera wokalna. Jak postawić pierwsze kroki? (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/PR Dzieciom)_20.05.2021. 

Jedna z zasad sztuki wokalnej mówi o tym, że dobry dźwięk pojawia się wtedy, kiedy nie boli nas gardło gdy śpiewamy. W procesie tym istotna jest również przepona, które reguluje oddech. Jednak donośny i ładny śpiew to nie tylko efekt naszej pracy czy budowy, ale także kwestia przezwyciężenia stresu. To dlatego, ponieważ czasem zdarza się, że trema i strach nas paraliżują, przez co nie możemy wydobyć z siebie żadnego dźwięku.

Są takie osoby, które urodziły się z talentem do śpiewania, podczas gdy inni muszą popracować nad nim nieco dłużej. Niemniej jednak, w obydwu przypadkach równie ważna są pasja  i niezmienne dążenie do poprawy swoich wokalnych umiejętności. Więcej w załączonej audycji. 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Adrianna Maja Kućmierz
Data emisji: 20.05.2021
Godz. emisji: 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

Wcale nie trzeba być superbohaterem aby mieć supermoce

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 10:06
Popularność superbohaterów wynika m.in. z tego, że za pomocą swoich supermocy dokonują rzeczy, których zwykły człowiek nie byłby w stanie zrobić. Jak jednak można było usłyszeć w Podwieczorku z Filipem i Leopoldem, każdy z nas może posiadać nadzwyczajne moce, nie będąc nawet tego świadomym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy jednorożce istnieją?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 09:53
Czasami pragniemy dodać życiu odrobinę magii, dlatego też lubimy słuchać lub oglądać historie z elementami fantastycznymi, jak np. jednorożce. Zwierzęta te słyną z tego, że swoim wyglądem przypominają konie, nierzadko z kolorową grzywą. Jednak elementem, który je wyróżnia jest niezwykle wartościowy róg, o którym mówi się, że ma magiczną moc. Czy naprawdę ma? O tym w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ciało ludzkie. Czy wiesz, że …

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 16:51
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak niesamowite jest ludzkie ciało. Nie tylko pod względem jego funkcjonowania, ale też budowy. Dla przykładu, gdyby można było rozłożyć skórę, która jest największym ludzkim organem, zajęłaby ona 2 metry kwadratowe. Co więcej, ponieważ ma ona nas chronić przed urazami, jej grubość waha się między 1,5mm-5mm w zależności od części ciała. O innych ciekawostkach dotyczących ludzkiego ciała usłyszeć można w audycji Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń