Polskie Radio Dzieciom

Jak spędzić ostatnie dni wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 23:50
Gospodarze "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem" spotkali się tydzień przed rozpoczęciem szkoły, by zastanowić się, jak możemy miło spędzić ostatnie dni wakacji bez wyjeżdżania daleko. Przygotujcie długopis i kartkę, a następnie posłuchajcie na jakie pomysły wpadły radiowe zwierzaki.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Roundex/shutterstock

Korzystając z ostatnich letnich dni możemy zaprosić kilku kolegów i pójść z nimi do parku na piknik. Warto zabrać ze sobą kocyk i koszyk pełen jedzenia i picia, by miło spędzić czas na łonie natury. Spotkanie ze znajomymi możemy zamienić także w przyjęcie z grillem lub w dzień zabaw i konkurencji na świeżym powietrzu. Rywalizować można m.in. w skok w dal, rzucanie do celu czy podczas zabaw drużynowych, jak np. meczu piłki nożnej. 

Posłuchaj
59:02 2021_08_23 18_00_01_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 23 sierpnia godz. 18:00

Po intensywnym odpoczynku przyjemne może okazać się wyjście do lasu i nagranie odgłosów natury i ptaków, których można słuchać nawet zimą. Spróbować można także spędzić kilka dni w ciszy, bez internetu. Pomoże to nam się odprężyć i nabrać sił przed powrotem do szkoły. Jeśli jednak pragniemy zrobić coś nietypowego, możemy udać się z rodzicami na dworzec kolejowy i wsiąść do pierwszego pociągu, który odjeżdża. W ten sposób miejsce wycieczki będzie niespodzianką, a my przeżyjemy przygodę. 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Data emisji: 23.08.2021
Godz. emisji: 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Podwieczorek z Filipem i Leopoldem". Biały Miś - symbol Zakopanego

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 10:00
Będąc w Zakopanem możemy spotkać misia, który różni się od wszystkich innych niedźwiedzi brunatnych żyjących w polskich górach. Postać Białego Misia już od prawie 100 lat przyciąga uwagę urlopowiczów, którzy marzą o tym, by zrobić sobie z nim zdjęcie. To dlatego, ponieważ od wielu pokoleń taka fotografia jest uważana za bycie jedną z najważniejszych pamiątek pobytu w tym mieście.  Strój niedźwiedzia stworzony jest z owczej skóry, natomiast kształt głowy, zęby i pazury zostały wyrzeźbione z drewna. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Proszę, dziękuję, przepraszam. ABC savoir-vivre

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 11:03
W "Podwieczorku z Filipem i Lepoldem" zwierzaki porozmawiały z Marzeną Nowicką z Akademii Montemarco o istniejących zasadach określających kulturę osobistą. Jedna z nich mówi, że młodsi powinni pierwsi przywitać się z osobami starszymi. Jednak w przypadku podawania ręki, inicjuje to człowiek, który ma więcej lat. Za zachowanie niegrzeczne uważa się także przerywanie dorosłym, a także wychodzenie bez pożegnania. Kiedy pierwszy raz idziemy do domu kolegi lub koleżanki, ich zadaniem jest to, aby nas przedstawić rodzicom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szczecin i jego atrakcje turystyczne

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 12:15
Niedaleko Morza Bałtyckiego, na północnym zachodzie Polski położone jest miasto, w którym co kilka lat odbywają się wspaniałe regaty. Co ciekawe, w jego centrum można zacumować np. jacht, a odległość dzieląca je z Warszawą jest większa niż ze stolicą Niemiec. Mowa o Szczecinie, o którym w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" opowiedział Tomasz Wieczorek, licencjonowany przewodnik po mieście.
rozwiń zwiń