Polskie Radio Dzieciom

"Podwieczorek z Filipem i Leopoldem". Biały Miś - symbol Zakopanego

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 10:00
Będąc w Zakopanem możemy spotkać misia, który różni się od wszystkich innych niedźwiedzi brunatnych żyjących w polskich górach. Postać Białego Misia już od prawie 100 lat przyciąga uwagę urlopowiczów, którzy marzą o tym, by zrobić sobie z nim zdjęcie. To dlatego, ponieważ od wielu pokoleń taka fotografia jest uważana za bycie jedną z najważniejszych pamiątek pobytu w tym mieście.  Strój niedźwiedzia stworzony jest z owczej skóry, natomiast kształt głowy, zęby i pazury zostały wyrzeźbione z drewna. 
Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska z misiem
Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska z misiemFoto: Archiwum oficyna wydawnicza Oryginały

Białego Misia, który jest zawsze chętny do pozowania do zdjęć można spotkać zazwyczaj codziennie. Natomiast, jeśli ktoś już ma wspólną fotografię z niedźwiedziem i chciałby się nią podzielić, może ją przesłać na maila podanego przez gościa "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom, Aleksandrę Karkowską: oryginaly@oryginaly.com.pl. Dlaczego warto podzielić się takim zdjęciem? O tym w załączonej audycji. 

Posłuchaj
59:13 2021_05_27 18_00_16_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Biały Miś - symbol Zakopanego_Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 27 maja godz. 18:00

 

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Aleksandra Karkowska
Data emisji: 27.05.2021
Godz. emisji: 18.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

 

Zobacz także
Czytaj także

Czy jednorożce istnieją?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 09:53
Czasami pragniemy dodać życiu odrobinę magii, dlatego też lubimy słuchać lub oglądać historie z elementami fantastycznymi, jak np. jednorożce. Zwierzęta te słyną z tego, że swoim wyglądem przypominają konie, nierzadko z kolorową grzywą. Jednak elementem, który je wyróżnia jest niezwykle wartościowy róg, o którym mówi się, że ma magiczną moc. Czy naprawdę ma? O tym w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego Mars nazywany jest Czerwoną Planetą?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 13:00
Coraz częściej zastanawiamy się, czy człowiek mógłby żyć na Marsie. Próbując znaleźć odpowiedź na to pytanie, analizujemy zebrane przez będące tam łaziki informacje, które następnie przesyłane są do nas za pomocą systemu anten poruszających się po orbicie. Więcej na ten temat opowiedział gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem", Jan Amos Jelinek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kariera wokalna. Jak postawić pierwsze kroki?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 17:58
Swoją kreatywność i wrażliwość można wyrażać na wiele sposób, np. wokalnie. Jak się okazuje, śpiewać może każdy, nawet jeśli na początku wydaje się, że dana osoba nie ma do tego talentu. W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" Adrianna Maja Kućmierz,  aktorka i wokalistka opowiedziała jak kształcić swój głos, jeśli marzymy o zostaniu piosenkarzem lub piosenkarką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielcy kompozytorzy: Zbigniew Preisner i jego muzyka filmowa

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 18:21
Nierzadko twórczość polskich muzyków jest doceniana nie tylko w kraju, ale również za granicą. Oprócz pasji do muzyki wyróżnia ich niezwykła wrażliwość, która pozwala im tworzyć wyjątkowe utwory. Przykładem takiego artysty jest kompozytor muzyki filmowej, o którym można było usłyszeć w "Muzycznych Podróżach" w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziecko w świecie cyfryzacji. Jak być dobrym doradcą dla młodego człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 23:00
Edukacja online sprawiła, że dzieci spędzają więcej czasu przed komputerem, a to powoduje niepokój u dorosłych zastanawiających się nad skutkami takiego zachowania. Z racji tego, że nowe technologie będą się stale rozwijać, pomocne może okazać się posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności, które umożliwią dzieciom i rodzicom odpowiedzialne korzystanie z internetu. Jak zatem odnaleźć się w świecie cyfryzacji? W "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom, porozmawialiśmy o tym z nauczycielką Zytą Czechowską oraz pisarzem Mikołajem Marcelą, którzy razem stworzyli książkę "Jak nie zgubić dziecka w sieci".
rozwiń zwiń